Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a cigiről?

Hogyan szokjak le a cigiről?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok 2 éve dohányzom, ( tudom nem tűnik sok időnek, de még is érzem, hogy nem kéne többet cigiznem.) Nem rég állapították meg hogy pajzsmirigy gyulladásom van, és szerintem ez is közre játszhatott ebben. Eddig napi 9 szálat szívtam most már lecsökkentettem 4-5 szálra. Nagyon megköszönném, hogy ha segítenétek.
2009. okt. 14. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nikotin tapasz vagy rágó.
2009. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyszerűen ne gyújts rá, akarat kérdése. a nicorette rágó nekem is segített.
2009. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod megtenni azt, hogy azt mondod, hogy ezzel vége, és nem gyújtasz rá többé, márpedig nem tudod megtenni, különben nem kérnél segitséget, akkor próbáld meg a halogatós módszert. Amikor ott tartasz, hogy de jó lenne most rágyújtani, akkor mond az magadnak, hogy nem most, majd fél óra múlva, aztán fél óra múlva egyél meg egy almát, és igy folyamatosan.

Tudom, hogy ez inkább a cigi mennyiség csökkentésére alkalmas, de hátha beválik.

2009. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Kitartó leszek!!!
2009. okt. 14. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele milyen büszke leszel magadra ha sikerül, és a leeendő gyermekednek mennyire jót teszel vele. Nekem már egy ismerősöm meghalt fiatalon cigi miatt, és most derült ki egy másik rokonunkról, hogy tüdőrák végső stádiumában van, már nem is kezelhető, tudod milyen fájdalmas ez az egész családnak?! :(( Ezekre gondolj! És arra, mennyire utálnak az utcán a mögötted menők, ha füstölsz!:)

És gratulálok, hogy megvan benned a szándék! Sok sikert!

Tedd félre utána egy évig a cigi árát, és vegyél belőle valami szépet.

2009. okt. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a következőt csinálnám: bevásárolnék két hétre magamnak mindenféle finomat, de úgy hogy bőven legyen kajám és minden cigit eltüntetnék a házból. Utána két hétre bezárnám magam a házba, és a bejárati ajtót ki sem nyitnám. Így nem lenne lehetőség cigizni. Sokat aludnék, pihennék, olvasnék, filmeznék, és örülnék, hogyx mégsem fogok meghallni 40 évesen:)
2009. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elektromos cigi.Nekem segitett.
2009. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akarmit tehetsz: nikotin tapasz, rago, elektromos cigaretta meg miegymás... AKARAT nélkül semmivel sem fog menni. Én 10 év után (1 dobozt szivtam el naponta) egyik napról a másikra leszoktam. Elkezdtem sportolni és jol erzem magam. A legjobb erzes a fittség. szoval: AHOL AZ AKARAT OTT A MÓD IS. Sok szerencsét.
2009. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!