Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elhatároztam, hogy holnaptól...

Elhatároztam, hogy holnaptól nem gyújtok rá. Milyen mellékhatásokra számíthatok, mikor, meddíg, milyen erősek lesznek? Hányás jelentkezhet esetleg? 5 éve dohányzó 20/L

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 23:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
80%
Megmondom őszintén, nekem pont hogy nem az első hetek voltak a legnehezebbek. 6 hete nem dohányzom, de kb. a 4. hétnél éreztem azt először, hogy sajnálom, feladom. És még csak nem is olyan körülmények között, hogy cigiztek a társaságban vagy egy frankó buliban voltam, ahol mindenki cigizett. Egy rosszabb napomon hirtelen megszállt egy ordító üresség és reményvesztettség és azt éreztem, hogy ezt csakis a cigi töltheti ki, semmi más nem lehet rá "gyógyír". Ellenálltam, de azóta is nagyon nehéz, komoly lelki hiányérzet gyötör. Az első hetek nálam lelkesedéssel teltek, örültem, hogy nem cigibűzös a hajam, kezem, maradt pénzem, de aztán hirtelen egyre ordítóbb lett a hiány. Egyébként messze nem a fizikai elvonási tünetek lesznek a legrosszabbak, azok még egy heroinfüggőnél is lemennek 1-2 hét alatt. Az utána jelentkező ürességgel, lelki nyugtalansággal komoly erőpróba megbirkózni, és ez sokáig tarthat és hullámozhat is: lehetnek jobb napok, hetek, aztán megint nehezebbek. Jó, ha van, aki támogat és biztat. Amikor először próbáltam leszokni, sokkal könnyebb volt, mert akkoriban volt egy szerelmem, akiből rengeteg erőt merítettem. Most nincs senki ilyen, ezért is sokkal nehezebb. Egyébként nem valószínű, hogy első sikerülni fog, de ezt nem kell kudarcként felfogni: pont hogy ezek a sikertelen leszokási tapasztalatok vezetnek el majd oda, hogy felismerd, legközelebb mire kell figyelned és aztán sikerülni fog. Egyébként meggyőződésem, hogy a leszokáshoz fel kell "nőni". Az ember a legtöbb esetben gyerekfejjel, felelőtlenül szokik rá: az igazi érettség mércéje szerintem, ha valaki végérvényesen képes letenni.
2013. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!