Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » ORVOSI FOGFEHÉRÍTÉS: van...

ORVOSI FOGFEHÉRÍTÉS: van valakinek tapasztalata, és használ valamit? Káros a fogakra nézve?

Figyelt kérdés

olyan vakítóan fehér fogsort szeretnék,mint a sztároknak.

nem tudom,hogy az kivitelezhető-e ezzel a módszerrel.

(azt semmiképp nem szeretném,ha károsítaná a fogakat...)


2010. márc. 3. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hello!

hehe, vicces, pont tegnap beszéltem errol a fogorvosommal, miutàn tomést cserélt a nagymetszomon. Kicsit ott maradtam beszélgetni, fogàszati asszisztensnek tanulmok, igy adott néhàny tanàcsot, gondoltam ,ràkérdezek a fehéritésre ( én is szeretnék). Tudni kell, nekem vilàgéletemben sàrgàsabb fogaim voltak, màr a tejfogaim is inkàbb elefàntcsont szinuek voltak mint fehérek, ennek kulonobozo okai vannak...Nem mindenkinél ugyanolyan minoségu, vastagsàgu a zomànc, és a dentin ( ez adja a fog " szinét", a zomànc alatt talàlhato, puhàbb meszes anyag)szoval a dentin " genetikàja" , szine is meghatàrozo, vékonyabb zomàncnàl nagyon àtut a szin..azt mondta, hogy a fehérités szo baromsàg, vilàgositàst kell alatta érteni. Két àrnyalatu fog létezik , a szurkés és a sàrgàs ( mi , sàrgàk vagyunk tobben :D). képzeld el, hogy egy szurke és egy okkersàrga polot hipoba raksz...Kifehérednek? nem...a szurke szurkésfehér lesz ( bàr tény, a fehérhez kozeli) az okker pedig vilàgossàrga...Ugyanezt csinàlja a fog " vilàgositàs " is...A "természetes" fogszined fogja vilàgositani, de nem a hofehérig..A dokim szerint egy-egy ilyen beavatkozàs jo esetben is kb 4 àrnyalatot vilàgosit, nincs ellene, de nem kell olyan eredményeket vàrni, mint mondjuk egy hollywwodi mosoly esetében...Es, valoban, ha sàrgàsabb àrnyalatu a fogad, vilàgosabb lesz, de nem hofehér!!

Természetesen a protéziseket, toméseket nem vilàgositja, igy ha vannak toméseid, protéziseid, utàna ki kell oket cseréltetned..

2010. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ujra én, még annyit, hogy ha sokat kàvézol, cigizel, akkor inkàbb ne is fogj bele " fehéritésbe", mert nagyon rovid idieg lesz optimàlis az eredmény...fél év alatt ugyanolyan szinu fogaid lesznek mint elotte volt..
2010. márc. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

pár dolog, amit nem biztos, hogy tudsz:


nem egyszer kell megcsinálni, mert kikopoik


a műfogakat nem fehéríti ki


azt nem tudom, hogy károsítja- e a fogat, de még nme láttam kifehérített fogú fogorvost. ez elgondolkodtató

2010. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a hollywoodi sztárokkal? Nekik mitől fehér a foguk?
2010. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az a helyzet velük, hogy kiszedetik az összes fogukat és helyére porcelán implantátum kerül. lásd. pl . anettkát is, milyen gyorsan helyrejöttek a fogai fogszabályzó nélkül...
2010. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aah, màr a hollywoodiak sem ilyen mazochistàk, porcelàn héjat rakatnak a fogakra..
2010. márc. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, lehet, hogy csak porcelánhéjat. igazad van. de Anettka fogsora akkor is gyanús :)
2010. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a porcelánhéj az nem jön le egy idő után a fogról??


és még egyszer: ez a művelet (fehérítés/világosítás) ártalmatlan, vagy nem??

2010. márc. 9. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!