Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » E-cigibe (lötyibe) nikotinos...

E-cigibe (lötyibe) nikotinos folyadékot készíthetünk dohány áztatásával?

Figyelt kérdés
Az van ugyanis, hogy a pasim, és a cimborája egy szál cigiből kiszedte a dohányt, és egy kis vízben áztatja.. nemtudom, de félek, nehogy bajuk legyen, ezt akarják az aroma és az alaplé mellé nikotinként bekeverni!Én régen emlékszem nagyanyám a növényekre csikkekkel áztatott vizet spriccelt, hogy ne legyenek tetvesek, ezek meg igaz nem csikkből, hanem magából a dohányból akarnak nikotint kinyerni!Valaki segítene, hogy ezt így tényleg jó ötlet?Mert nem tartom túl biztonságosnak, bár csak kis mennyiséggel kísérleteznek, de ha valaki vegyész, vagy bárki tud mondani valamit, hogy ez így milyen dolog, azt megköszönném.. féltem őket..köszi!

#nikotin #e-cigaretta #liquid #dohánylevél áztatás
2013. júl. 20. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez hülye kisérletezés és veszélyes.
2013. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ezt én is tudom :DD De valaki levezethetné milyen veszélyekkel járhat, és mennyire veszélyes, vagy hogyan lehet kinyerni a nikotint a dohányból? :D
2013. júl. 20. 22:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nikotin kinyerése a dohányból kémiai folyamat, gyógyszerészek lennének rá képesek.

Azért veszélyes, mert a dohányban különböző függőséget kialakító és rákot okozó mérgező vegyületek vannak, és szerintem adnak is hozzá valamit. Neked viszont csak a nikotin kell, de mellette csomó mérgező vegyület is kerül bele.

2013. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyük észre, nem dohány áztatásával kísérleteztek, hanem cigaretta töltelék áztatásával. Az már sokmindent látott, pl. impregnálják hogy ne száradjon ki olyan gyorsan míg a polcon áll, égésgyorsító is megy rá a papírból, stb. stb. e mellett így házilag nehéz lesz belőni az adagot, ráadásul a nikotinnal dolgozni veszélyes, ugyanis maga a nikotin idegméreg, és jól felszívódik a bőrön át is. Ciki lenne hülyeségből bevinni egy halálos adagot csak mert magadra öntöd a tálat...
2013. júl. 21. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát vannak primitív emberek az biztos.Én a helyedbe nem félteném őket.Szakítanék vele és kész.Majd egyszer neked is készítenek ilyen főzetet , akkor mivan? Ezen is elgondolkodhatsz.
2013. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy a löttyel, ha készen veszed, kb. annyi nikotint viszel be a szervezetedbe, mintha rendesen cigiznél.

Tehát aki napi egy doboz cigit szívott, annak egy doboz cigiből kellene kiáztatni a dohányt (és teljesen), hogy annyi nikotint kapjon, amennyit be kellene vinni.

Mindezt meg kellene oldani 2-3 ml desztillált vízben.

Szóval hülyeséget csinálnak. Miért nem vesznek nikotinos alaplevet. Csak itthon nem árulják, az EU-ból bárhonnan lehet rendelni.

2013. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Utolsó nagyon nagy butaságot írt... A nikotin nagy hőhatására elbomlik(cigi eseténél kb a fele)... Így ha vki dohányzik nem a teljes mennyiséget szívja be... Ehhez még az is hozzá jön, hogy milyen tempóban szívja az illető... Ennek függvényében a fennmaradó nikotin 20-90%-át juttatja a szervezetébe...

Tehát ha vki az utolsó válaszoló módszerét követné: garantált halál!!!!

Ill. még egy megjegyzésem lenne: NEM deszt. vízzel vonjuk ki a nikotint...

Üdv. egy vegyészmérnök-gyógyszerész

2015. okt. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 6-os vagyok, a 7-esnek üzenem

Az e-ciginél is megvan a hőhatás.

Nem azt mondtam, hogy desztvízzel vonjuk ki, hanem abban kell feloldani (higítani) a kivont nikotint, hogy adagolható legyen.

2015. okt. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Cigaretta dohányt még különféle vegyszerekkel preparálják, égésgyorsítókat kevernek hozzá. Ezek többségét is kioldja a deszt. víz.

Nem elhanyagolható hogy az e-cigiben nem égés, hanem porlasztás megy végbe, így nem bomlik el jelentős mennyiségű nikotin, és az égésgyorsítók és preparáló anyagok sem égnek el.

Egyébként a kioldás is, kivonási módszer...

2015. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Plevente válasza:

meg lehet csinalni... csak nem ugy ahogy a baratodek csinaljak...

sajnos az e cigikbe keszitett "dohany" aromak fenyevekre vannak az igazi cigaretta izetol, igy sokan probalkoznak a "valodi cegerettazas elmenyet elohozni az e cigikbol, amit meg is lehet csinalni, a kovetkezo keppen:

- Igazi, jo minosegu dohanyt kell hasznalni, a mai cigerettakban minden van csak nem dohany / vegyszerekkel atitatott papirt tobbnyire?

- a dohanyt alkohol es nagy tisztasagu glicerin keverekeben kell aztatni jo par napon keresztul

- az igy kapott lottyot tobbszor at kell szurni filteren keresztul

-- legfontosabb -- a folyadekot uvegben, forrasban levo vizben kell melegiteni, hogy a nikotinttol megszabaduljunk. ez azert fontos mert szamtalan korulmeny miatt nem tudjuk, hogy a kapott liquidben mennyi a nikotin mannyisege, igy nem eri meg kiserletezni vele, jobb ha teljesen megszabadulunk tole es utolag magunknak bekeverjuk.

- a kesz folyadekot aromakent hasznalva a kivant VG-PG aranyban mar lehet hasznalni

en 20% dohany aromakent, 60-40 Vg-Pg -vel, 2mg/ml utolag hozzaadott nicotinnal hasznalom evek ota es nagyon elegedett vagyok vele...

2016. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!