Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit csináljak, hogy legyen...

Mit csináljak, hogy legyen egy kis akaraterőm lerakni a cigit?

Figyelt kérdés
Állandóan ezen stresszelek, az orvosom azt tanácsolta, hogy ha nem megy könnyen a cigi lerakása, akkor inkább szivjam, mert csak jobban ártok vele! A környezetemben sok anyuka dohányzott a gyerekével, és egészségesek lettek! Azt mondják, hogy örüljek neki, hogy falun lakom, mert tisztább a levegő, és igy kevésbé károsabb a cigi mint annak aki nagyvárosban él, ott elvileg ha valaki nem gyujt rá is nagyon veszélyes a hatalmas szmog miatt!
2008. jún. 30. 08:24
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
már ne is haragudj,de a babának falun és városba egyaránt árt a cigi!ezzel ne nyugtasd magad,tedd le! én is dohányoztam,és amikor megtudtam,azonnal le tettem,pedig erős dohányos voltam!
2008. jún. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal tessék letenni a cigit!! Mi az hogy nincs akaraterőd? Mi lesz veled akkor mikor megszületik a babád és attól a pillanattól fogva felelősségteljes döntéseket kell hoznod. Álljál a sarkadra a kicsi egészsége érdekében, mert nem teheted meg vele hogy egészségtelenül élsz és ő szenvedi majd meg mikor tüdőasztmás lesz, vagy koraszülött, vagy kis súlyú.....tovább is van mondjam még???
2008. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt minden dohányzó kismamának leírom: Gondolj fejlődési rendellenességekre, alacsony születési súlyra, koraszülésre és arra, hogy amikor te élvezettel szívod a cigarettát, a kisbabád éppen levegő után kapkodva fuldoklik. Hát tényleg ezt akarod? Ha valami baja lenne hogy számolnál el magaddal? Semmi sem mentség arra, hogy árts a babádnak. Szegény, még olyan picike, és tehetetlen az ártó dolgok ellen! Már most nem csak magadnak ártasz, már felelősséggel tartozol egy másik életért is, és ő nem tud szólni, vagy nem tud védekezni a rossz dolgok ellen, ezt te tudod megtenni helyette. Én is dohányoztam terhesség előtt, nem is keveset, de amikor megtudtam hogy terhes vagyok, nem volt kérdés, hogy melyik fontosabb, a babám egészsége, vagy a bagó, és egyből letettem. Nem volt nekem sem könnyű, de hidd el, megéri! Kitatás, és sok sikert a leszokáshoz, és persze boldog babavárást! 19 hetes kismama
2008. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Az egy dolog,hogy egészségesen születtek. De honnan tudják,hogy nem fog náluk később kijönni valami? A babád fontosabb,vagy az,hogy cigizzél?? Ezt kellene eldönteni. Ez pedig hülyeség,hogy falun kevésbé káros.

Egyébként én is cigiztem annak idején ugyhogy tudom milyen lerakni a cigit. De egyébként nics annál(bocsánat a kifejezésért) undorítóbb látvány,amikor egy kismama cigizik.


üdv 37 hetes kismama

2008. jún. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%

Szia. Lehet, hogy egeszseges lesz a babad, amit egyebkent szivbol kivanok neked :-), de azert nem art ha tudod, hogy azoknal a babaknal, akiknek az edesanyjuk nem tudta lerakni a cigit a terhesseg alatt, nos nekik a kesobbiekben nagyobb lesz a hajlamuk a drogokra, illetve. nehezebben fognak tudni leszokni.

Sajnos a csaladomban ket ilyen gyermek is van. 13-14 eves koruk ota drogosok, es nem birnak leallni a szerekrol....

Tehat lehet, hogy most egeszseges a baboci, de sajnos a kis eletere valahogy kihat a szenvedelybetegseged....

2008. jún. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hárman vagyunk testvérek,anyukám mindegyikünknél cigizett persze max 10 szálat,és egészségesen születünk és azok is maradtunk,és nincsenen drogozások,nem is voltak.
2008. jún. 30. 09:34
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek kérdezel? Annál undorítóbb nincs, mint amikor valaki szándékosan árt a gyermekének! Ha ennyi áldozatot nem tudsz meghozni érte, akkor mi lesz később, ha megszületik? Bocsánat, ha durva voltam, de sokan mindent megtennének, hogy egészséges gyerekük szülessen, egyesek meg leszarják, és semmit sem tesznek, sőt akarattal ártanak!!!
2008. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, te nem is akarsz leszokni a cigiről, csak mentségeket keresel, hogyan nyugtasd magad.
2008. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy sokmindent a cigire fognak,pedig a nemdohányosoknak is ugyan ugy születhet fejlödési rendelenességel,minden betegséggel együtt gyermekük,én nem kivánom senkinek,csak miért mindig a cigi?
2008. jún. 30. 10:18
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bárki szülhet beteg gyermeket, az is aki nem dohányzott. De ha valaki babát vár, MINDENT meg kell tennie. Lehet hogy egészséges baba születik, de korántsem biztos. Bizonytalanra nem szabad menni, itt komoly a felelősség. Lehet hogy semmi bajt nem okozol, de lehet, hogy nagyon sokat ártassz. És a saját lelkiismereted szempontjából sem lenne utolsó, hogy a végén azt mondhasd, igen, te mindent megtettél. Remélem érted, miről beszélek!
2008. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!