Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért mondják azt, hogy a...

Farkas135 kérdése:

Miért mondják azt, hogy a passzív dohányzás sokkal károsabb, mintha csak simán elszívnék egy szál cigit?

Figyelt kérdés
Azért nem értem, mert szerintem, ha valaki rágyújt, akkor annak kátrány is kerül a szervezetébe és sokkal mélyebbre juttatja a tüdejébe a füstöt, mivel erősebben szívja, mintha csak szimplán levegőt venne.

2013. aug. 14. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert így könnyebb a nemdohányosokat szítani, hogy utálják ki mindenhonnan a dohányosokat...
2013. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Ha elolvassátok akkor rájöttök kb a 4. mondatban van a lényeg:

"A dohányos a füst nagy részét kifújja míg a passzív dohányos szinte mindet belélegzi"

2013. aug. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2# de akkor is, most komolyan.

Nem egyből a tüdejéből szívod be ezt a füstöt, hanem mikor már a szél viszi.....és egy ici-picit azért más a sűrűség....+ott még el is keveredik a levegővel

Szóval csak a töredékét szívod be, mint a dohányos, mégis azt mondják, hogy károsabb

Csak röhögni lehet azon, hogy miket ki nem találnak

2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Hidd el károsabb mivel hiába halad a levegőben ott csak még károsabb lesz a CO2 és egyéb káros gázok miatt és mivel az ember orra nem tudja eléggé átszűrni így hidd el elég töményen jut be a tüdődbe plusz csak elég megnézni hogy majdnem annyi passzív dohányos hal meg mint dohányos ami sztem azért mutat valamit!
2013. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a dohányosnak megszűri a szűrő. De egyébként más a két füst összetétele.

Amúgy baromságnak tartom, mert aki aktívan dohányzik, az egyrészt szívja a szűrőn keresztül a cigit, másrészt meg passzívan is belélegzi a füstöt amit kifúj.

Szóval ő duplán kapja.

De ennek ellenére a nem dohányzóknak is nagyon káros a cigaretta.

2013. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, szerinted amit passzívan beszívsz, tehát amit egyszer már kilélegeztek, az nem ment át a szűrőn?!?!

az a füst ami meg szállingózik a végéből az teljesen elhanyagolható, egy nagyvárosi séta alkalmával még többet is kapsz szerintem.


kb. olyan érved volt ez, mint amikor azt mondják, hogy a dohányzás szennyezi a környezetet.. miközben század rangú, sőt ezred rangú dolog ilyen téren..

2013. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6#-os. Pont ezt akartam írni, csak megelőztél :D
2013. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
+ Pesten élni olyan, mintha elszívnál havonta egy doboz cigit, amilyen szmog meg közlekedés van ott...
2013. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Környezetszennyezés: A lényeg a zárt téren van! Menj be egy szobába, ahol már 3-an dohányoznak! Eléggé csípős lehet ott a levegő!

Az autók nem zárt térben üzemelnek!

2013. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!