Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meddig tart a dohányzás abba...

Meddig tart a dohányzás abba hagyása utáni kellemetlen tünetek megléte?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan emberek válasza érdekelne, akik leszoktak a cigiről. Mit éreztetek amikor letettétek a cigit? Mert én állandóan aludnék és nincs kedvem semmihez mert minden ténykedésemet követte a cigi. Takarítás közben, vagy kutya sétáltatás közben, telefonálásnál is leginkább a reggeli kávé-cigi kombináció hiányzik alig bírok kikelni az ágyból most h.ez nincs. Ne oltogassatok, elhatároztam h.nem gyújtok rá többé akár hogy szenvedek, csak az érdekelne meddig tart ez az állapot? El fog múlni valaha is? 1hete nem cigizek, de jobban szenvedek mint az első napokban és már odáig jutottam h.rágyújtok mert a sírás kerülget. Ez normális? Ilyenkor mit tehetek h.csillapodjon a vágy egy cigi után?
2013. júl. 2. 06:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hónapokba telhet, de még akár évek múlva is hiányozni fog. A hízásról és egyéb tünetekről nem is beszélve.
2013. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor átalszom a nyarat? Ez a legrosszabb mellékhatás arról nem beszélve h.minden gondolatom a cigi. Nem tom meddig bírom még ki... Azt gondoltam esetleg pár hét és jobb lesz. Kizárt h.így éljek hónapokig. És hát csesztetnek is rendesen h.gyenge vagyok h.nem bírom ki, de mit tudja egy nem dohányzó h.mit kell kibírni egy dohányzónak azért h.nem dohányzó legyen.
2013. júl. 2. 07:09
 3/19 anonim ***** válasza:

Alszod ám a fenéket!

Gondold át ismét:

- te magad döntöttél úgy, hogy leteszed

- ezt a döntésedet bármikor megváltoztathatod, ha esetleg most másként döntenél

- de nem akarsz másként dönteni, hiszen te komolyan gondoltad

- no akkor igyunk egy nagy pohár vizet!


Most, hogy másfajta életet tervezel magadnak, gondoskodj arról, hogy a "régi, eddig megszokott" életed valóban a múltté legyen: kelj fel, idd meg a kávédat, és indulj neki, futni-sétálni egy sort, vidd a kutyádat, vagy szerezz egyet, ha nincs.

Csinálj bármit, amit eddig nem tettél, de a jövőben új, és egészséges életedbe belefér.


Ősi tanítás:

ha változtatni akarsz az életedet, változtassa szokásaidon!

2013. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Szia.Én is múlt héten végre rászántam magam,hogy abbahagyom a dohányzást.Nem vontam meg teljesen,mert 1 dobozzal csak elszívtam a 7 nap alatt.2 napja nem gyújtottam rá.Néha pokoli,de mindig visszagondolok,hogy miért is döntöttem el,hogy leszokok.Nekem ez bevált.Ha nagyon nem bírok magammal,fogpiszkálót birizgálok és úgymond rágcsálok:D Ja,még a rágó is bevált.Már így is többet elértél mert 1 szálat sem szívtál,én meg bűnöztem múlt héten.Kitartás!:)
2013. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én 3 éve szoktam le 20 év és napi 2 doboz után. Az a lényeg, hogy ne helyettesítsd semmivel, se kaja-se pia. És NE érezd úgy, hogy a leszokással áldozatot hoztál, hanem le akartál szokni és letetted. Így hamarabb elmúlnak a kellemetlen tünetek. Egyébként a nikotin 90%-a 5 nap alatt kiürül a szervezetből...
2013. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok nem hittem h.ilyen nehéz lesz, gondoltam saját erőből letudok mondani a cigiről mert párszor már próbáltam más unszolására de nem sikerült. Remélem most fog. De félek erősebb lesz a kísértés mint az akarat. Van amikor olyan erővel tör rám a vágy h.úgy érzem bele halok ha nem gyújtok rá. Remélem elmúlik és amikor rágondolok h.mit szenvedtem már csak emlék lesz a dohányzás és nem vágy.
2013. júl. 2. 08:17
 7/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, te éreztél 3év alatt rágyújthatnék érzést? Terhesség alatt és után 5hónapig nem cigiztem 14hónap után újra kezdtem én hülye mára már 7éve nem dohányzó lehetnék. Miért van az h.emberek 2-4 év dohánymentesség után is visszaszoknak? Én akarok leszokni hiába hisztizek itt össze-vissza, de olyan nehéz. Valahogy csak kitartok.
2013. júl. 2. 08:42
 8/19 anonim ***** válasza:
Az első 5 nap volt erős, utána kábé fél évig voltak rágyújtási gondolataim, álmomban állandóan pöfékeltem, mint a bakonyi betyár. Utána végleg elmúlt. Mivel a nikotin nagyja már kiürült a szervezetedből ez már csak a megszokás miatt (rágyújtási procedúra, füst látványa, szaga stb...) érezheted, hogy hiányzik.
2013. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Ami "jótanácsokat" írtam, azok segítségével szoktam le, egy év alatt fokozatosan (=voltak visszaeséseim), több mint 40 év után, napi másfél dobozról indultam lefelé.

Most már több mint egy éve nem gyújtottam rá, persze előfordul, ha mellettem valaki dohányzik, hogy megkívánom, de akkor "agyilag" ismét végig-gondolom, hogy hogyan is döntöttem?

Ha tudatosítod magadban, hogy nem kényszerből, hanem saját elhatározásból teszed, amit teszel = mármint hogy nem gyújtol rá, sokkal könnyebb lesz betartani is.


Egyébként olvastam egy jót:

"A dohányzásról való leszokás a világ legkönnyebb dolga, és már legalább százszor megtettem!" (Mark Twain) :)))

2013. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 poiu ***** válasza:
Rohamokban jön. Pár hét után könnyebb lesz, de időnként jöhet pár rossz nap. Én másfél éve nem dohányzom, de szedek minitabot. Nem igazán ajánlom, mert erről is le kell szokni... De semmiképpen ne gyűjts rá, egyetlen szál is visszadobhat és akkor minek szenvedtél. Ha már a falat kaparnád, cigi helyett jobb a tapasz vagy a minitab. Végszükség esetén.
2013. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!