Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszoktam a cigizésről, most...

Leszoktam a cigizésről, most energiaitalt iszok, most azzal nyaggatnak. Szokjak inkább vissza a cigire? Tán kevésbé káros?

Figyelt kérdés

Tán kevsébé káros cigizni, mint energia italokat inni?

Az alatt nem piszkáltak annyian úgy vettem észre.

Most azzal jönnek, hogy iszod azt a sz*r löttyöt, tele van cukorral, koffeinnel, meg kitudja mennyi pancsolt anyaggal, majd tönkre megy a májad...

Amíg cigiztem jöttek a tüdőm tönkre megy, büdös füstös vagy, mi abban a jó, hogy szívod a füstöt?


Már mondtam, hogy az én szervezetemet azzal károsítom amivel akarom... Miért baj ez nekik, de jönnek a jót akarunk neked dumával!

Most komolyan, nem iszok sok energia italt, napi max 1 dobozzal. De ezt se minden nap, cigizni többet cigiztem, napi 4-5 szálat.

Csak mindig energiaitalos dobozzal a kezemben látnak, mert nem egyszerre iszom meg, hanem pár óra alatt.

Most szokjak vissza a cigire? Esküszöm kevesebb kioktatást kaptam, amíg cigiztem, lehet azért, mert nem láttak mindig cigit a kezemben.



2013. szept. 30. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Muszáj neked feltétlenül függőnek lenni valami sz.rtól?


A cigi is káros, és az energiaital is káros. A cigi kicsinálja a tüdőd, az energiaital kicsinálja a szíved. Ráadásul ha napi egyet iszol, akkor elég hamar.


Ha függni akarsz, legyél mondjuk futásfüggő, az egészséges, energikus és erős leszel tőle, és mindenki fel fog nézni rád... :)

2013. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De igen, ez jó.

Van aki rágózni szeret, van aki a körmét rágja, van aki dobolni a padon, én cigizni szerettem meg inni energia italt.

Miért baj az, ha van valakinek egy szokása?

2013. szept. 30. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenki rosszindulatból piszkált, van aki jószándékból mondta, nem szeretnék hogy beteg legyél. Semmire se legyél rászokva, legyél erős:) F/29
2013. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nem szokás ez tényleg függőség. Igaza van az elsőnek. Ezek mind károsak .. A padon dobolás nem, úgyhogy ne vedd ezeket egy kalap alá :)

Am. érdekel, szerinted ez mert jó? Milyen pozitívumot ad neked a cigi meg az energia ital?

2013. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A nikotin megnyugtatja az agyat, meg endorfint kezd el termelni az agy.

Ez kémiailag bizonyított, és jó érzést ad. Meg szerettem kimenni kicsit 10 percre elszívni egy cigit. Amúgy meg engem ki enm küldött volna senki a levegőre!


Az energia italt meg kicsit felpörget, és nem feküdtem végig a padon az első 1-2 órámat.

2013. szept. 30. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőt szeretem és ha le kéne szokni először a cigit hagynám el mert szerintem az sokkal károsabb. Energiaitalnál a mértéket kell nézni azért napi többet ne igyál de szerintem nem veszélyes. Koffenin és adrenalin nevű vegyületek amúgy is hatnak a szivedre, energiaitaltól függetlenül is. Viszont az tény, hogy egészségtelen az energiaital. Sajnos én nagyon szeretem az ízét is, néha csak azért iszom nem kifejezetten az élénkítő hatása miatt ami egyébként sajnos nem hosszútávú. Volt, hogy éjszakás műszakban hármat is megittam mégis negyed óra múlva már bóbiskoltam...
2013. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A nikotin megnyugtatja az agyat, meg endorfint kezd el termelni az agy.

Ez kémiailag bizonyított, és jó érzést ad. Meg szerettem kimenni kicsit 10 percre elszívni egy cigit. Amúgy meg engem ki enm küldött volna senki a levegőre! "


Eleinte. Később a majd megőrülsz, ha nem gyúthatsz rá, és szét fogsz robbanni az idegességtől!

2013. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" A nikotin megnyugtatja az agyat, meg endorfint kezd el termelni az agy.

Ez kémiailag bizonyított, és jó érzést ad. " - Igen, az endorfin egy természetes hormon, amely felszabadul a szervezetedben ha csokit eszel, ha sportolsz, ha zenét hallgatsz, ha szexelsz vagy ha dohányzol. Te ezek közül pont a legjobbat választottad, amint gondolhatod.


A cigi nem kevésbé káros az energiaitalhoz képest, mindkettő egészségtelen a maga nemében.


Az ismerőseid azért " nyaggatnak " mert látszólag sokkal inkább tisztában vannak a kockázatokkal, mint te magad, és még bíznak abban, hogy jobb belátásra térítenek.

2013. szept. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Kávézz inkább. Abba is van koffein, de nincs benne annyi adalék. Persze itt is a mérték a lényeg.
2013. okt. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el edzeni és elfelejtesz minden szart!
2013. okt. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!