Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha leszokhatnátok a cigiről,...

Ha leszokhatnátok a cigiről, megtennétek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 22:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Itt és most, minden további nélkül!
2013. nov. 27. 23:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Pénzügyileg nagyon boldoggá tenne a dolog, de az a helyzet, hogy én azért cigizek, mert szeretek cigizni. Szerintem egy tök király dolog, és akkor is csinálhatom, ha csak pár perc szabadidőm van, és megnyugtat, és a buszmegállóban, a hidegben is lehet csinálni, és nem fárasztó, és lehet tőle még vezetni. Mondj még egy ilyen király dolgot.
2013. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, persze.
2013. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bárki leszokhat, kivéve aki nem is akar.

Még csak 11. napnál járok, de megtettem :)

2013. nov. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Pénzügyileg nagyon boldoggá tenne a dolog, de az a helyzet, hogy én azért cigizek, mert szeretek cigizni."

Azért cigizel mert drogfüggő vagy. Minden dohányos ezért dohányzik, nem másért. Amikor majd nem kapsz levegőt normálisan, akkor már nem fogod ezzel hitegetni magad. Azért nyugtat meg a cigi, mert az agyad hisztériázik a nikotin hiánya miatt, ezért kissé feszült leszel. Megkapod a nikotint, jó hogy lehiggadsz. Ha egy ideges nem dohányos szájába dugsz egy égő cigarettát, hidd el, nem fog megnyugodni tőle. Vajon miért?


A kérdésre válaszolva, leszoknék persze. Illetve meg is tettem. És életem legjobb döntése volt.

2013. nov. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tomi90 ***** válasza:
Szerintem ez korlátolt gondolkodás, hogy csak a nikotin miatt jó cigizni. Persze nyilván azért nyugtat meg, mert nikotinfüggő vagy (elsőre én se éreztem semmit), de az egész szertartás jó benne. A rágyújtás, a hamuzás, a füstölgés, az egésznek van egy hangulata. Nagyon egyet értek a második válaszolóval. Anyagilag és egészségileg nyilván jót lenne a leszokás, de mivel ezek külső kényszerek, és egyébként szeretek cigizni, ezért nem szokok le (nem is tudnék). A leszokás csak belső kényszerrel (ha tényleg akarja az ember, nem rákényszerítik) fog sikerülni véglegesen.
2013. nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a korlátolt gondolkodás, amit te tanúsítasz. A cigarettával kapcsolatosan persze, egyéb témákban nem ismerem a nézeteidet. Én nem mondtam, hogy bármi miatt is jó cigizni. Semmi miatt nem jó, egyedül a cigivel kapcsolatos illúziók miatt hiszi az ember, hogy bármi jó is van benne. A nikotinnak a megnyugvás érzés köszönhető, ugyebár az elvonás miatt. Kétségtelenül van hangulata a cigizésnek, annak hogy leszívod a füstöt a tüdődbe. Kb mintha bemennél egy égő házba és teleszippantanád a mellkasod füsttel. Nem leszólni akarlak, ismerem a helyzeted. Én is ilyen gondolatokkal tartottam magam a sötétségben:D Teljesen igazad van abban, hogy kényszeríteni nem lehet senkit arra, hogy abbahagyja a dohányzást. Lehetni lehet, csak eredménytelen lesz. Vagy szerencsétlen egész életében sóvárogni fog egy cigi után. Az nem jó senkinek, akkor inkább tényleg a cigi. Hamarabb pontot tesz a szenvedések végére. Nekem nem származik sem előnyöm, sem hátrányom abból, hogy te cigizel-e vagy sem, úgyhogy tulajdonképp nekem édes mindegy. Pusztán azért beszélek róla veled, mert olyan mintha az egy évvel ez előtti szavaimat olvasnám. Az a baj, hogy az ember elfelejti, hogy cigi nélkül is tudott élni, cigi nélkül is jó volt a társaság, nélküle is jött a busz, és hasznosabban is el tudta tölteni a kis szabadidejét amíg nem bagózott, továbbá azt is, hogy nem volt stresszesebb az élet nélküle. Sőt. Amíg úgy gondolod, hogy a cigarettázás bármiféle előnnyel is jár, addig úgysem fogsz a leszokás mellett dönteni. Nem is akarlak meggyőzni, csak így utólag komolyan röhejesnek érzem, hogy nekem is ilyen mondatok hagyták el a számat mint most neked. Az lett furcsa, hogy ha annyira jó dolog a cigizés, meg élvezetes, akkor a nem dohányosoknak mi a francért nincs rá szükségük, miért boldogok nélküle is:D Hát további kellemes cigarettázást kívánok neked, de leginkább azt, hogy soha ne okozzon maradandó, visszafordíthatatlan kárt benned. Illetve ha egyszer mégis rászánnád magad, akkor sok sikert a leszokáshoz:)
2013. nov. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Leszokhatok. Nem azért cigizek még mindig, mert nem tudok leszokni, még sosem próbáltam leszokni, mert nem akarok.

A cigi tényleg király dolog. Társaságban főleg, nekem jól esik, ha ideges vagyok, ha nem. Cigizni bármikor lehet, a cigi összehozza az embereket, a legjobb beszélgetéseim eddig egy cigi mellett zajlottak, a legtöbb jó estémen cigiztem, rengeteg jó emlék köt hozzá, akármennyire is hülyén hangzik. Persze egészségileg jót tenne, ha leállnék vele (olyan sokat nem szoktam amúgy), de a pénzzel nincs bajom. Valahogy még sosem bántam meg, ha vettem. Ha nincs, akkor kérek. Mindenki, mindenhol cigizik, kizárt, hogy ne kerüljön a kezembe egy szál, ha suliba megyek. A cigi jó téma, a cigivel kereskedni is lehet, és, mint már mondtam, összehozza az embereket.

"Na, szívjunk el egy cigit" - És ennyi, már beszélgetünk is. Ha nem lenne a cigi, nem lenne okom kimenni.

Engem nem érdekelnek a beszólások, én szeretek cigizni. Majd ha úgy adódik, leszokom, mert képes vagyok rá, de most, amíg ilyen fiatal vagyok, és amíg így élvezem, nem áll szándékomban. Nem félek a betegségektől, mástól előbb beteg leszek.

2013. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tomi90 ***** válasza:
Azért ezzel vitáznék, hogy boldogok nélküle is... egyre több életunt zombit látok mindenfelé. A stressz ellen meg igenis jó a cigi. Sok emberre ráférne egy kis nyugalom. Isszák literszám a kávét, amitől még idegesebbek. A buszra várni cigi nélkül meg dögunalom... a cigizés előtt is az volt. Ha nem cigiznék kevesebb barátom lenne. Mivel ki kell menni elindul a klikkesedés.
2013. nov. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!