Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért cigiztek?

Miért cigiztek?

Figyelt kérdés
Én mint nemdohányzó , mindig is kíváncsi voltam hogy mi vesz rá valakit arra hogy a saját és más környezetét mérgezze

2013. nov. 2. 09:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem dohányzom, csak alkalmanként. Szeretem a dohányzás folyamatát, hangulatosnak tartom, hogy a kis öngyújtómmal szenvedek, ahogy meggyújtsam a cigit, jó érzés cigizés közben beszélgetni, és imádom kifújni a füstöt. Egyátalán nem vagyok függő.
2013. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Amíg nem próbáltad,addig ne mondj semmit.

Egy szál nem a vilàgvège;)

2013. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Ezt te mint nemdohányzó nem értheted. Senki nem azért gyújt rá először, mert kívánja: a csoportmintának akar megfelelni, ez ugye a tinikre jellemző, ezért kezdik az emberek kamaszkorukban. Eleinte ez persze alkalmanként 1-1 szál, amikor a banda összejön, jellemzően iskola előtt-után. Aztán szép lassan bezárul a kör, kialakul a nikotinfüggőség és ezek után az ember már nemcsak a társaság miatt gyújt rá, hanem azért, hogy a nikotinmegvonási tüneteket enyhítse. A dohányosok nagyon is tisztában vannak azzal, hogy büdös, káros és egészségtelen szokás rabjai, de itt azon van a hangsúly, hogy a rabjai: a függőség miatt a cigi veszi át az irányítást, nem ők. Épp ezért baromi nehéz leszokni.
2013. nov. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Már nem dohányzom.


A dohányzást én mindig is szerettem, de nyilvánvalóan ez is olyan, mint minden más tevékenység: nem mindenkinek való.

Azok, akik folyamatosan értetlenkednek arra nézve, hogy mit lehet ebben szeretni, ezek már nem tudnak érdekelni. Mindenkinek meg kell értenie előbb-utóbb, hogy különbözőek az emberek és vannak olyan habitusok, amelyeket valószínűleg soha nem fog mindenki megérteni vagy átérezni. Én például soha nem füveztem és nem is tervezek, de ettől függetlenül el tudom fogadni, hogy másnak ez jelenti a kikapcsolódást, elvonatkoztatást, vagy bármi mást, amit ehhez társít.

A dohányzással is ugyanez van: van, aki a folyamatnak az összes részét szereti és van, aki már a füstszagtól is rosszul van.


Kizárólag a jelentős hátrányok miatt mondtam le róla. Viszont tartom, hogy egy következő életben újra cigarettáznék, ha más volna az ára.

2013. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert jó munka közben kimenni, kicsit megpihenni. Egymagadban vagy akár társaságban.
2013. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Így van, ahogy a 4-es is mondja. Másnak meg olyan szokása van, amit én nem bírok ésszel felérni: rágja a körmét vagy más kényszerbetegsége van. Én pl. ezt nem vagyok képes megérteni, mire jó, hogy valaki képes beletenni a koszos kezét a szájába és rágcsálni a körmét vagy a körömágy körüli bőrt: semmi értelme, ronda, igénytelen látvány és beviszi a baktériumokat a szervezetébe.
2013. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#2 Kipróbáltam többször is , de nem láttam értelmét hogy a pénzem erre költsem és tönkretegyem magam vele.

Hidd el nem leszel kemény attól hogy cigizel, én nem akarok olyanoknak megfelelni , akik elvárják azt hogy rágyújtsál, az ilyen emberek társaságát kerülöm

2013. nov. 2. 11:36
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Én is csak alkalmanként dohányzom. Cigaretta, különböző pipák, szivar. A dohányzásnak sok ezer éves kultúrája van. Egyfajta rítus, amit az ember a napi rohanás mellett, megnyugodva, megpihenve elvégezhet. Például egy kellemes nyári napon ebéd után egy pipát elpöfékelni. Ha ügyesen csinálja az ember, igen kellemes kikapcsolódás tud lenni, akár egymagában, akár társaságban.


Emellett persze vannak függők is, hiszen mint tudjuk függőséget okozhat.


Én egyébként még nem hallottam még olyanról, hogy mások elvárják hogy valaki cigizzen, ő nem akar, de muszáj rászoknia. Nálunk ez gimiben sem volt divat. Aki akart dohányzott. De a társaságnak mindig voltak dohányos, és nem dohányos tagjai. Senki nem lett kiközösítve. :) Egyébként mindig a nemdohányosok vannak többen.

2013. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
mert jólesik. szerintem nem mérgez, már legalábbis a hozzáadok vegyszerek nélkül. tiszta dohányt szívok. indiánok megfázás kezelésére használják pl.
2013. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
Nem te költöd rá a pénzt! Kerülöd a társaságukat? Akkor azok akik cigiznek mások? Az emberi butaság.. (igen, én dohányzom)
2013. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!