Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Össze számoltam mennyit...

Össze számoltam mennyit elköltöttem cigire. És most le akarok szokni! Csak ez ok miatt mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el cigizni, de nem szoktam úgy igazán rá, hanem nyáron nyaralásnál cigiztem, meg még tavasszal, de most számolgattam, hány doboz cigit vettem, és kijött ilyen 30 ezer forint!

Jó, nem az én lóvém, de a szüleimtől nem cigizésre kaptam!

És most azt mondom, többé, nem veszek se doboz cigit, se dohányt. De maga a cigizés, az jó, vagyis, káros, de na, szeretek.

Mennyi esélyem, van, hogy letudok szokni csak azért, mert drága? De amúgy ha ilyen 3-400ft lenne egy doboz, tuti nem akarnék!



2013. nov. 27. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire tudod motiválni magad. Jusson eszedbe mindig, ha megkívánod, hogy mi mindent tudnál venni abból a pénzből!
2013. nov. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó esélyed van, mert a betegségek csak késöbb, idōsebb korban jönnek elō, a pénz hiányát pedig. most is, minden nap érezheted.
2013. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a pénz miatt akarsz, akkor nem fog menni. Ennek belülről kell jönnie, meg kell utálni a dohányzást mint gúzsba kötő, téged uraló függőséget. Ha majd eljutsz oda, hogy gyűlölni fogod és nem "jó" dologként, hanem valami undorító, fölösleges dologként fogsz rágondolni, akkor van esélyed.
2013. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nyolc éve nem szívom, de nem utálom. Viszont tudom hogy ha cigiznék nem lett volna pénzem az autómat megvenni. Ha csak havi 20ezerrel számolom, majd két millát költöttem volna rá.
2013. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kérdésre tudsz értelmes választ adni?

Miért szeretsz cigizni, mit szeretsz benne?

Nincs benne semmi amit szeretni lehetne, te bizony rászoktál sajnos. Azt kell tisztán látnod, hogy a cigi igazából semmire sem jó. Semmi előnye nincs, zéró pozitívum amit fel lehet hozni mellette. Azt, hogy szeretsz cigizni, a függőség mondatja veled. De állítom, hogy nem tudnál semmi valós okot felhozni mellette:)

Tudom jól miről beszélek, cigiztem én is:D

Ne a pénz motiváljon, ha csak ez, akkor azt érezheted, hogy megfosztod magad valamitől amit szeretsz és ezért kívánni fogod időnként, vagy gyakran. Aztán lehet, hogy megint rágyújtasz "na csak egy szál" erejéig. Majd a többire. Lásd be, hogy a cigi nem jó semmire, sőt... Aki dohányzik az egy címeres... Ami persze nem a dohányzó hibája első sorban, de ez egy hosszú sztori.

2013. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tomi90 ***** válasza:
Külső kényszer hatására (mennyibe kerül) nem fogsz leszokni, csak belső kényszer hatására (megutálod a cigizést). Ha csak az ára zavar, vegyél piacon ukrán cigit (400-500 ft) vagy töltsd (300-500-ra jön ki egy dobozzal, attól függ mennyire töményre csinálod). Esetleg egy-egy szálat kérhetsz valakitől. Vagy ott van az elektromos cigi, ami olcsóbb, mondjuk ott egy pár ezret be kell fektetni az elején egy készülékbe.
2013. nov. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha elszánt vagy menni fog:)
2013. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!