Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akad itt valaki aki hozzám...

Akad itt valaki aki hozzám hasonló módon egyik napról a másikra le tudja tenni a cigit?!

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem akarom elkiabálni a dolgot, de büszke vagyok magamra, ugyanis 16 év dohányzás után (kb. 5-6 éve 2 naponta egy doboz, de többször volt, hogy naponta 1 doboz) lassan 4. hete úgy tettem le, hogy reggel felkeltem, és azt mondtam, hogy többet nem cigizem.

Az első 4 nap katasztrófa volt, ingerült voltam, nagyon hiányzott a cigi, de azóta nem. Attól féltem, hogy ha találkozom a cigiző ismerőseimmel, akkor nem tudom megállni, hogy ne gyújtsak rá, de meglepő módon nem kell akkor sem.


Nálad hogy történt?

2013. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pár éve igen erős dohányosként kezdtem bele a cigizésbe (max. napi 2 doboz). Aztán a nyár végefelé beleuntam az állandó dohánybolt keresgetésbe és úgy döntöttem, hogy leteszem. Nekem nem került semmibe. Másnap már éreztem, hogy sokkal jobban vagyok és így 2-3 hét elteltével egyre jobban érzem magam. Hál' istennek minden tapasz, rágó, vagy tabletta nélkül sikerült leszoktatnom magam és a hiányát sem érzem égetőnek.
2013. szept. 18. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon remélem, hogy nálam sem pillanatnyi fellángolás az egész. Nagyon jól bírom, így 4 hét elteltével már abszolút nem izgat a cigaretta, de azért -ahogy írtam- az első 3-4 nap nagyon rossz volt. De túl vagyok rajta!

Az evéssel hogy állsz?

2013. szept. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rosenfeld Ferenc válasza:
Simán leraktam. 8 éve nem dohányzom. Előtte 10 évig rendszeresen dohányoztam. Az első 3 év a legnehezebb. Először nagyon kívánod, aztán fokozatosan nem. 3 év múlva is megkívántam. Ha buliban vagy és még iszol is - sőt - be is rúgsz, akkor a legnehezebb megállni. Ezért az ivásról is leszoktam. Legalább is nagy berúgásokról. Ez is egy jó döntés volt. Összességében ma már undorodom a cigarettától és füstjétől is. Sőt attól is akinek cigaretta szaga van. A piásokat is lenézem már és meg is vetem őket. Lelkileg is erősebb lettem és fizikailag is. Életem legjobb döntése volt, hogy leszoktam ezekről a "drogokról". Sok sikert.
2013. szept. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
Két éve nem dohányzom. Akkor munkába menet hagytam abba. Félútig elszívtam kettőt, ez kb. 10 perc, aztán nem volt több. Azóta tartom magam. Viszont időnként rohadtul tud még mindig hiányozni.
2013. szept. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, Allen Carr könyvvel, és abszolúte nem hiányzik.
2013. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy egyáltalán nem, még ha akarnék, sem tudnék most már visszaszokni.

Épp ezzel kapcsolatosan a tegnapi napom :


Elmentem a gyakorlati álláshelyemre és odafelé csak nem dohányzókkal mentem. Őket is már jó ideje ismerem, de valahogy sokkal közvetlenebbek lettek velem, mióta nem dohányzom. A főnökömhöz kellett bemennem a bér papírom miatt és ő is pozitívan reagált, hogy nem érzi rajtam a füst szagot. Mikor kijöttem az irodából megjelent szemben velem egy dohányzó, ám leszokóban lévő munkatárs!

Köszöntünk, majd megéreztem a lehelletét és a ruháján a füst szagot... Elmondani nem tudom, de olyan szinten rosszul lettem, hogy azonnal ki kellett mennem a levegőre, mert szó szerint klausztrofóbiás érzésem lett. De ilyet még sosem éreztem!

Alapvetően nincs semmilyen fóbiám, de ez nekem valahogy tudat alatt egy pozitív jelnek számít !

2013. szept. 22. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!