Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti mit válaszoltok arra, ha...

Ti mit válaszoltok arra, ha megkérdezik, hogy miért dohányoztok?

Figyelt kérdés

Valahogy azt egy nem dohányzó nem tudja felfogni, hogy "mert szeretek!" és jönnek, a "jajj, tönkre teszed magad, hogy lehet azt szeretni!"


Van erre olyan válasz, ami után nem kezdenek el meggyőzni, hogy tedd le a cigit?



2013. júl. 1. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek van valami rossz szokása, kérdezz vissza:Miért eszik csokit, miért lakozza a körmét, miért iszik stb.
2013. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

"Van erre olyan válasz, ami után nem kezdenek el meggyőzni, hogy tedd le a cigit?"

Nincs.

Itt ugyanis logikus, ésszerű válaszra lenne szükség. Azonban ilyen válasz nem létezik.

Azzal, hogy bagózol

- Károsítod a saját egészséged, rontod a saját életminőségedet

- Károsítod a körülötted levő összes ember egészségét (tehát nem csak saját magaddal b*szol ki, hanem mindenki mással is 50méteres körzetben!!!)

- Kárt okozol a társadalmi rendszernek (romlik a munkaképességed, illetve a rákkezelésed sem lesz olcsó).

Ezek értelmes érvek a dohányzás ellen.

Mondj nekem egyetlen racionális érvet a dohányzás mellett!

2013. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát ezaz! De akkor megkérdezhetném, hogy mondj jó érvet egy csoki, üdítő, zsíros kaja mellett! Na látod. Nem fogsz találni!
2013. júl. 1. 18:51
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

"De akkor megkérdezhetném, hogy mondj jó érvet egy csoki, üdítő, zsíros kaja mellett!"

Érvelési hiba.

Az, hogy a cukros ételek, üdítők, zsíros kaják is egészségtelenek nem kifogás. Nem indokolja azt, hogy más módon károsítsd az egészséged. Attól még a bagó ugyanúgy egészségtelen...

Egyébként azzal, ha reggelire zsírszalonnát eszek, kólát vedelek, majd felzabálok egy fél tábla csokoládét, nem ártok a közvetlen környezetemnek. Egyedül saját magamnak ártok, illetve az egészségügyi rendszer erőforrásait zabálom (ha mondjuk cukorbeteg leszek). Ezzel szemben a bagófüst a KÖZVETLEN KÖRNYEZETEDBEN levők egészségét károsítja. A családodét, a barátaidét, a kollégáidét.

2013. júl. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

"mondj jó érvet egy csoki, üdítő, zsíros kaja mellett"

Mértékletes fogyasztásuk nem károsítja az egészséget, ellenben a cigaretta kis mennyiségben is. Ennyi elég?

2013. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

Azzal, hogy bagózol

- Károsítod a saját egészséged, rontod a saját életminőségedet -> És neked ahhoz mi a franc közöd van?

- Károsítod a körülötted levő összes ember egészségét (tehát nem csak saját magaddal b*szol ki, hanem mindenki mással is 50méteres körzetben!!!) -> Manapság már csak kültéren megengedett a dohányzás, ott is külön erre kijelölt helyen. Te, mint nemdohányzó, nem jössz oda, és kész. Azt meg ki ne találd, hogy ha én meggyújtok az utcán egy cigit, az egész világot károsítom! Akkor holnaptól tiltsunk be minden benzin- és dízelmotorral működő járművet, vagy jelöljünk ki külön helyeket a működésükre.

- Kárt okozol a társadalmi rendszernek (romlik a munkaképességed, illetve a rákkezelésed sem lesz olcsó). -> 1. Nem biztos, hogy rákos leszek, lehet, hogy holnap a fejemre esik egy tégla, és meghalok... 2. ...és ekkor az állam hatalmas összegeket húz az adómon. Tudod, olyan ez mint a nyugdíj: emelgetik a korhatárt, hátha kihalnak az emberek a munkahelyről, és nem kell nyugdíjat fizetni.


