Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, sürgős adag lelkifröcc...

Csajok, sürgős adag lelkifröccs kéne! Adnátok pár jótanácsot? (Anyós+cigi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gáz, de most iszonyatosan összejött minden. A problémám sorba véve a következők:

- 10 hós kiscsajom van. Mivel egy betegség miatt nem jött össze a szoptatás, visszaszoktam a cigire, és erre nagyon enm vagyok büszke. Ma megyek a biorezonanciás leszoktatásra, és irtóra próbálok hinni benne, hogy ez engem leszoktat, mert mégis kiadok rá 6.000 forintot, pedig tudom, hogy csak placebó, de szükségem van erre, mert önerőből egyelőre nem megy.

- 2-es számú problémám viszont, hogy HOLNAP utazunk két napra anyósékhoz... és aki ismeri az anyósom, az mind eskü' alatt vallja, hogy minden épeszű ember szívesebben tenne 10 napos kirándulást a pokol legmélyebb bugyrába. És már előre tudom, hogy ez alatt a két nap alatt egy évre elegendő feszkó lesz, mert nem elég, hogy két hete nem tudtunk lemenni hozzájuk névnapozni (anyósé+ a lányomé 3 nap eltéréssel volt), de ráadásul a drága MAMA kitalálta, hogy hagyjuk ott két hétre a gyerkőcöt. Mert neki az jár. Mert ő a nagymama. Mert ő tud bánni vele, mert "felneveltem én is 3 gyereket...".

Persze, felnevelt, de hogy?! Egy kávéskanalat nem bíznék rá, arról nem is beszélve, hogy esténként imád bepityókázni, és a gyerek csak 10 hónapos! És akkor még a legutóbi húzását nem is említem, hogy milyen hisztit levágott, amiért nem együtt ünnepelte a névnapját a kisunokájával - az persze nem számít, hogy azért nem tudtunk menni, mert beteg volt a gyerek!


És cigiletétel és anyós egy hétvége alatt?! Az agyam ma reggelre elkezdte gyártani a különböző kifogásokat, hogy miért is kellene szívnom továbbra is ezt a hülye bagót, holott gyűlölöm, utálom, drága, nem akarom!


És tudom, tudom, lesz*rom tabletta, stb., de anyós nem olyan, hogy szarni lehet rá, főleg, ha vendég vagyok az ő házában.


És akkor a komolyabb gondokat még nem említettem: úgy néz ki, ez a férjem utolsó munkanapja, valószínűleg nem tartanak rá igényt tovább a munkahelyén.


Sajnálom, tudom, önsajnáltatásnak hangzik, de egyetlen barátnőm sincs, akivel megbeszélhetném ezeket a dolgokat, és baromira kétségbe vagyok esve, mert muszáj letennem a cigit (még mielőtt jönnének az okoskodók: gyerek mellett sosem szívtam!), de persze a sz*rnak is ilyenkor kell tetőznie.


Van itt olyan anyuka/kismama, aki volt akár egyik, akár másik helyzetben?


2012. szept. 14. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem egy kicsit borultak a prioritások...

Prio1: ha a férjed elveszti a munkáját, sürgősen új lehetőségek után kell néznie. Ez ezerszer fontosabb, mint egy névnapozás a tintázós anyóssal...

Prio2: a hülye anyósodat helyre kell tenni, és ebben a férjednek is partnernek kell lenni.

Prio3: a cigit úgyis leteszed, ha egyenesbe jöttök.

2012. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ó, Te szegény. Valami belső erő, kitartás kell: nem dohányzom, és közömbösen figyelem, hallgatom anyóspajtást. Mindent hagyj rá, ne vitázz vele, mintha ő lenne a bölcsek megkövesült köve, de egy dologban határozottan, kedvesen nyilatkozz:

a gyereknek amíg ilyen kicsi az anyja mellett a helye. Majd ha nagyobb lesz, ((magadban gondolhatod, majd, ha piros hó esik) sok erőt kívánok, üdv.

2012. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jelen. Ugyanez van nálunk is. A cigiben sajnos nem tudok segíteni, mert én is visszaszoktam szoptatás után és nem tudom letenni. Persze gyerek mellett nem szívom. De azt vettem észre, h minnél több ideje szívom, annál nehezebb lesz letenni, úgyhogy ha meg van benned az elhatározás, akkor minnél hamarabb próbáld meg mert később nejhezebb lesz. A biorezonancia ismerőseim közt többeknek is segítetett, egy-két hétig nem szívták, igazi nagy bagósok, de utána elgyengültek és visszaszoktak.

Anyós: Hát az enyémről is külön könyvet lehetne írni, ő is szeretné ha rábíznám agyereket, sőt ő még azt is elvárta volna, h külföldre menjünk repülővel vele hosszú útra kicsi gyerekkel. Én kerek perec megmondtam, h nem.

Még kicsi, neki erre nincs igénye, neki még a biztonságos, megszokott dolgokra van igénye, majd ha nagyobb lesz, önellátó, majd akkor beszélhetünk róla, ja és majd ha ő szeretetne menni a mamával. Ha tetszik ha nem te vagy az anyja a te döntésed és pont. Beszéld meg a férjeddel, és ő is beszéljen a mamával, neki kellene ezt igazából lejátszani vele, hiszen az ő anyja.

