Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szomszéd dohányzik az...

A szomszéd dohányzik az erkélyén, és beáramlik a füst a lakásomba. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Eggyel alattunk van egy erkélyszomszédunk, ahonnan rendszeresen beáramlik a dohányfüst. Ő ugyanis az erkélyen szeret dohányozni. Mi nemdohányzóak vagyunk, igy nagyon zavar. Hülyén hangzik, de szerintem a jó levegőhöz jogunk lenne, mig neki meg joga van az erkélyén dohányozni. Mit tehetnénk? Még nem beszéltünk velük, de szerintem nem fog leszokni a dohányzásról, csak mert megkérem rá :-) És persze a saját lakásában sem fog dohányozni..
2013. júl. 16. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Semmit. Csukd be az ablakodat.
2013. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. Hogy ez még hogy nem jutott eszembe, nem is értem. Esetleg friss levegőt hozol nekünk rendszeresen?
2013. júl. 16. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt most patthelyzet van , mert a saját területén dohányzik, viszont úgymond károsítja a környezetében élőket jelen esettben téged. Szerintem először próbálj meg vele beszélni mikor összefuttok, hogy próbáljon ne az erkélyen dohányozni. Nem jó ha összevesztek.
2013. júl. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zoli9411 ***** válasza:
Szólj neki, hogy ne tegye.
2013. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos azon túl, hogy kéred szépen, kéred csúnyán, könyörögsz... semmit.


Alattunk egy láncdohányos vénasszony lakik, aki ráadásul szemét ukrán cigit szív, aminek olyan a bűze, hogy...

Kértük már mindenhogy, semmi haszna. Köhög, krákog, valószínűleg COPS, de így se hagyja abba vagy legalább csökkenti le az adagját.

Ráadásul még zárt ajtón keresztül is ömlik be a füst, hiába cseréltük le az egész erkélyfalat

Annyi rés van a falak között, csövek mellett, hogy nem bírjuk betömni. Ő meg, ha kicsit is hideg van, a lakásban is rágyújt és úgy is feljön.

WC szellőzőjén is, bejárati ajtó mellett is jött a füst (a másik szomszéd a lakásban bagózik naphosszat és az egész folyosót elárasztja) - ott az ajtócsere segített.


Nem tehetünk mást, gyűjtjük a pénzt, hogy jobb helyre költözhessünk, addig is, bármilyen csúnya dolog, szurkolunk, hogy vagy ő költözzön előbb, vagy az egészsége mondja fel mielőbb a szolgálatot, hogy vége legyen ennek az egésznek.


Ja, asztmás vagyok. Tehát nem csak a bűz zavar.

2013. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*COPD-s
2013. júl. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
" szerintem a jó levegőhöz jogunk lenne, mig neki meg joga van az erkélyén dohányozni. " - Ahogy mondod. Néha a jogok ütköznek. Embertől függ, hogy ilyenkor ki hagy a maga igazából.
2013. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük EU, a fellázítást! Lobbizzatok az ellen, hogy zárják be a dohánygyárakat, és akkor nem füstölünk az orrotok alá.
2013. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!