Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Exdohányosok! Pár jótanácsot...

Exdohányosok! Pár jótanácsot kaphatok tőletek?

Figyelt kérdés
8 évig cigiztem, mostanában napi 1-1.5 doboz piros cigi. Elegem lett, hogy havi 30.000-et minimum elköltök rá, és, hogy sportoláskor pár perc után esek össze, ezért elolvastam Allen Carr - Végre nem dohányzom című könyvét. Már az elolvasása is nagy hatást tett rám, akkor is akkor cigiztem, ma reggeltől meg nem szándékozok többet rágyújtani. Tudom, hogy az első időszakban a legnagyobb a kísértés. Ti, akik leszoktatok már, tudtok pár jótanácsot adni arról, hogy hogyan tegyek, hogy még kisebb legyen a kísértésbe esés kockázata? Előre is köszönöm! 23/F

2013. okt. 18. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én nikotintapasszal szoktam le. feltapasztod és nem érzed a kísértést. szerintem nagyon jó kis találmány. ha reggel felrakod, és este nincs kísértés, elég kétnaponta reggel feltenni egyet. pár hét után meg elhagyni. többi a dobozán rajta van.
2013. okt. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kerülni a többi cigist.

Kell egy ember,vagy több ha nincs olyan,aki napi 24 órában veled van,szóljanak rád,ha látják,hogy rá akarsz gyújtani.Nekem a barátnőm volt ez a személy,megbeszéltük,hogy akárhogy hisztizek,nem enged rágyújtani.volt,hogy már mgevettem stikába a cigit,ő elszedte tőlem és darabokra törte,majd közölte,hogy legyek férfi,ne hisztizzek.

Programokat csináltunk minden napra meló után,ne üljek otthon,mert akkor csak kattogott volna a cigin az agyam.

Első 2 hét rossz,aztán javul.

2 éve nem cigizek,most már rendesen zavar ha más cigizik mellettem.

2013. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

1. A könyvet nem olvastam, saját módszert dolgoztam ki a fokozatosság elvét követve, így sikerült az elvonási tüneteket elkerülnöm.

2. Először vásároltam ugyanabból a fajta cigiből gyengébbet is. Amikor a kávé-kaja után akartam rágyújtani, akkor a megszokottból, az automatikus mozdulatra készítettem a gyengébbet.

3. Így haladva tovább egészen a leggyengébbig, szépen, lassan csökkentettem a szervezetbe bevitt nikotin mennyiséget. Közben a gyakoriságot úgy, hogy ránéztem az órára, és azt mondtam magamnak: még 5 percet bírjál ki, még 10 percet bírjál ki. A végén észreveszed, hogy el is felejtettél rágyújtani.


Ha azok után rámjött, hogy jó lenne rágyújtani, emlékeztettem magamat: én voltam, aki úgy döntöttem, hogy abbahagyom. Ezt a döntésemet bármikor megváltoztathatnám, ha akarnám, de nem akarom! Nem gyújtok rá többet!

2013. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Egyébként több mint 40 évig szívtam, napi másfél dobozzal. 2012. ápr. 8.-án (=húsvét másnapján) gyújtottam rá utoljára, ez kb. másfél éve. Azóta tök jó!!!!

2013. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
amúgy az első 2-3 hét rossz, utána mintha valami bűbájvarázslat alól szabadultál volna fel.
2013. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1. Akarni kell.

2. Bírni kell.


Ezt lehet tovább fokozni, de lényegében erre alapszik minden.


Akik nem csinálják végig, azok vagy nem bírják, vagy nem akarják- mindkettő egyformán fontos, mert hiába bírod, ha nem akarod igazán és hiába akarod igazán, ha nem bírod.

2013. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kb tavasz elején egyik este elszívtam az utolsó szálat, azóta egy darabot sem. Próbálkoztam minden féle lótúróval (nikotintapasz, e-cigi, és társai stb), még csak rosszabb lett, fokozta a rágyújtási kényszeremet. A könyvet én is elkezdtem olvasni, asszem 2 oldalt, de abbahagytam (lustaság) :D :D Egyszerűen nem hagytam magamat legyőzni annak a ún pangásnak, és ha nem használtam olyan cuccokat, akkor magától elmúlt pár nap után. De szotyola elment egy szakajtóval :D Meg lehet próbálni mindent, 2 egyforma ember nincs a világon. :)Neked lehet, hogy segítenek a gyógyszerek, a könyv, vagy csak szimplán felhagyás hoz sikert. Nekem az utóbbi.....
2013. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Sajnos elég korán,14 évesen szoktam rá a cigarettára.

2012.december 31.-én elhatároztam,hogy nem gyújtok rá másnap. És így lett. Az első hét idegölő volt,de főleg az első nap. Kapartam a falat,ropival imitáltam a cigizést,mint a kiskölykök. Borzalmas volt,de megérte,mert egy hónap után el is felejtettem,hogy én valaha dohányoztam.

Azóta egyetlenegyszer SE gyújtottam rá!

20/L

2013. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt a könyvet én is elolvastam. Régebb óta dohányoztam mint te:) Nem volt semmilyen kísértés. Elszívtam az utolsónak kinevezett cigimet és ennyi. Ha figyelmesen olvasod a könyvet és megérted maximálisan amit ír, akkor nem lesznek még elvonási tünetek sem, nem hogy kívánnád a cigit. Legalábbis én ezt tapasztaltam.
2013. okt. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha "akarattal" meg "kibírással" próbálsz leszokni, akkor soha nem szabadulsz meg a cigitől. Lehet, hogy iszonyatos kínok árán sikerül kibekkelned a legrosszabb időszakot, de aztán majd azok közé az exdohányosok közé fogsz tartozni, akik még 20 év múlva is sopánkodnak, milyen jó lenne rágyújtani és hogy a bagós örökké bagós marad. Nos, ezt kell elfelejteni: abból kell kiindulni, hogy senkinek sincs az égvilágon semmi szüksége cigire.

Allen Carr-t alapgondolatait tényleg érdemes követni. Nem mondom, hogy minden egyes szavát inni kell, de ha megérted az üzenetét, akkor sokkal könnyebb lesz a cigi elhagyása. Ő ugyanis elmagyarázza, hogy a cigi lerakása nem veszteségélmény, hanem szabadulás egy pokoli állapotból és örülnöd kell, hogy nem kell többé ebben az ördögi körben szenvedned. Ugyanis a cigi semmiféle pluszt nem ad: abban a hamis illúzióba ringat, hogy megnyugtat, kitölti a napjaidat, de nem, mert ezt csak bebeszéljük magunknak.

2013. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!