Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyire öregíti...

A dohányzás mennyire öregíti a bőrt?

Figyelt kérdés

Hali,

Tudom, hogy ez a cigi erősségén és azon is múlik, hogy naponta mennyit szív el az ember, de egy közepes erősségű cigi (vmelyik márka kèk színűjéből) napi 2-3 szál mennyi idő múlva "látszik meg" a bőrön?!

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. aug. 26. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehéz megjósolni, biztos kevésbé mintha napi egy dobozt szívnál de jobban árt így, mintha néha ritkán vagy egyáltalán nem gyújtanál. Hány éves vagy? Mióta gyújtasz rá?
2013. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

A kérdés nem rám vonatkozik, én nem dohányzom.

2013. aug. 26. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ujjakon és a fogakon már pár év után talán 2 két év.

De "büdös " száj azonnal , undorító a cigi.

2013. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon látszik meg, sőt semennyire, de az a 2-3 szál, ahogy telik az idő fel fog menni egy dobozra is!:)
2013. aug. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
45%

21 éves vagyok, 15 évesen elkerültem kollégiumba és voltam olyan kis hülye, hogy rászoktam a cigire. Ennek már 6 éve. Amióta dohányzok átlagban napi 14-16 szálat mindig elszívok, kezdetekben kb 1 évig sárgával,aztán középerős cigiket szívtam, halványkék,világoskék,kék, most 1 éve már annál erősebbet szívok (kátrány-8, nikotin-07 szénmon-9). A bőrőm semmit nem öregedebb, ki vagyok simulva. Lehet szajkózni, hogy ez biztos nem igaz, meg a dohányzás káros. Igen a dohányzás káros, de az én bőrőm semmit nem öregedett, idegen helyeken még a személyit is elkérik mert 17 évesnek néznek.

Lehet hogyha így folytatom, jobban látszódik, hogy öregedik majd a bőrőn, de egyenlőre még a fogaim sem sárgábbak mint az átlag embereké (azok akik nem filmsztárok és nem fehérítik a fogaikat)

2013. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 26. 21:47
 7/8 anonim válasza:

Én többek között #5-ösnek is írom, még ha valaki el is kezd dohányozni tizenévesen, és szemmel láthatóan még nem öregíti a bőrt 20-on éves korára, a hatása nem akkor fog meglátszani, hanem a 30-as és/vagy 40-es években.


Nem vitázni akarok, de én a környezetemben elég sok dohányost láttam, tapasztalatból mondom, hogy igenis a dohányzás öregít.

Az anyukám 55 éves, olyan 25 éve dohányzik sajnos, és látszik az arcán. Régen piros Marlboro-t szívott, manapság Davidoff-ot. Hangulatától függ, mennyit, van amikor 2-3 szálat, de olyan is van, ha idegesebb olyan napi egy dobozzal.

Ráadásul száraz a bőre, azon jobban meglátszik. Ráncok vannak a szája, a szeme körül, táskák a szeme alatt. Ismertem azért olyan vele egykorút, akinek teljesen sima a bőre, fiatalabbnak látszik és nem dohányzik.


Az egyik volt pasim aki 10 éve dohányzik, közepesen erőset szív, sajna láncdohányos. Láttam róla pont 10 évvel ezelőtti képeket, most 36 éves, de olyan mintha nem 10 hanem 15-20 évet öregedett volna. Mindenki sokkal idősebbnek nézi. Már most vannak ráncai


A mostani pasim aki nem dohányzik (nagyon régen bulikban gyújtott rá, már az sem), 40 éves, gyönyörű a bőre. Minimális ráncai vannak, csak akkor látható ha mosolyog, 10 évvel nézik fiatalabbnak. Senki nem hiszi el valójában mennyi idős.


Ott van egyik nőismerősöm, teljesen ledöbbentem, 35 éves, szintén dohányzik de 40-nek néz ki. Tiszta ránc az arca neki is.


Csak pár évvel vagyok fiatalabb nála, de engem 5-10 évvel fiatalabbnak néznek, nincsenek ráncaim (nem dohányzom és nem is próbáltam).


Mikor a párommal voltunk ma vásárolni, összefutottunk egy ismerősével. Nagyon csúnya fogai vannak, beesett szemei, szintén ráncos, haja őszes és ritkul. Miután elment, kérdeztem a kedvesem, hány éves a haverod? Azt mondja 41. Jó ég!! Legalább 50-55-nek tippeltem volna. Mondta róla a barátom, hogy sok éve erős dohányos és iszogatni is szokott.


Szóval szerintem igen.


Csak keress rá te is ikrek képeire, akiknek az egyik tagja dohányzik, vagy egyikük 5 évvel korábban kezdett dohányozni.

Ki fogod találni melyik bagózik vagy kezdte hamarabb.

2018. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ja és egyszer kezdtem dohányossal (mindenki hibázhat).


Rossz fogak, büdös száj, bagó szagú ruhák. Ha mellettem gyújtott rá, a hajam és a ruhám is olyan szagú lett.


Soha többet bagóssal, pfuj.

2018. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!