2012. szept. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A munka miatt annyira nem aggódom, mert több tervünk is volt erre az eshetőségre. (a.) elmegy munkanélkülire, és a 3 hónap alatt csak talál valamit, b.) ha a munkanélküli ideje alatt sem talál semmit, akkor visszamegy Pestre a régi helyére [visszavárják] és 5-6 naponta fog hazajárni 2-3 napra.) Inkább azért aggaszt ez (is), mert tudom, hogy jó helye volt itt. Egyelőre még semmi biztosat nem tudunk, dél körül-délután fog kiderülni, úgyhogy ebbe egyelőre nem is akarok jobban belegondolni, mert csak idegesíteném magam vele, lehet, hogy feleslegesen.


Anyós: a férjem hiába áll mellettem, az anyja ellen tehetetlen. Ő nem az a típus, aki "jajj, kicsi fiam, kicsi szemem fénye", neki mi csak két hülyegyerek vagyunk, akiket néha fel kell hívni. Én jelképezem számára a tenyészkancát, aki kihordta és megszülte az Ő UNOKÁJÁT. Ha mérges ránk, akkor nem a szemünkbe mondja, hanem rokonok, barátok előtt szapul minket, akkor is ott vagyunk, akkor is ha nem. Após ugyanez.


Cigi: muszáj ma letennem. Nem halogathatom tovább. Se anyagilag, se lelkileg nem bírom, én voltam a hülye, hogy visszaszoktam.

2012. szept. 14. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:
vegyél elektromos cigit;) azzal magadnak sem és a gyereknek sem ártasz annyira. Biztos ismered a működési elvét, nem füstöt fújsz ki, hanem vízpárát, de az érzés ugyanolyan, mintha cigiznél, mert a nikotinadagodat megkapod vele.
2012. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell drámázni.

1. 10 hónapos gyereket nem való otthagyni sehol, az anyja nélkül. Nem képezi vita tárgyát, a gyerek ott van, ahol te vagy. Anyósnak meg semmi nem jár, max. a szája. Majd ha a gyerek 5-6 éves lesz, visszatérhettek a témára.

2. Már most mondom, hogy ha te "tudod", hogy placeból, nem fog működni, bárhova mész. A leszokás módja: n e m v e s z e l t ö b b c i g i t. Ez ilyen egyszerű. Minden más csak kifogás, a férjed meg az anyósod is. Amikor terhes voltál, akkor is képes voltál letenni, most is képes vagy rá. Ha nagyon hiányzik, gondolj arra, hogy a gyereknek joga van egészségesnek lenni és joga van az egészséges édesanyához is. Neked se lenne könnyű egy cigifüst miatt beteges gyerekkel, és a gyerekre is milyen élet várna egy tüdőrákos anya mellett? Ha túléled, azért, ha nem nem éled túl, azért.


Hogy várod majd el a gyerekedtől, hogy leszokjon a cumiról vagy a pelenkáról vagy az ujjszopásról, ha te képtelen vagy leszokni a cigiről? Ugyanaz...

2012. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as: köszi! Mondanám, hogy jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben, de nem igaz, mert ettől még nekem is, neked is ugyanolyan sz*r.

Őszintén remélem, hogy nem fogok elgyengülni, mert nagyon le akarom tenni. Anyagilag sem bírjuk már (a férjem is szívja), és lelkileg is komoly megterhelés.

Anyósomról azt hiszem, mindent elmondtam, persze tudnék mesélni egyéb húzásairól is.


Kedves 5-ös: volt elektromos cigim, számomra kb. annyit ért, mintha a WC-kefét dugtam volna a számba.

2012. szept. 14. 10:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos nem tudom megállni,hogy ne írjak!

1-2héttel ezelőtt édesanyámnál 48 éves lesz!!! tüdőrákot diagnosztizáltak,műtik jövő7en!Nagyon remélem,hogy sikerül legyőznünk ezt a kórt és idejében sikerült egy tüdőszűrés alkalmával véletlenül elkapni!

Azt hittem ilyen az életben nem történhet meg velem! Anya a mindenem...és a ma épp 2 hetes lányom!

Én sosem próbáltam ki a cigit,mindíg dumáltam,h ő is rakja le!

Gondolhatod,hogy mit érzek!?!?

Szóval most tedd le,még nem késő!Ő is letette,de mindíg visszaszokott sajnos,aminek itt az eredménye!Nem marad más,csak a hit! :(

Te ne tedd ki a családodat ennek!

Üdv: Niki

2012. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Niki!

Köszönöm a hozzászólásodat, gyógyulást kívánok édesanyádnak és rengeteg kitartást és hitet nektek, hogy ezt az időszakot átvészeljétek!

Ez is az egyik oka (a többi mellett) annak, hogy le akarom tenni a cigit!

2012. szept. 14. 10:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is egy bagós anyuka vagyok, a sztori kb ugyanez. Teherbeeséskor leszoktam, a szoptatás nem jött össze, úgyhogy sikeresen vissza is szoktam. Azóta már letettem többször pár napokra, de aztán mindig történt valami, ami miatt nem bírtam ki. Stresszes időszak ez most nekem is, családi probléma hegyek, egészségügyi gondok, nem részletezem. Tudod, én úgy vagyok vele, hogy ha nagyon ki vagyok borulva, akkor jobb, ha elszívok pár szál cigit, mint ha mondjuk a férjemen, neadjisten a gyereken vezetném le a feszkót. Inkább a cigi. Majd leteszem, ha lesz egy nyugis időszak, de addig inkább szívom, mint hogy idegbeteg legyek.

Nem akarlak vissza rángatni a rosszba, de szerintem ha most pár szálat elszívsz, hogy valahogy levezesd a stresszt, az még nem a világ vége.

2012. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!