Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mivel küszöböljem ki ezt a...

Mivel küszöböljem ki ezt a kellemetlen elvonási tünetet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném letenni a cigit,anno rossz társaságba kerültem kis hülye tini fejjel és rákaptam.Igazából utálok már dohányozni és habár "csak" 2,5 éve dohányzom, naponta mégis elmegy egy doboz.Nem szeretnék tüdőrákban vagy hasonló szépségekben meghalni,illetve nem akarok 1000ftt költeni ,sőt ha 200ft lenne még akkor sem akarnék fizenti, az egészségem rovására.Arról nem is beszélve,hogy ez alapján elítélhetik az embert mind párkapcsolat terén,mind pedig állásoknál.A probléma cska az,hogy amikor hosszabb ideig nem dohányzom kb. úgy érzem,hogy szétrobban a fejem meg a tüdőm is ,mintha egy pumpával felfújnák őket és nagyon ingerült leszek+a koncentrációmmal is bajok vannak, tud valaki valamilyen segítséget ,hogy ilyenkor mi a megoldás,hogy enyhítsem ezt a kellemetlen tünetet?Olvastam,hogy a víz ivás ilyenkor jó ,talán hatott is egy kicsit,de nem igazán.

2013. nov. 22. 00:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem akarok kétszer ekkora sem lenni,mondjuk én pont nem eszek ha le akarok szokni,mert akkor rám jönne a kényszer,hogy dohányozzak
2013. nov. 22. 00:03
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Azzal hogy rágyútol. Én kétszer tettem le a cigit, egyszer két órára, egyszer meg hat órára, mindkétszer eleredt az orrom vére, csak akkor állt meg ha rágyútottam.
2013. nov. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

"Arról nem is beszélve,hogy ez alapján elítélhetik az embert mind párkapcsolat terén,mind pedig állásoknál"


Az olyan nőt ki kell rúgni a pecsbe. Olyan munkaadóval meg még csak szóbaállni sem szabad, hiszen annak nem kell más csak droid.

2013. nov. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"amikor hosszabb ideig nem dohányzom kb. úgy érzem,hogy szétrobban a fejem meg a tüdőm is"


Meglásd egyszer agyvérzést kapsz.

2013. nov. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik, hogy a fiziológiai nikotinmegvonási tünetek relatíve nagyon gyorsan, 1-2 hét alatt lezajlanak: tehát a mellkasi nyomás, ingerültség, fejfájás..stb. gyorsan alábbhagy. Ezt egyszerűen ki kell bírni, át kell rajta esni. Utána jön a pszichikai kattogás, talán ez a nehezebb, hiszen meg kell tanulni cigi nélkül élni, sőt élvezni az életet. Hidd el, az igazi, régi dohányosokhoz képest nyerő pozícióban vagy, hiszen 2 és fél év alatt még nem rögzült olyan mélyen benned a dolog mint annál, aki pl. az eddigi fél életét végigbagózta. Én majdnem ezen "szerencsések" közé tartoztam, ugyanis szinte gyerekfejjel (kb 14 évesen) szoktam rá és most így 27 évesen hagytam abba. Ajánlanám az enyhe nikotinpótlást, de neked még az sem szükséges. Érdemes viszont inni nyugtató teakeveréket vagy macskagyökér tablettát szedni (Valeriana). Ezek enyhe nyugtató, feszültségoldó hatásúak, gyógynövény alapúak, nem ártanak, nem szoksz rájuk. Vezess be új szokásokat az életedbe, örülj, hogy megszabadulsz a cigitől, mert azon kívül, hogy drága, büdös és káros, a világon semmi de semmi sem indokolja a szívását. Sok sikert!
2013. nov. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az agyvérzést erősen kétlem,mivel mindig alacsony a vérnyomásom :D

Köszönöm szépen utolsó válaszoló!:)

2013. nov. 22. 01:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Foglald le valamivel, lefogod tudni tenni, mert te vagy az erősebb :)
2013. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló szerint aki nem dohányzik, ezek szerint droid... ez érdekes. Na mindegy.

A kezdeti tünetek enyhítésére jók lehetnek a nikotin tapaszok, nikotinos rágók. Bár még kevés embert hallottam, aki szerint valóban hatásosak. A rágózás mindenképp hasznos, vagy a cukorka szopogatás. Ismerek pár embert, aki leszokott és pár hónap, 1 év múlva sokkal érzékenyebb lett a cigifüstre. Egyszerűen visszatért az érzékelésük, amit a cigi tompít és sokkal jobban zavarja őket a füst, mint pl. egy olyan embert, aki életében nem dohányzott. Na mindegy, ez csak egy érdekes megfigyelésem :)

Ami a lényeg, hogy próbáld lekötni a figyelmed és ne felejtsd el hogy mindig a kezdeti időszak a legnehezebb. Sok sikert kívánok, megéri leszokni.

2013. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tomi90 ***** válasza:
C vitamin gyorsan kitisztítja a mérgeket. Én cigizés mellé is szedek nagy dózisú 1000 mg-os c vitamint, mert csökkenthetőek vele a kockázatok. Szálanként 50 mg az ajánlott naponta.
2013. nov. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én origamizok, most kezdtem eddig bevált...

Tudok olyat aki olyankor fekvőtámaszokkal oldotta a stresszt

2013. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!