Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le lehet szokni a dohányzásról...

Le lehet szokni a dohányzásról hízás nélkül?

Figyelt kérdés

Mindenképpen le akarom tenni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mindenképpen hízni fogok?

Akkor is, ha sportolok mellette és nem nassolok? Esetleg csökkentenem kellene a kaja adagot is?


2013. júl. 9. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, én pl.: egyik napról a másikra raktam le ( k. drága ) és nem híztam egy dekát se, egyik haverom meg 10 kilót hízott, csak az volt a különbség köztünk, hogy én nem kompenzáltam nassolással, ő meg csokival helyettesítette a dohányt.
2013. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Így van, ha nem kajával kompenzálod a bagó hiányát, akkor nem fogsz elhízni.
2013. júl. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, az alap hogy ne tömjem magam nasival, csak azt olvastam, h a cigizés 200 kalóriát éget el kb, tehát ennyivel kevesebbet is kellene ennem,nem?

A kérdés az, ha mindent ugyanúgy eszek, sportolok, mint eddig, akkor nem fogok hízni?

2013. júl. 9. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:

A dohányosokat magasabb alapanyagcsere szint jellemzi. A leszokás után ez visszaáll a normál szintre. Ha a leszokás közben a cigit nasival helyettesíted, akkor ugye még rosszabb a helyzet.

Szerintem ne a mennyiség csökkentése legyen a cél, hanem egy egészségesebb étrend kialakítása.

2013. júl. 10. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. Viszont amit ilyenkor felszedsz azt később le tudod majd adni, de leszokáskor ne próbálj még a táplálkozásra is ügyelni, mert épp eléggé terheli a szervezeted maga a leszokás traumája.
2013. júl. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Így van, ha nem kajával kompenzálod a bagó hiányát, akkor nem fogsz elhízni."


Ez így ebben a formában nem igaz. A dohányzás eleve gyorsítja az anyagcserét ezáltal fogyaszt, ha nem eszik többet akkor is hízni fog.

2013. júl. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem gyorsít az semmit, ugyan milyen összetevője gyorsítaná az anyagcserét? Nagyon lesarkítva csak, hiszen a máj irdatlan gyorsan bontja a nikotint, az is anyagcsere, de köze nincs a hízáshoz. A cigi csökkenti az étvágyat az első időszakban, aztán megszokod és már azt sem. Aki leszokik, a kialakult orális kényszer miatt hízik meg. A legtöbbet a rágó mellett döntenek, viszont az meg a benne lévő édesítőtől hasmenést okoz, így marad a nasi, azzal pedig jön a hízás. Lehet itt kitalálni minden kifogást, de mindenki azért hízik, mert többet eszik, mint kéne, a rafkósak így fogalmazzák meg: nem vagyok kövér, csak lassú az anyagcserém:D
2013. júl. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És, ha gyorsítja az anyagcserét, azt nem lehet mással helyettesíteni? Én pl akkor kezdtem el teázni, az legalább annyira gyorsítja. Jól kell táplálkozni, és nem lassul le az anyagcsere. Én nem híztam, sőt..ahogy letettem a cigit, megjött a kedvem a sportoláshoz, szóval fogytam is:D
2013. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyél normálisan, de mozogj többet. :)
2013. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Javul az ízlelés, emiatt is nagyobb a csábítás.
2013. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!