Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dohányzásról leszokás vs....

Dohányzásról leszokás vs. Hízás! Van valakinek tapasztalata, tanácsa?

Figyelt kérdés

Ma van pont egy hete, hogy nem gyújtottam rá. Tudom, nem nagy idő, mindenesetre olyan változásokat már tapasztaltam, hogy az anyagcserém jelentősen lelassult, több ételt kívánok, ezáltal többet is eszem, ezen a héten 2 kilót felszedtem. Mellette edzek, ezen az elmúlt 7 napon minden nap 2, 2 és fél órát. Amúgy amit szoktam: bicajozás és alakformáló súlyzós edzés. Előtte is, amíg dohányoztam, sokat edzettem, de az átlag mondjuk heti 3-4 alkalom. Szóval a sportot ne írjátok, mint megmentőt! 173 magas vagyok amúgy és 62 kiló. De félek, lesz ez még több is. Kérdéseim tehát a következők:

-Mivel pörgessem vissza az anyagcserém egy fokkal gyorsabb állapotba?

-Milyen "pótcselekvés" vált be nektek eleinte, amikor leszoktatok, hogy eltereljétek a figyelmeteket?

-Mikor múlt el az az érzés, az a derágyújtanékb@sszameg:)?

-Van e tapasztalatotok ebben, vagy valakit láttatok e a környezetetekből, mennyit szedett fel cigi lerakásával?


Köszi a segítséget! Egy aggódó 26 éves nő.


2010. jún. 2. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2,5 hónapot nem cigiztem,és 3 kg-t híztam.
2010. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

én 6 hónapalatt 10! kg-ot híztam


32/F


a de rágyújtanék b@ssza meg még most is néha előjön. pedig már 3 éve nem cigizem

2010. jún. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy év alatt 15 kilót.
2010. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

"ezen a héten 2 kilót felszedtem"


Ez napi 2000 kcal többletfogyasztást jelent, vagyis fantasztikus mennyiségű étel felzabálását.


"Mivel pörgessem vissza az anyagcserém egy fokkal gyorsabb állapotba?"


Szerintem egyél annyit, mint a többi ember, és akkor, mivel eleve többet sportolsz, mint mások, a hízás is megszűnik. Az "anyagcsere sebességé"-ről többet beszélnek, mint amennyire ez fontos.


"Mikor múlt el az az érzés, az a derágyújtanékb@sszameg:)?"


Az nem érzés, hanem hibás gondolkodásmód. Ugyanis nem a szervezeted igényli ténylegesen a nikotint. A fizikai függőség csak néhány napig, esetleg néhány hétig tart. Erősebb a pszichikai függőség. Az pedig nem "múlik el" csak úgy, hanem le kell róla mondani. Pl. nem szabad azt hinni, hogy a szervezetednek ténylegesen szüksége van rá, vagy jobban leszel tőle. (Szakértők szerint dohányos az, aki életében elszívott 100 cigit. Ex-dohányos ugyanúgy nincs, ahogy ex-heronista vagy ex-KGB-s sincs...)

2010. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

A dohányzásról leszokni a legkönnyebb dolog a világon...


...nekem már vagy tízszer sikerült

2010. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
37 éves nő vagyok.10 év cigizés után úgy döntöttem ,leteszem. Eredmény: fél év alatt 36 kg plusz. Heti 2kg :(! 10 évig nem cigiztem és még annyi idő után sem múlt el az ejjjjderágyújtanék érzés. Aztán egy nap rágyújtottam és 1 hét alatt visszaálltam a napi 1 dobozra:( Másfél éve megint cigizek sajnos de megint tervezem a leszokást.Cigivel visszafogytam az eredeti alakomra de most én is attól tartok,hogy kezdődik minden elölről. Talán a több folyadék bevitel gyorsítaná az anyagcserét........de nem tudom.Én is kíváncsi vagyok az ötletekre és a tapasztalatokra.
2010. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A barátom már 1 éve nem cigizik. Mikor cigizett 67kg volt, most hogy már letette 76kg. Szóval 10 kg 1 év alatt. Sportolni annyit sportolt/sportol, hogy heti egyszer elment/elmegy focimeccsre (ha elmegy, van mikor nem tud, valamilyen sérülés miatt)
2010. jún. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező!Én 4,5 hónapja nem dohányzom 3,5 hónap alatt 8-10kg szedtem fel:(!Aztán 1 hónapja elkedtem inni napi 2x kaja előtt a natúr varázs teát,na meg a kenyeret,a cukrot,a a krumplit elhagytam az étrendemből!+ heti 1x,2x infraszaunáztam és min.2l folyadék! így 5 hét alatt 6kg mínusz...
2010. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nekem az orvosom aztmondta, hogy még több vizet igyak, napi 4-5 litert akár, ez kimossa a mérget. Én sem dohányzom 2 hónapja, és nem hízta sőtm, ha nagyon dohányozhatnékom van, hozok a munkába magammal, vagy összevágott nyers sárgarépát, almát,körtét,epret meg amit szeretsz, és ezeklet eszem csoki és plussz nasik helyett. Nekem nagyon bejött, mert más az ételek íze, nem vagyok büdös a cigitől és nagyon jó érzés elmondani magadról hogy nem cigiztél, először 1-2-3 napja,ez sok erőt ad, h ne add fel.

Ja és 12 évig napi 1 doboz cigit szívtam el.

Sok sikert!

2010. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én 15 átdohányzott év után tettem le, több mint 2 éve. 15 kilóval zártam sajna, most ezeket igyekszem eltűntetni. A zöldség-gyümi rágcsálás okos ötlet. DE! Most a leszokásra koncentrálj! Ha 5 kg után még mindig hízol, próbálj többet mozogni, inni! Hajrá, ügyes vagy!:)
2010. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!