Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akkor most miért dohányoznak?

Akkor most miért dohányoznak?

Figyelt kérdés

Ha egy fiatal dohányzik, egyből azt gondolják, hogy biztosan "menő" akar lenni.

De már évek óta megy a dohányellenes kampány, lassan már üldözik a cigiseket, akkor mégis hogy lenne ez menő?

Sokszor azzal elvágja magát valaki ismerkedésnél (legyen szó akár csak barátságról is), hogy dohányzik.

A fiatalok is elítélik már a cigiseket, tehát a népszerűség ellen dolgozik az, aki dohányzik.


Mi az IGAZI motiváció szerintetek?


2013. aug. 10. 04:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Pszichikai problémák. Pl. amit felsoroltál, kissebbségi érzés, kezdődő depresszió, stb. És már ha rászoksz, megy az magától.
2013. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem menő, én a problémáim miatt szoktam rá :)

15F

2013. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Szerelmi csalódás miatt szoktam rá.


13F

2013. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Utánozza a felnőttek viselkedését. Az emberek szeretnek valamilyen tevékenységhez kötődni ki ehhez ki ahhoz.
2013. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

14-5 éves korom óta dohányzom. A társaság miatt gyújtottam rá először, aztán jött 'magától' a többi szál cigi.


Most, a munkahelyemen jó kimenni a 'többiekkel' egy-egy cigiszünetet tartani és beszélgetni.


19l

2013. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a szüleid szépen szólva k..ázzák és f...fejezik egymást, tányért csapkodnak poharakat, az édesapád ki akarja szúrni anyukád kosijának a kerekét részegen és sorolhatnám és minden nap ez megy és se válás se probléma megoldás 3 éve akkor jó hogy 17 éves leszek december közepén és 15 éves korom óta cigizek mert amikor már nincs semmihez nyúlni csak a barátaidhoz akik persze idősebbek voltak akkor is és most is (felettük sem áll az idő) és kipróbáltad és nyugodt voltál 5 percig ahogy ellazultál feküdtél a fűben és azt mondtad ez az 5 perc az enyém úgy igen csak könnyű volt rászokni, hogy sokszor szerettem volna elcsenni magamnak 5 percet az elmúlt években. Ritkán sikerül de néha jól esik ha nincs itthon senki vagy elmegyek a barátokkal nézni a felhőket éjszaka hintázni vagy ilyesmi.

Éld át és megtudod hogy van aki nem menőzésből szokott rá.


17/L

2013. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
@6 na valahogy én is így gondoltam:) (2. vagyok)
2013. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

amikor nincs senkid mert az 1 ember családon belül aki szeretett meghal, a barátaid hátat forditanak neked egyedül maradsz az összes problémáiddal és nincs senki aki meghallgat, egész napokat ülsz kint a temetőben a sírkő mellett mert másnak nem tudod elmondani a problémáid, megosztani a jó híreket, akármi, az iskolából mindenki kitagad senki sem akar veled beszélni mert "véletlen" megvágtad magad, akkor elég szar a helyzet... Maradjunk annyiban h az elköltözés segített otthonról most már leszoktam. De 9 éves koromtól ment most július közepéig.

18F

2013. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy látom a legtöbben a problémáik miatt kezdték el a dohányzást.

Én is ezért szoktam rá sajnos.



Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 11. 19:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik vagyok, remélem mindenkinek megfognak oldódni a gondjai és lefogja tenni:)
2013. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!