Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » M? Iért drága cigizni? Szerint...

M? Iért drága cigizni? Szerintem nem vészes!

Figyelt kérdés

1 csomag dohány olyan 1000ft amiből lehet készíteni kb 2,5-3 doboz cigit.

Akkor?

1000ft annyira nem durva! főleg, hogy egy mozi is drágább már!



2013. dec. 25. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nemcsak rákot okoz...
2013. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%
Egy 2003-as adat szerint csak az Unió tagállamaiban több, 90-130 milliárd Euró volt a költség, amit a dohányzás okozott, ebben benne van a prevenció, gyógykezelések, minden és ez csak az Unió, összességében több száz milliárd Euróról van szó, ami évente világ szinten elfolyik a semmibe a dohányzás miatt. Ehhez képest töredékét hozza, nemzetgazdaságilag nagyon deficites, ezért is akarják a végtelenségig drágítani, hogy minél kevesebb dohányzó ember legyen, aki pedig végképp ezt akarja, az annyit fizessen érte, hogy legalább a gyógykezelését kifussa.
2013. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja az unión belül. Azt hittem azt akarod hazudni hogy itthon, mert itthon az egész egészségügyben nem költenek el. Európában ha több száz millió a gyógyíttatás, akkor több ezer millió a bevétel.
2013. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Sokan gondolják ezt, de sajnos nem így van. A haszon nagy része a cigarettagyártóknál marad, az adók pedig a gyógykezelések töredékét sem fedezik, ezért emelik az árát a végtelenségig, mert nem tud annyira drága lenni a cigaretta, hogy az államnak megérje hosszú távon, mindenhogy deficites. Egy ember rákkezelése több millió forint, ehhez képest az általa megvett cigaretta adója nincs ennyi, és nemcsak rákot okoz, szinte minden betegség kialakulásában szerepe van, már csak azzal is, hogy gyengíti az immunrendszert.
2013. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Sylvi87 válasza:
Sziasztok.Az én történetem röviden annyi hogy középiskolában szoktam rá a cigire ugye anyám azt mondta hogy ha már annyira cigizni akarok keressem meg az árát.Na ezt meg is tettem ma 27 éves vagyok egy évvel ezelött még napi 2-3 doboz cigit szívtam persze töltöttem már az utobbi 3-4 évben mert drágának találtam a dobozost megvenni.Egy rokonom kapott Amerikából egy elektromos cigit.Kipróbáltam nem volt büdös stb...Utánna néztem neten ezután be is szereztem egy ego 900 as akkut hozzá tartozó alkatrészeket.Már egy éve nem veszek cigit e cigarettázok és nem köhögök a pénztárcám is sokkal vastagabb mivel a sima cigi nekem 25 ezer ft-ba volt kb havonta ellentétben az e cigivel ami nem büdös nincs kimutatott káros hatása és még finom is havonta nekem kb 5000 ft-ba van.Ajánlom mindenkinek aki nem tud lemondani a cigiről.Ugye ha már cigizünk akkor egészségesen olcsón és illatosan tegyük.
2013. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tudom hogy káros, de hogy minden betegséghez köze van azt nem tudhatod, mert akkor csak azok lennének betegek akik dohányosak. És ez sajnos nagyon nem így van.
2013. dec. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha valami alapjaiban véve gyengíti le az ember immunrendszerét, annak minden betegség kialakulásához köze van. Igen, az is beteg lesz, aki nem dohányzik, de ez nem jelent semmit.
2013. dec. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A dohanyzok igen nagy szazaleka nem eli meg a nyugdijas kort.
2014. jan. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#14: "A haszon nagy része a cigarettagyártóknál marad, az adók pedig a gyógykezelések töredékét sem fedezik, ezért emelik az árát a végtelenségig"

[link]

A dohánygyártónál nem sok marad...

Jelenleg egy 1000 Ft-s cigaretta árában ~750-800 Ft adó van. Ha csak napi fél dobozzal szív, így is fizet havi 12000Ft adót, ráadásul a munkáltató ugyanúgy fizeti utána a tb-t ami most 6810 Ft.

Ha a dohánytermékekből befolyó adókat mind az egészségügybe tennék, akkor nem kellene ráfizetni a kezelésükre.



2008-ban 271 milliárd forint folyt be a költségvetésbe a dohánytermékek jövedéki adójából. [link]



"a hörgő és a tüdő rosszindulatú daganata, 2010-ben 8,2 milliárdot meghaladó összeggel, míg ez 2009-ben közel 9,2 milliárdot vett ki a kasszából...84 ezer forint jutott egy főre"

[link]


Ezek 2009 körüli adatok, akkor átlagosan 550 forintba kerül egy dobozzal, és 74% adó volt rajta. Megint napi fél dobozzal számolva másfél év alatt simán befizetett ennyit.

Mióta trafikrendszer van és drágább cigi, nőtt a feketegazdaság is, kevesebb adóbevétele van az államnak, viszont az emberek ugyanúgy szívják a cigit. Lényegében az adóemelés nem kifizetődő.

2014. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!