Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Láncdohányosként mire számítha...

Láncdohányosként mire számíthatok?

Figyelt kérdés

nem vagyok még az, 20 éves vagyok, de már 2 éve cigizem

ha láncdohányossá válok , mire számíthatok ?


tényleg mindenkinek csúnya a bőre, romlott a körme és minden baja van ?


2013. okt. 21. 21:45
 1/6 anonim válasza:

Tüdőrákra!

Amikor középiskolás voltam, azt mondta az egyik tanárom, hogy ha dohányzom, akkor sárgák lesznek a gyerekeim. Nem tudom. Nézegetem őket, de egyik sem ázsiai!

2013. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 év után még semmi különösre, ez majd később bosszulja meg magát, úgy kb. a 30-as, negyvenes éveidben lesz ennek szemmel látható külső nyoma:

-gyors ráncosodás

-szürke, fakó arcbőr

-seprűvénák, visszerek megjelenése az érszűkülettől, amit a cigi generál


A közérzeteden meg már most észreveheted lassan a bagót: csökken a fizikai/sportteljesítményed, csökkent a tüdőkapatitásod, aminek az a lényege, hogy a szöveteidbe kevesebb oxigén jut. Lassan elkezdesz reggel köpetet üríteni, krákogni. Ami pedig már most nyilvánvaló, csak te nem érzed: sokkal kevésbé érzel ízeket, szagokat és ami nagyon gáz, hogy büdös, áporodott dohányszagúak a ruháid, a bőröd, meg a kezed. Nálam ez volt az első, amit észrevettem leszokáskor.


Mi a teendőd? Nos, 2 év után még könnyen le lehet tenni. Én 13 évet bagóztam, nekem már csúnyább volt megválni tőle, de így is megcsináltam. Szívd el rituálisan az utolsó szálat és felejtsd el örökre a bagózást. Pár hónap múlva nem is fogod érteni, hogy szívhattad azt az ótvart.

2013. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
krákogás, tüdőkapacitás csökkenés, stb. , de mitől van az , hogy egyeseknek nincs ilyen bajuk ?
2013. okt. 21. 23:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Már hogy a francba ne lenne? Orvosi csodák lennének, ha nem lenne törvényszerűen ez velük előbb-utóbb. Tüdőrákot nem mindenki kap, mert az genetikai alapú-viszont idült hörghurutot, COPD-betegséget minden dohányost elér, tele van velük a tüdőgondozó, sokan le vannak százalékolva, oxigénpalack nélkül a vécére sem tudnak kimenni.
2013. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hosszú távon sajnos árt, minél hamarabb teszed le annál jobban csökkented a betegségek kialakulásának kockázatát.
2013. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem most hagyd abba. 10 év után már elég komoly bajok vannak, de ezek nem feltétlenül látszanak külsőleg.
2013. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!