Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigifüst kiválthat-e agressz...

A cigifüst kiválthat-e agressziót a nemdohányzóknál?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Kémiailag nem, de ha olyan a természete és zavarja a füst, akkor lehet behúz egyet.
2009. nov. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ki bizony. Nálam birkatürelműbb ember nem sok van a földön, de a dohányfüsttől hányok, és egész nap fáj a fejem. Egy évig egy szobában dolgoztam egy bagós pasival,egy éven keresztül állandóan egész nap fájt a fejem, mert bent is rágyújtott az irodában, hiába kértem.


Egyszer egy ilyen alkalommal ablakot nyitottam télen, hogy a füst kimenjen, ő pedig felháborodott, mert fázott. Na akkor lekevertem neki egy hatalmas pofont, utána kaptam külön szobát a főnöknőmtől. Már bánom, hogy nem előbb pofoztam fel. (azt, hogy kint dohányozzon, hiába kértem tőle).

2009. nov. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is nagyon fel tudom tuningolni magam miatta. Különösen akkor, ha a kicsi gyerekem is velem van. Viszont ugyan így tudom értékelni azt, ha egy dohányos tekintettel van a nemdohányzókra, pluszpontot kap érte :)
2009. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Egyébként nálam tényleg kiváltja az agressziót, mert sokszor észreveszem, ha megyünk apóshoz (ő erősen dohányzik) a kicsi gyerekünkkel, és megérzem a lakásban a tömény füstöt, akkor siettetem a férjem, hogy menjünk már, és az autóban elég ingerült vagyok hazáig általában. Ez eddig nem is tudatosult bennem, csak most elgondolkodtam a kérdés kapcsán. Mire hazaérünk tőle, mindig fáj a fejem, és nem szeretem, hogy a kislányom haja és ruhája is tiszta füst lesz. Ezért mi ritkábban is megyünk a papához, pedig imádjuk őt, de én rosszul vagyok a lakásban. (ablakot ő se szeret nyitni ,főleg most télen)
2009. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, kémiailag nem okozhat, engem pont a cigifüst olyan nagyon nem zavar, bár ha én is összelennék zarva fél évig valakivel aki nem hajlandó abbahagyni lehet jóval hamarabb behuztam volna neki!

Aki ilyen természetű, mint én, hogy zavaró ingerekre, pl. fájdalomra agresszív lesz és őt kifejezetten zavaróan bántja a cigifüst akkor igen!

2009. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
79%

Belőlem is elég erőteljesen kiváltja!

Szerintem pl. pofátlanság, ha hatan álnak esőben egy fedett buszváróban és valaki nekiáll ott bent cigizni. Ha ennyire nem bírja ki, akkor menjen el 10m-rel odébb ki az esőbe, aztán szívja ott a saját füstjét!!

grrrr!

2009. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
71%

Én is passzív dohányos vagyok, mint a többi nem dohányzó

társaim és igen is dühít nagyon a sok kellemetlen füstölő

ember. Sajnos nálunk még nagyon kevés az az európai szintű és viselkedésű ember aki valóban átérzi a nem dohányzók viselkedését, agressziót kiváltó viselkedésüket. Több európai országban járva bizony sokszor láthattam, hogy közterületen, középületekben, szórakozóhelyeken, munkahelyen, közlekedési eszközökön stb. egyszerűen bűn lenne, ha valaki rágyújtana ! Nálunk néhány helyet kivéve ez teljesen természetes,sőt egyre természetesebb, ami nagyon szomorú. Például a TV-ben láttam, hogy a parlament folyosóján is a tiltott helyen

dohányoznak a törvényhozóink! Sajnos!

2009. nov. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Engem nagyon dühít.Eleve egy idegbeteg agresszióra hajlamos csendesörült vagyok, akinek ha elborul az agya valami ordenáré nagy pofátlanságtól,akkor ott történhetnek cifra dolgok.Arról van szó például,amikor a kis takony divatrüffkék a flegma stílusban szívják azt a moslék büdős cigarettát a vonaton a folyosón,és rá se szarnak,hogy mást esetleg zavarna e, telepöfékelnek mindent, egyszerüen nem lehet elviselni őket. De a hasnoló szituációkat sem nagyon preferálom. Azok akik legalább megkérdezik,hogy zavar-e,me ha igen,akkor felérik ésszel,hogy ne pusztítsák már a tüdőmet, azt pozítívan értékelem,mert rendes emberek.
2010. szept. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!