Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki 14-13 évesen kezd...

Ha valaki 14-13 évesen kezd el cigizni, annak nagyobb eséllyel lesz baja később?

Figyelt kérdés
Én nem cigizek, csak pár osztálytársam. Szerintem nem olyan jó ötlet ilyen korán elkezdeni.
2009. okt. 23. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jó ötlet elkezdeni.Semmilyen életkorban.Rámegy a fél életed,meg a fél pénztárcád.Dehát mindenki maga dönt!
2009. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ku.rvára nem jo ötlet mondjuk ugy. barátom nagymamája halált végignéztem (tüdőrákja lett mert 13 éves korábna kezdte.. a rák szétterjedt a testében , egész öreg korában szenvedett, a csontjaiba is belement meg mindenébe..) gonodljátok végig. a léényeg, h téged ne rángassanak bele!
2009. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nemigen számít hányévesen kezded.
2009. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azert a kerdes ennyire nem volt hulye. Termeszetesen igazuk van azoknak, akik azt mondja, hogy "mindegy" mikor kezded, mindenkepp karos. Na de azert tegyuk hozza, hogy egy 13 eves, fejlodo szervezetnek tobbet tud artani, mint egy 18-20 vagy egy 25 evesnek. Annyiban mindenkepp tobbet, hogy sokkal nagyobb a valoszinusege, hogy egesz eleteben, vagy hosszabb ideig dohanyos lesz. Ritkabb, hogy valaki 20-25 evesen szokik ra, es altalaban ok konyebben le is teszik.
2009. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mikor kezded el...


Volt példa olyanra is, hogy egy szál cigit sem szívott az illető egész életében, és mégis rákos lett; és ezzel ellentétben olyan is volt, hogy egész életében keményen dohányozott, és mégsem lett rákos vagy beteg.


A cigi csak egy olyan tényező, amitől nagyobb a valószínűség a rák vagy egyéb betegségek kialakulására, de nem feltétlenül alakul ki tőle.


Saját vélemény szerint pedig nem jó cigizni, csak árt, mégha a legkevesebb mértékben is! Én is kipróbáltam már 1-2x (kíváncsiságból), de nem valami jó, és nem sok értelme van...


15/F

2009. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem tudom, hogy mennyire számít, hogy mikor kezdi el szívni az illető, de szerintem is többet árthat egy fejlődésben lévő szervezetnek, mintha már felnőtt korban lesz dohányos.

Egy példám viszont van:

Egyik ismerősöm 7 éves kora óta cigizik. (Nem fejtem ki az okát, hosszú lenne, de nem írtam el a számot, tényleg 7!) Most 30 éves és úgy köhög, mint egy 60 éves tüdőbeteg! Az az igazi, sípolós, száraz, hosszú köhögés...

Szóval lehet levonni következtetéseket...

2009. okt. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Mindenkinek egyéni szoc problémálya hogy mivel mérgezi magát! De azt tudni kell a szervezetünk nem felejt és idősebb korban ha kijön pl egy betegség legyen ( sziv vagy vérnyomás)akkor azok is ki fognak elöbb utobb jönni!
2009. okt. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb baja abból lesz hogy aki ebben a korban kezd el cigizni az egyszerüen megálla növésben és nem nő tovább soha többé!! Egész életében olyan marad mint 13 éves korában!!


Aztán persze majd szépen kialakul a többi is meg 18 éves korára oylan ráncos és száraz lesz a bőre mint egy 40 évesnek!! Futni nem fog tudni 100 métert sem egyhuzamban, és nem fog neki felállni se rendesen plusz kirohadnak a fogai a nikotintól!!!

2009. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

23:23


Ezt a dumát nyomták 14 évvel ezelőtt is fiacskám amikor te még ki sem látszottál a földből!!


Ne várd meg amíg eltelik az idő és magadtól kell rájönnöd hogy hülyeség amit hallottál másoktól és amit te magad is szajkózól!!


Tapasztalatból és jóindulatból mondom bár nem vagyok a faterod!!


NE BAGÓZZ!!!



27/F

2009. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 1972Levi válasza:
100%
14 évesen menj inkább sportolni valamit heti 3x2 órába. Akkor nem fogsz olyan cérnavékony vagy kődagadt, lenni, mint azok a mai szerencsétlen 18 évesek. Most alakíthatod ki az izomzatodat, 5 év múlva baszhatod.
2010. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!