Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben leszokni a cigiről?

Figyelt kérdés

sajnos több mint 20 éve dohányzok, s most megpróbálok leszokni.

ha segítenétek, nagyon megköszönném. :)

nagyon nehéz, nem tudom , hogy szokjak le :( SOS



2013. aug. 19. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak úgy,hogy nem cigizel és nem gondolsz rá.Ha gondolsz is,egyszerűen elsétálsz mellette.Aki akarja,annak megy!
2013. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen hozzáállással nem is fogsz leszokni és ezt nem bántásképpen mondom.

A legkönnyebben és leghatékonyabban úgy lehet leszokni, ha valaki elhatározza, hogy leteszi és többé nem gyújt rá és ehhez megvan benne a tényleges akarat.

És benned ez nincs meg...

Én 3 és fél éve raktam le a cigit egyik napról a másikra, mert le akartam szokni. És megtettem.

2013. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Tomi90 ***** válasza:
34%
Erős függőséget okoz, nem ilyen egyszerű leszokni róla. Az akaraterővel próbálkozóknak csak pár %-a szokik le végleg (kevesebb mint 10%). Az e-cigit próbáld ki, annál ez az arány 80% körül van. Ecigionline ezt írd be a keresőbe, minőségi, nem túl drága e-cigiket árulnak.
2013. aug. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Az akaraterővel próbálkozóknak csak pár %-a szokik le végleg "


Minden mással pedig egyáltalán nem fog leszokni még pár százalék sem.

Függőség, igen! De ha megvan az akarat, akkor a függőség el fog múlni magától. Azonban ha nincs akarat, akkor hiába minden leszoktató módszer, mert nem fog az illető leszokni!

Az összes családtagom, ismerősöm, aki le akarta tenni, az mind a mai napig nem cigizik, aki meg minden fajta leszoktató módszert próbált, mind cigizik! Úgyhogy erről ennyit.

2013. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tomi90 ***** válasza:
A e-cigi kiválthatja a hagyományos cigit én csak ennyit mondok. Nem kell megszüntetni a függőséget, az e-cigiben pont az a jó, hogy csak nikotin van benne, a 4000 többi anyag, amiben sok rákkeltő is van, nincs. De aki szenvedni akar, az csak tegye nyugodtan. A pár %-al arra szerettem volna rámutatni, hogy a legkisebb sikere van az önerőnek 10% alatt. A rágók tapaszok 10-20% között vannak, ez is siralmas. Viszont az e-cigire áttérők 80%-a kezébe sem vesz többet hagyományos cigit.
2013. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én meg pont olyanokat ismerek, akik megpróbálták az E cigit és pár hétig az volt és utána ugyanúgy szívták az igazit. Úgyhogy ennyit erről...
2013. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Naomi12 válasza:
Van egy ismerősöm, aki úgy szokott le, hogy napraforgó magot törögetett, dohányzás helyett. Aztán egy évre rá, már a szotyiról is leszokott.:D
2013. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Villanybagó, tapasz, rágó... kukába vele! A nikotinfüggést nikotin adagolásával nem fogod tudni megszüntetni.

De ajánlok egy könyvet:

Allen Carr: Végre nem dohányzom!


Én elolvastam, és minden további nélkül abbahagytam a dohányzást. Január óta tiszta vagyok, pedig 23 évig szívtam a napi két doboz piros Symphoniát.

2013. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi értelme? Úgyis találnak ki megint valamit, amire rászokik az ember ismét. A pénz az úr.
2013. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

s utolsó, mi az hogy "mi értelme" ? meg "a pénz az úr" ugyis.

nagyon primitív lehetsz, s biztos hogy cigizel, csak úgy, tudod...

nagyon sok értelme leszokni. s nem épp a pénz az úr. akármit találnak ki, úgysem fogok rászokni, mint a ro:hatt cigire.

2013. aug. 27. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!