Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szivarozás nem káros? A...

A szivarozás nem káros? A gazdag emberek mindig szivart szívnak.

Figyelt kérdés

A filmekben. És ugye a gazdagok tudnak vigyázni az egészségükre, nem isznak pancsolt alkoholt, minőségit isznak, nem esznek moslék kajákat, utolsó vacak, legolcsóbb cuccokat, amik teszik tönkre az ember egészségét.

Szóval a szivarozás nem káros?

A cigiést mindneki elismeri, hogy nem éppen egészséges. De a szivarozásra nem annyira mondja senki.



2013. szept. 30. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pedig az is káros, szájrákot okozhat.
2013. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a gazdagok tudnak vigyázni az egészségükre, sok esetben nem igaz, viszont tény, hogy a minőség számít az élvezeti cikkek terén.


Az italok esetében minél jobb minőségű az adott ital, annál kevesebb benne az adalékanyag. Viszont túlzott mennyiségben ennek is lehetnek káros hatásai, annyi különbséggel, hogy míg az olcsó szesz hamarabb és erősebben roncsolja a testet, addig a minőségi ital valamennyire kíméli a szervezetet.


A szivar kontra cigaretta kérdése vitatott.

A ciginél a dohányt papírba tekerik, a szivarnál dohánylevélbe. Ez már egy minőségbeli különbség, mivel a dohánylevél természetes eredetű, valamint a cigarettába rakott adalékanyagok is hiányoznak a szivarból.

Rákot mindkettő okozhat, a különbség az, hogy a szivar kevesebb eséllyel okoz tüdőrákot, viszont annál inkább okozhat szájrákot és torokrákot, míg a cigaretta bármelyik rákot okozhatja a felsoroltak közül, illetve az ereket és a bőrt is jobban károsítja, mint a szivar.


Mennyiségi különbség az, hogy míg a cigarettázók nagy százaléka elszív naponta 1-2 dobozt, addig a szivarazók átlagban kevesebb szivart szívnak, ami nyilván abból is adódik, hogy egy szivar elégési ideje 30-60 perc. A nikotintartalma viszont jelentősen magasabb, mint a cigarettáé, egy szivar nikotintartalma eléri egy egész cigidoboz nikotintartalmát.


Mindent egybevetve tehát, sokan a szivart választják a cigaretta helyett, mert minőségileg vitathatatlanul jobb, viszont a dohányzás minden formában kockázatos.

2013. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Gazdagok vagyunk, de nálunk senki sem szivarozik. Apukám is csak akkor szivarozott, amikor Kubában nyaraltak. :D Amúgy cigit szívnak a szüleim. Alkoholból nagyon ügyelünk a minőségre. Én mondjuk vodkás és pezsgős vagyok, a szüleim inkább a pálinkát és a sört szeretik. Vodkából Belvedere, Grey Goose, néha Smirnoff és Finlandia, pezsgőből Moet&Chandon, Armand de Brignac és Dom Perignon. Mi minden téren megfizetjük a minőséget.
2013. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De jót röhögtem rajtad, utolsó :DDDDDDDDD
2013. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
4: A szivaros részen? :D Most látom, hogy kissé kétértelmű lett, de jól van. :D
2013. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a Finlandia nem tartozik a jó minőségű vodkák közé.
2013. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
smirnoffot se nevezném a legjobbnak
2013. okt. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es és 6-os, szerintem mindkettő jó. :) Nekem fontos, hogy milyen a másnap és ettől a kettőtől sosem vagyok rosszul. A Belvederetől meg a Grey Goosetól meg főleg nem. :)
2013. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

A jó szivar az egy minőségi dolog, és elég drága.

Lehet ártalmas a szivarozás is, ha valaki sokat szív, és zárt térben teszi, mert a viszonlyag nagy füstöt visszaszívhatja (a szivart nem szívják tüdőre).

A legtöbb szivaros, mint magam is, alkalmanként szivarozik, havi egy-két alkalommal, néha kevesebbszer, és a legtöbb szivaros nincs rászokva a nikotinra, azaz nincsenek elvonási tünetei, mint egy cigarettásnak.

2013. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
a szivart nem azért szívják h függőségüket kielégítsék mint a cigarettások, hanem ez egy úgy mond "rituálé" szerűség melynek célja a kikapcsolódás, relaxálás. Szivarozás nem arról szól h miközben szívod össze vissza rohangálsz hanem nyugodtan leülsz élvezed az ízeket. Nem szabad hagyni h a függőség miatt dohányozz tehát ne a dohány irányítson téged. Az egészség alap szabálya pedig a mértékletesség. Ha havi szinten elszívsz 1-2 szál szivart bajod nem lesz. A cigarettások is ha havi 1-2 dobozt szívnának nem lenne bajuk. Nézzük meg egy kicsit másképp az egészséges életmódot. Első az étkezés ha túl sokat eszel elhízol ami káros, ha túl keveset az megint káros ha mértékletesen eszel mindenből az nem káros. Következő a sport szép és jó dolog, egészséges is, de azért nézzük csak meg a sok focistát hogy hullik a túl terheléstől, tehát már a sport se egészséges ha túlzásba viszed. Most csak ez a két példa jutott eszembe de szerintem sokkal több van ennél a lényeg h mértékkel mindenből.
2013. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!