Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van olyan dohányos aki a napi...

Van olyan dohányos aki a napi 5-6 szálat szív csak, és ennyi elég is neki?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Van sőt olyan is aki csak 1-2 szálat szív el és nem is mindennap
2013. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 dragonkalo ***** válasza:

Van,én is ilyen vagyok.

Nekem változó a mennyisége,de 6 szálnál nem szoktam többet.

2013. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hogy bírod megállni? Reggel egy szál az alap, a melóhelyen a második, szünetekben egy-egy, majd hazafelé. És má megvan az öt, pedig csak a nap fele ment el.
2013. dec. 10. 18:35
 4/21 anonim ***** válasza:

Nekem napi 1-2 volt és olyan is akadt, hogy nem gyújtottam minden nap, most már inkább havi 3-4. De már nem esik olyan jól, mint, amikor többet dohányoztam. Néha megkívánom, akkor elszívok egyet, de rájöttem, hogyha akkor szívom, amikor csak unatkozom, akkor rosszul esik.

Nekem nem volt olyan, hogy reggeli alap, szerintem ez összefügghet azzal, ha esetleg dohányzol. Ez a dohányzáson belüli rossz szokás, hogy reggel muszáj elszívni egyet. Próbáld ki, hogy nem gyújtasz rá reggel, max az első szünetig. De ne kattogj azon, hogy megdöglessz egy cigiért és nem szívtál reggel, mert akkor semmi értelme az egésznek. Úgy vettem ki a kérdésedből és, amit kommentbe írtál, hogy talán szeretnél kevesebbet szívni, de nem szeretnéd abbahagyni. Nos. A szünetekben se szívj minden alkalommal, amikor elindulsz valahova tuti rágyújtasz. Ezt ne tedd. Sokan akkor is dohányoznak, ha unatkoznak vagy épp nincs mit csinálni, pl. ilyen, amikor várakozol vagy mész az utcán, egyszerűen csak sétálsz. Ilyenkor hidegben talán könnyebb megállni a dohányzást, jobb időben nehezebb lehet. A lényeg az lenne, hogy ne megszokásból csináld, hogy alap ez meg az...ha megkívánod, akkor szívj el egy szálat, de ne azért dohányozz, mert megszoktad...az a legrosszabb, akkor aztán totál a rabja lettél, akármit is mondasz. :) Sajnos, aki úgy beszél a cigarettáról, mint ahogyan te, az később esetlegesen még többet fog dohányozni (láncdohányos esetleg) vagy maga miatt, mert megszokás vagy pedig mások miatt, mert ilyen a környezeted. Szerintem nagyon fiatal vagy még és nincs önálló akaratod. Nem bántani akarlak ezzel, de úgy vélem a környezeted is nagyban befolyásol abban, hogy ennyit dohányozz. Mennyi idős vagy? Jól gondoltam?

2013. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

előző vagyok :D

"Nekem nem volt olyan, hogy reggeli alap, szerintem ez összefügghet azzal, ha esetleg dohányzol." helyett kávézol :D


Ehhez hozzáfűzném még, hogy reggeli séta is ilyen lehet.

2013. dec. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Annyira már nem vagyok fiatal. Abbahagytam a cigit már régebben, most szeretnék visszaszokni,de csak mértékkel.
2013. dec. 11. 00:14
 7/21 anonim ***** válasza:
Van, szaktársamnak négy éve elég egy hétre egy doboz kékmulti, többször letette legutóbb félévre.
2013. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Leszoktál. Miért akarsz visszaszokni? Szeretném megérteni, kíváncsi vagyok, miért akar valaki direkt kárt okozni magában. Mondjuk, ha depressziós, akkor az más dolog. Nem azt mondom, hogy depressziós vagy. Csak érdekel, miért akarsz visszaszokni.
2013. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én akárhogy számolom egy nap 10-12szál tuti elmenne. Még az sem lenne sok,ha nem lenne drága. Havi max 10 szánnék rá.
2013. dec. 11. 16:37
 10/21 anonim ***** válasza:
7ik vagyok. Miért szeretnél visszaszokni? Milyen fajtát szeretnél venni?
2013. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!