Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen érzés először dohányozni?

Milyen érzés először dohányozni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, sosem próbáltam még ki, mivel a szüleim dohányoznak, anyukám családjában is mindenki, ezért gyerekkorom óta undorodom tőle. Semmiképp nem szeretnék rászokni, elég elrettentő példák a szüleim, hogy folyton cigiszaguk van és sárgák, feketék a fogaik, stb.

Viszont mindig is érdekelt, hogy vajon miért jó dohányozni, sosem értettem. Nagyon sok ismerősöm dohányzik, vannak akik csak néha-néha elszívnak egyet, de nem értem miért, mi a jó benne. Arra gondoltam, hogy elszívok egy szálat kipróbálni hogy milyen, csak kíváncsiságból, hogy mégis mért szívják az emberek, mi a jó benne. Attól félek, hogy megvan bennem a hajlam a dohányzásra (húgom is rászokott már), és félek, hogy ha elszívnék egyet, hogy végre elmúljon a kíváncsiságom, utána kívánnám és én is rászoknék. Ugye egy száltól nem lehet rászokni (persze tudom, hogy ez nem drog hogy egytől rászokjak, de mégis..)? Na meg attól is félek, hogy nagyon köhögnék... milyen az első szál?


2013. júl. 8. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rossz.De utána akarsz még egyet és még egyet és egyre jobb. Szerintem kár tagadni, hogy a cigi jó és hangulatos csak sajna káros és eszi a pénzt.
2013. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtad múlik hogy rászoksz-e vagy sem én sosem hittem ebbe a nikotinos dologba meg hogy nekem kell.A tested tényleg kívánja DE TE DÖNTESZ. Én 1 aktív év után is letudom tenni a cigit 1 évre ha úgy érzem hogy most erre nem pazarolhatom a pénzem vagy túlzásba vittem.Nálam ez teljesen szabályozott dolog és rajtad áll.


1. voltam csak nem akarta elküldeni mert elméletileg csúnya szó volt benne de nem is D:

2013. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát az elsőtől beszédülsz nagyon, akár még hányhatsz is. Az még nem lesz jó.
2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Függ az erejétől de általában az elsőnél szinte mindenkinek bas*za kicsit a tüdejét. Elszédülsz, hányingered lehet, talán hánysz is. De mégis van benne valami jó. Ezt csak akkor érzed ha már kipróbáltad. Mégis azt javaslom hogy ne próbáld ki. Szerinted nem drog de én valahol olvastam hogy a nikotinra könnyebb rászokni mint a heroinra. Lehet hogy nem drog így is elég káros. Ne feledd hogy mindenki egy szállal kezdi.
2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
De drog.Minden ami tudat módosító az drog.A cigi,alkohol,kávé,gyógyszer,energiaital az mind drog és jobb ha mindenki megtanulja ezt..
2013. júl. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tudom, hogy ez is drog, a kérdésemben kimaradt egy szó, ezért helyesbítenék: persze tudom, hogy ez nem OLYAN drog hogy egyből rászokjak, de mégis..

Szóval szerintetek ne próbáljam ki?

Egyébként arra gondolta, hogy lehet, hogy én már nem is hánynék tőle, meg se érezném, hogy ez az első? Ezt abból gondolom, hogy már gyerekkorom óta a füstöt szívom. Ugyan a szüleim nem dohányoznak bent a lakásban, de mégis sokszor jött rám a füst, anyukám testvérei pedig mint bent dohányoznak, így sokszor voltam füstben. Ebből feltételezem, hogy már hozzászokott a tüdőm és meg sem érezném...persze ez lehet marhaság.

És azért is akarok elszívni egy szálat, mert cikinek érzem kicsit, hogy 20 éves vagyok és mégcsak azt se tudom milyen...

2013. júl. 8. 21:43
 7/16 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok.Ahogy mondtam szerintem jó dolog csak ahogy mondtam sajna káros és egészséges.Szerintem mindenképp próbáld ki akkor ha tudod hogy nem fogsz rászokni mert te így akarod.Egyébként én családom sosem dohányzott, én elsőtől csak beszédültem, de olyan kellemesen és köhögtem mert mikor elején letüdőzöd még az olyan kellemetlen.De ennyi ...
2013. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát most kicsit megijedtem, hogy páran írták a hányást, mert én utálok hányni és nem is szeretnék emiatt.

Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy kell letüdőzni? Simán csak beveszem a számba és beleszívok mintha levegőt vennék?

2013. júl. 8. 23:07
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszett. Kb 2-t belepöfékeltem mondtam á ez nem is olyan rossz na tüdőre végig marta a torkom kiköhögtem aztán el is nyomtam a szálat. Nem vágytam rá később és sose fogok rászokni. Nem vagyok én hülye, hogy napi ezreket ilyenekre pazaroljak
2013. júl. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszívod a szádba és veszel rá levegőt az orrodon vagy a szádon vagy pedig nagy levegővel egyből a tüdődbe szívod. Ha érzel egy kis nyomást a tüdőd tájékán akkor lement. Ne ijedj meg, nem biztos hogy hányni fogsz. Én is csak elszédültem meg enyhe hányingerem volt. Pedig én töltöttel kezdtem ami jóval erősebb mint a bolti. Ha biztosra akarsz menni akkor vegyél valamilyen fehér vagy szürke cigit. Attók nagy bajod nem lehet. De jól gondold meg, jó esélyel nem állsz meg egy szálnál.
2013. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!