Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 2012 -től nem lehet majd...

2012 -től nem lehet majd dohányozni a munkahelyeken, csak az arra kijelölt helyeken. Hogy fogják ezt betartatni?

Figyelt kérdés

Én passzív dohányos vagyok, körülöttem mindenki szív.

:(


2011. dec. 13. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha valakit elkapnak a rendőrök, megbüntetik. De szerintem sok ember meg fogja szegni.
2011. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy minden munkahelyre elmennének ellenörizni. A főnököm közölte, hogy nem érdekli. Szerintem ha feljelentik simán fifieti a büntit.
2011. dec. 13. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire tudják majd betartatni, rokonom motorszervize is olyan tűzveszélyességi osztályba van sorolva, ahol tilos lenne a dohányzás, napi 2 dobozt elszív a műhelyben és 20 év alatt még senki nem ugatott bele, pedig nem szabadna.
2011. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 joe90210 válasza:
0%
Tudod,hogy mi lesz? Tele lesz az ország túlsúlyos meg ketyós emberekkel(a cigaretta elhagyása miatt),aztán a sok TB-t lehet költeni a gyógyulásukra...
2011. dec. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam. Ahol én dolgozom, ott sem szabadna egyáltalán dohányozni, csak a teraszon, oda viszont senki nem mer munkaidőben kirohangálni, mert a főnök irodájának az ablaka oda néz. Így aztán ha kimegyek wc-re, fél perc alatt olyan szagom lesz, mintha kocsmában töltöttem volna egy délutánt. Mivel a főnök is cigizik, nem foglalkozik vele. Vajon fog ez most változni?

Bár ha belegondolok, ha lesznek is ellenőrzések, főleg a vendéglátóhelyeket fogják csesztetni, kétlem, hogy elmennek cégekhez, és ott körülszaglásszák az egész épületet.

2012. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Feküdtem kórházban decemberben és a mellettem lévő szobában rendszeresen dohányoztak, a fűst meg persze bejött és megrekedt a szobánkban. :(. Nagyon kellemetlen vol.


Én nem dohányzom, és nem is a dohányzás ellen beszélek, csak tényleg tegyenek már valamit azokért is akik nem szeretnének dohányozni (passzívan).


Nem hinném, hogy a szígorítások hatására a legtöbb dohányos letenné a cigit (bár úgy lenne), talán inkább csak hőbörögnek majd, de lássuk be nem jogossan.


Már megjelentek az ebben pénzt látó cégek és EU szabványos dohányzó kabint próbálnak eladdni munkahelyekre.

2012. jan. 6. 13:21
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy korábbi munkahelyemen az volt a bevett szokás, hogy aki nem dohányzik az évi 3 nap + szabadságra jogosult. Szerintem ez nagyon ösztönző és igaszságos is, mert ha azt a sok pár percet összeadjuk amit a dohányosok nem munkavégzéssel töltenek évente akkor ez így fer.


Javasoltam már más munkahelyen is, de inkább viccesnek találták. :(

2012. jan. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!