:)

2013. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

10:21

"Manapság már csak kültéren megengedett a dohányzás, ott is külön erre kijelölt helyen. Te, mint nemdohányzó, nem jössz oda, és kész."

Tapasztalataim szerint a tiltást a bagósok igen nagy része lesz*rja. Mindennapos, hogy a pofámba fújják a füstöt a buszmegállóban állva, vagy a metróaluljáró lépcsőjén felfelé menet (de a piros lámpánál álldogálva sem kellemes). Ráadásul a szomszédaim között is van bagós. Hazamegyek, és pofánb*sz a szag. Bagóznak az ablakban, a vécén ülve sz*rás közben, sőt, némelyik paraszt még a lépcsőházba is kiáll füstölni (pedig ez külön tiltva van). Szóval nem tehetem meg, hogy "nem jövök oda és kész", nem tudom elkerülni őket. Passzív dohányos vagyok a saját lakásomban!!!


"Nem biztos, hogy rákos leszek, lehet, hogy holnap a fejemre esik egy tégla, és meghalok..."

Ez konkrétan baromság. Lehet, hogy holnap a fejemre esik egy tégla, de ez nem indok arra, hogy igyak, bagózzak, drogozzak, kétpofára zabáljam a zsírszalonnát, vagy hogy napi 2liter kólát vedeljek. Sőt, még azt sem, hogy beálljak a busz mögé a dízelkorom felhőbe. Ha tehetem, kikerülöm. Rettegés nélkül, rutinosan. Egyszerűen csak csökkentem a kockázatokat.

2013. júl. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%

Ez az, indítványozd még azt is, hogy a saját lakásomban se gyújthassak rá! Hát ki a tökömet érdekel, hogy téged a folyosón megcsap a bagószag? Nehogy már én azért ne gyújthassak rá a SAJÁT, KEMÉNY MUNKA ÁRÁN MEGSZERZETT LAKÁSOMBAN, mert őnagysága lelki világában kárt teszek! Hagyjuk már ezt a passzív dohányzásos sz*rságot is, attól, hogy a szagot érzed, még nem szívod be a füstöt! Azt megértem, hogy nem jó, ha a pofádba fújják; viszont én ilyet nem is teszek. Bunkó emberek meg voltak, vannak és lesznek is, akár bagós, akár nem... De tudod, mindig nekünk kell tekintettel lenni rátok, mindig minket zavarnak el mindenhonnan, állandó kioktatások és beszólogatások... Sok már egy kicsit a hozzád hasonló antidohányosból, semmi közötök hozzá, hogy mikor és hol gyújtok rá! Ha buszmegállóban teszem, majd jön a rendőrbácsi, és kapok egy szép csekket, de ha nekiállsz ott intézkedni, akkor te is feljelenthető vagy önbíráskodásért!

Az meg, hogy a fejemre esik a tégla, nem baromság. Hadd haljak már meg abba, amibe akarok! Ha én cigizek, drogozok és iszok, nem a te bajod! Az én pénzemből veszem meg, úgyhogy addig, míg ki nem rabollak miatta, neked k*ss a neved, már ne is haragudj...!

2013. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ahogy mások is megmondták elöttem, mindenkinek van rossz szokása. nekem ez, másnak meg az egészségtelen kaják fogyasztása. és nem érdekel amúgysem ez a dohányzás ellenes hülyeség se,már kezd nagyon unalmas lenni, nekem így a jó, mindenki máshogy gondolkozik
2013. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
A 8-as válaszoló és a hozzá hasonlóak egyszerűen nevetségesek, szánalmssak. Büszkén verik a mellüket, hogy a megkeresett pénzükből arra költenek, amire csak akarnak, még ha az cigi is, és magasról tojnak mindenki másra. Végülis joguk van tönkretenni magukat, míg az alkeszek meg elisszák az eszüket, ők se különbek. Akinek ilyen passziói vannak, fizessék meg! Talán sok passzív, a dohányiparban dolgozót és azok családját is segítik vele. Én azokra nézek fel, akik a nehéz életük ellenére sem élnek ilyen sz*rságokkal.
2013. júl. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!