Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Abba hagytam a cigizést, de...

Abba hagytam a cigizést, de igazuk van a haveroknak, hogy most már úgy sem lesz olyan az egészségem, mint előtte?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyit szívtam el eddig, alkalmanként cigiztem, bulikban, de nem rendszeresen, pl tavaly nyáron egy szálat sem szívtam, idén elég sokat, azért hagytam abba, mert elegem lett abból a néhány alkalomból is, büdös lett a hajam, ruhám, meg mindenem.


Kb, 1,5 év alatt elszívhattam olyan 20 doboznyi mennyiséget.


A haverok azt mondják, nem baj, hogy leszoktam csináljam csak, de a tüdőm, meg az egészségem már úgy sem lesz olyan mint előtte.

Azt mondták akkor kellett volna ezt mondanom, amikor még 1 dobozzal sem szívtam el, de most már annyi van, hogy nem lesz rosszabb, de már megtörtén az, hogy sok-sok doboznyit leszívtam a tüdőmbe...


Ez igaz?



2013. júl. 5. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez még azért nem az a mennyiség, ami hosszú távon érezhető nyomot hagy.

Persze lerakódot a tüdődben valamennyi kátrány, de mondjuk 20 év múlva valószínűleg már 99%-ban kitisztul, ha mellette sportolsz és tényleg nem gyújtasz rá.


Én legalábbis ezen a véleményen vagyok...

2013. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
*lerakódott
2013. júl. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!



20 percen belül: A vérnyomásod a normális értékre tér vissza.

8 órán belül: A vér szén-monoxid értéke felére csökken és az oxigén szintje is eléri a normálisat.

48 órán belül: A szívbetegségre való hajlam csökkenni kezd, minden nikotin eltávozik a szervezetből, az ízérzékelés és a szaglás is visszatér a normális szintre.

72 órán belül: A hörgők nyugalomba kerülnek.

2 héten belül: Javul a keringésed és a következő 10 héten továbbra is javulni fog.

3-9 hónapon belül: A köhögés, a reggeli köpet és a légzési panaszok megszűnnek, mivel a tüdőkapacitás 10 %-kal nő.

1 éven belül: A szívbetegségre való hajlamod mostmár a felére csökkent.

5 éven belül: Az agyvérzésre való hajlamod olyan, mint egy nem dohányzónak.

10 éven belül: A tüdőrákra való hajlamod olyan, mint egy nem dohányzónak.

15 éven belül: A szívbetegségre való hajlamod olyan, mint egy nem dohányzónak.

2013. júl. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nincs igazuk, egy idő után a szervezeted teljesen kitisztul, ne aggódj.
2013. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz. Amikor én középsulis voltam, ugyanilyen hírek terjengtek, meg jöttek a rémisztgetések a haveroktól, mert ők is ezt hallották. A szervezeted alapvetően az egészségre törekszik, önmagától. Regenerálódik és méregtelenít, bár annyi szintetikus szemetet esznek ma az emberek hogy alig győzi. Na mindegy. A cigi valóban lerakódik a tüdőben és szép lassan ürül, ugyanígy a gyógyszerek is, ha antibiotikumot ettél már életedben akkor a májban rakódik le. Ha valaki túl sok gyógyszer szed akkor elmérgeződik a mája és sokszor azt hiszik az orvosok hogy valami alkoholistáról van szó olyan ember kapcsán aki életében nem is ivott. Lényeg a lényeg: a szervezet üríti magát, és egy jól összeállított 1-2 hónapos méregtelenítéssel akár évtizedes mocskokat is el lehet távolítani a szervezetből, van ami magától nem ürül ki, tehát ezért is fontos lenne a méregtelenítés.

Ha nem méregtelenítesz akkor is ürül, a szervezet folyamatosan dolgozik, ugyanúgy ahogy napi szinten kiüríted a beleid és a felhalmozódott salakot kiválasztja tested, ugyanúgy a többi szerved is ürül. Ettől függetlenül a legtöbb embernek több kilós salakanyaga lehet felhalmozódva a beleiben, ezért is jó a méregtelenítés, böjttel, de ebbe nem megyek bele, nem kell aggódni.

Szóval egyáltalán nem igaz hogy az egészséged nem lesz jobb. Megfelelő életmóddal még jobb szintre is fel lehet hozni valakit, mint amilyen valaha addigi életében volt. De ha nem teszel semmit akkor is tisztul a szervezeted, de jóval lassabban.

2013. júl. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként is, ha azt mondanák, hogy az a 20doboz végleges károsodást okoz, nem megérte ígyis letenni? :) Én jópár évig szívtam, kb heti 5-8dobozzal, legalább 4évig, és leraktam, nem foglalkozom vele, hogy mi az ami maradandó, ha 40év után teszi le valaki, akkor is jót tesz, én is örülök hogy vége a mérgezésnek, a te 20dobozod pedig amúgy is még teljesen ki fog ürülni, és nincs semmi baja a tüdődnek. Gratulálok hogy leraktad, a haverok csak azért szólnak be, mert irigyek hogy te már nem vagy függő..:)
2013. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

20 doboz, ne viccelj már.

10 év cigizés után is már pár hét után érzed hogy tisztul ki a tüdőd. A tüdőd elvileg folyamatosan tisztul, csak ha mellé folyamatosan cigizel akkor marad bent valamennyi lerakódva. De még ha egyfolytában cigizel akkor se marad bent minden, akkor is tisztul valamennyit. Egyébként abból amit írsz nekem az jön le hogy rá se vagy szokva. Aki függő azt nem érdekli hogy büdös a haja, sőt az se ha a legrosszabb minőségű cigit kell elszívnia. Szóval ne cigizz, örülj hogy abbahagytad mielőtt rászoktál volna.

2013. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, fiatal rugalmas szervezeted van, regenerálódni fog:) Hányévesvagy?
2013. júl. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
rakd le megéri
2013. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
20 doboz? annyi szennyeződést beviszel akkor is, ha forgalmasabb út mellett laksz és beáramlik a por stb a szobádba a nyitott ablaknál, vagy ha a szüleid cigiztek melletted.. nem lesz semmi baj
2013. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!