Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Magyarországon (meg úgy egész...

Magyarországon (meg úgy egész Európában) miért nem szokás a greenpeace?

Figyelt kérdés
Az USA-ban nem foglalkoznak dohánnyal, simán greenpeace-es cigiket tekernek. Nem kell bele több cuccos, mintha dohánnyal vegyítenéd, mégis teljesen máshogy hat. Európában miért keverik dohánnyal, mikor úgy nem is ad annyira jó érzést, ráadásul dupla annyira káros?
2013. nov. 14. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert itt 1 gramm kerül ~10$-ba, míg az USA-ban 10g/10$ szóval tízszer annyit adnak ugyanolyan áron.
2013. nov. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én általában nem keverem dohánnyal, mert nem dohányzom és nem szeretem a dohányfüst ízét, szagát, és hatását. Viszont tény, hogy sokkal jobban ég dohánnyal. Régen nálunk is sokan szívták dohány nélkül, mert akkoriban nem csak a virágot szívták el hanem a leveleket is. A levelek nem gyantásak, ezért jól égnek. Viszont manapság nehéz levelet beszerezni. Az a baj, hogy 0,2-0,3 g elég kevés mennyiség. Én ugynevezett "minicigiket" csinálok belőlük. A hátránya, hogy állandóan kialszik, szinte minden slukk után meg kell gyújtani. Ha a papír nincs kellően benyálazva, benedvesítve, akkor pillanatok alatt leég a cucc körül, úgy hogy annak még nincs elég ideje elégni. Elég körülményes így szívni, de mivel álltalában egyedül szívok, én elbabrálok vele.

Amúgy szerintem a hatásában nincs különbség. A dohány semmilyen módon nem befolyásolja a hatását. A greenpeace azért szokott ütősebb lenni, mert általában többet tesznek bele.

2013. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, ez nem így van. USA-ban nem grammban mérnek, hanem ounce-ban, a legkisebb kiszerelés 1/8 oz, ami kb. 3,5 grammnak felel meg, és $30-$40-ba kerül. Ez, ha 230 ft-os dollárral számolsz, 6900-9200 ft/3,5g, így 1g=2000-2600 között van. És ez a "silány" minőség, innentől csak felfele vannak az árak. Szóval majdnemhogy ugyanannyi, mint itt.

2. válaszoló, hát nem tudom, nekem teljesen más élményt ad valamiért. Bár, lehet csak beflesselem. :D Igazából 0,2-ből is tudsz cigit csinálni, ha elég vékony a csiga, 0,3-ból meg már 2 személyes cigi is lehet. Igen, ez kialszik, bár észrevettem, hogy ha megsodrod az ujjaiddal, mintha normál cigit tekernél, és sűrűbb lesz, akkor nem alszik el. Nekem jobban bejön, mint a dohányos megoldás. :)

2013. nov. 14. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok!


Egyrészt: a cannabis virágzatának szívása pl. bongból nem károsítja a szervezetet, a túlszívás következménye pedig lehet: enyhe rosszkedv, éhesség, hosszútávon ha mindig sokat szívsz hörghurut.(rákot nem okozhat dohány és egyéb ilyen kiegészítők nélkül, mivel alapjáraton a rákosok esetében segít a rák elpusztításában.)


Másrészt: magyarországon tiltott, itt gratulálok ha kiírod, tudjátok interneten vagyunk, mindent látni.


Harmadrészt: én voltam párszor Hollandiában. A coffeeshopban a dohányzást tilos. Ha dohányt keversz a spangliba, akkor ki fognak tenni rövidúton, az pedig egy európai ország :). Szóval a megállapítás így nem igaz.

2013. nov. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok utolsó válaszoló!

Magyarországon fogyasztani, terjeszteni, átadni átvenni és birtokolni ugyan tilos, de beszélni róla még szabad.

2013. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!