Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás abbahagyása utáni...

Dohányzás abbahagyása utáni fogyás?

Figyelt kérdés

Csodálkozva vettem észre hogy 78kg-os testsúlyom a dohányzás abbahagyása után (2 hete hagytam abba) 74,5kg-ra csökkent. Pedig azt hittem hogy hízni fogok 2-3kg-ot. Veletek is előfordult már, hogy a dohányzás abbahagyása után fogytatok le külön fogyókúra nélkül, vagycsak ez ritka eset?

17/F


2009. nov. 8. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Ilyen esetről még nem hallottam, de marhára irigyellek, mivel én leszokás után kb 25 kg-t híztam!:-(

22/L

2009. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
én apám abba hagyta és szintén hízott 75kg volt akkor (25-30 évnyi dohányzás után) és msot 95-98 kg
2009. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

:O:O NEEEE!

épp most akarok énis leszokni,de félek a hízástól:S

szerintetek ha mondjuk napi 1-3 szálra csökkenteném,akkor megmaradna a súlyom? mondjuk akkor 0,1-es cigivel?..

2009. nov. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

17:12-es vagyok.

23:58-asnak válaszolok:

Ha már eljutottál arra az elhatározásra, hogy le akarod tenni a cigit, akkor ne tartson vissza a hízás lehetősége! Legalább akkor azzal leszel elfoglalva, hogy egészségesebben táplálkozz, hogy nehogy meghízz! Nem a cigihiány fog foglalkoztatni. (Mondom ezt én, aki 25 kg-t szedett föl...):-) De ez nem úgy működött, hogy ugyanannyit ettem és a cigi nélkülözése miatt jöttek a kilók, hanem sokkal többet zabáltam, mint dohányos koromban! Régebben, ha megéheztem egy kicsit (vagy olyan "nassolhatnékom" volt), inkább elszívtam egy cigit és csökkent az érzés. Amióta viszont letettem a cigit, azóta jóval többet eszek, tehát nem foghatom a cigire a hízást! Ez kizárólag az én hibám, gyengeségem...:-(

2009. nov. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megiszol egy nagy pohár vizet. Nem viccelek. A dohányos fejében gyakran összemosódnak a hiányérzetek, és szépen differenciálni kell az érzéseket, sima befelé figyeléssel. A szomjúság a leggyakoribb, ezért esélyes, hogy egy pohár víz és pár perc várakozás eldönti, hogy zaba kell, esetleg a szén-monoxid volt túl kevés...
2009. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatarozottan allithatom, hogy igenis lehet fogyni, ha valaki leteszi a cigit. Negy honapja tettem le a cigit, es több mint tiz kg fogytam. Hogy hogyan? Marhara egyszerü. Kb 7-8 eves dohanyzo multtal rendelkeztem, es nemhogy sportolni, de meg lepcsözni se volt kedvem soha, mert majd megfulladtam. Nem agyaltam sokat, egyszerüen meguntam, hogy sok penzem megy el cigire, meg utaltam, hogy ennyire függök töle, hogy reggel az az elsö, meg kaja utan, es mar lassan nem kapok levegöt, ezert egyszerün tegnap szivtam, ma mar nem. Kesz ennyi volt. Elhataroztam, es letettem. 1 Honap mulva elkezdett felszakadozni a sleim, modjuk köptetöt is ittam, es csoda törtent velem. Naprol napra egyre többet birtam, nem köhögtem nem fulladtam a lepcsözestöl, szep lett a böröm, es nem v olt többe sarga a körmöm.Es fogytam. Azert,mert mar birtam rendesen mozogni. Igenis lehet fogyni a cigitöl, es elvonasi tüneteid sem lesznek, es nem zabalod hülyere magad, ha elhatarozod, hogy te nem vagy mar dohanyos. Minden agyban döl el. A vizivas amugy nem hülyeseg. Megnyugszol töle, es nagyon jo a szervezetednek, ha sok vizet iszol, es tenyleg elmulik a kenyszer, hogy ragyujts. Egyebkent a kisertes mindig ott lesz amig elünk. Az anyosom 30 eve tette le a cigit, de elmodta, hogy evente egyszer, meg mindig jön a vagy, hogy a kavehoz de jo volna egy cigi. Persze megallja, de erössnek kell lenni. Nagyon fontos, hogy ne dohanyozzon az ember. Ahhoz, hogy a cigi ne hajlamositson semmilyen betegsegre, legalabb annyi idönek kell eltelni ugy, hogy nem dohanyzol, amennyi ideig dohanyoztal. Tehat tiz eves dohanyzo mult utan, hiaba nem dohanyzol, majd csak tiz ev utan mondhatod azt, hogy en a cigitöl tutira nem leszek rakos.
2009. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is lefogytam 4 kilót:)

24/L

2010. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, én is híztam miután letettem a cigit, 10 kilót s szenvedek mert azon vagyok hogy lefogyjam,

nem vagyok kövér csak 1 kicsit hájas. De szerintem nem a cigi leszokása miatt híztam el hanem attól hogy utánna mivel idegeskedésemben 1 cigit szívtam el mindig, helyette össze-vissaz zabáltam szarságokat, :S.

2011. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kanossanya válasza:

Sziasztok!

Igen létezik!!:)

én 2 hónapja nem dohányzom és kb 8 kg -ot fogytam!

2016. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó bakker irigyellek :D Április végén tettem le a cigit, +10 kiló sport mellett is rám jött. Kicsit kivagyok miatta, orvosilag nincs bajom, szóval fingom nincs, mit tehetek még.
2016. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!