Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 7 éve dohányzom, de nem...

7 éve dohányzom, de nem szoktam rá a cigire, miért nem?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen a 6 szünetben cigiztem csak egy pár évig, vagy ha mentem valahová, otthon csak kb. havonta egyszer, és én egy héten csak 3 napot dolgoztam. 3 hónapja felmondtam, és 1,5 hónapig rá sem gyújtottam, és egyáltalán nem hiányzott. Most meg csak egy héten kb. 2 szál. Akiket ismerek min. napi fél doboz.
2013. okt. 29. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert te azok a szerencsések közé tartozol akik nemtudnak rászokni és/vagy van önfegyelmed, nem viszed túlzásba.
2013. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
ha nem hiányzik akkor miért beszélsz,bocsánat miért irsz róla.Akinek nem hiányzik annak eszében sincs,és nem is társalog róla.Undorító szokás,a dohányzás,és aki a munkahelyén dohányzik,amennyi cigarettát elszív ,annyival tovább tartanám bent dolgozni.Mert a dohányzás a munkát is befolyásolja.Sokan már a rágyujtásuk előtt 30-40 percel csak arra gondolnak,hogy kellene rápipálni.Nos az ilyen emberek nem tudnak 100 % -ban a munkájukra öszpontosítani.
2013. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves második! Köszönöm a választ, de badarságokat írsz. :) Biztos van olyan ember is, akit befolyásol, nem kétlem.
2013. okt. 29. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

"aki a munkahelyén dohányzik,amennyi cigarettát elszív ,annyival tovább tartanám bent dolgozni."


A szünet az szünet. Te recskázol a wc-n, más pedig cigarettázik a szünetben. Miért tartanád bent tovább?

2013. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pszichikailag ugyanolyan függő vagy mint egy láncdohányos, annyi különbséggel, hogy ritkábban gyújtasz rá. Nem a mennyiség számít, hanem maga a késztetés. Ha nem lennél "rászokva", eszedbe se jutna rágyújtani.
2013. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Melinda0823 válasza:
Nem vagy függő. A párom is ilyen, akármikor abba tudja hagyni szó szerint, ha olyan kedve van, hetekig nem gyújt rá, ha meg olyan, akkor 1 hónapig dohányzik és semmiféle elvonási tünete sincs.
2013. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Melinda0823 válasza:
76%

aki a munkahelyén dohányzik,amennyi cigarettát elszív ,annyival tovább tartanám bent dolgozni."

Neki meg üzenem, hogy saját elhatározásból nem reggelizem, nem ebédelek (így a fél óra ebéd időt is munkával töltöm), nem kávézom órákat a munkaidőmből és nem beszélem ki az előző estémet a kollégáimmal, úgyhogy a monitor előli felállás kötelező 10 percét had töltsem egy cigarettával, úgy ahogy én akarom.

2013. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt a típust úgy hívják, hogy partydohányos. Valószínűleg csak bizonyos szituációkhoz köthető a rágyújtási kényszered. És, ha otthon nincs ingered, akkor szerencsés vagy! Én is ilyen vagyok. Egy este elszívok egy dobozzal aztán két hétig semmi.
2013. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tomi90 ***** válasza:

Nem vagy függő, csak alkalmi más néven koca vagy party dohányos. Szerencsés vagy, hogy meg tudod állni, a legtöbben nem bírják ezen a szinten tartani, mert egyre több kell belőle (tapasztalat).


Másodiknak meg csak annyit: akkor azt is tartsuk bent tovább, aki kávé/csoki/kaja szüneteket tart? Nem kéne demagógnak lenni. A legtöbben tartanak szüneteket munka közben, hacsak a főnök nem látja őket egyfolytában.

2013. okt. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!