Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 éves lány létemre rászoktam...

14 éves lány létemre rászoktam. Bővebben lennt. (? )

Figyelt kérdés

A családom nagyon rendes, a nővérem orvosi egyetemre jár, a szüleimnek jól fizető állása van, szóval azt hiszem csak én vagyok ilyen elcseszett. Tavaly még én is "jó" voltam..kitűnő tanuló, elégedett voltam a testi és szellemi adottságaimmal, de ez megváltozott. Bekerültem egy bandába, ennek már 4 hónapja és elszívtam életem első cigijét. Másnap megint elszívtunk egyet, akkor már le is tüdőztem, aztán hétfőn a suli előtt is megkínáltak és én elfogadtam...majd suli után is. Érzetem hogy egy új szokás van megalakulóban, mégpedig az hogy minden nap reggel és suli után is elszívok egyet.


Ez nagyon jó volt, és egyre jobban ízlett minden egyes szál. De minden szívásnál mintha egyel kevesebb lettem vona...furán hangzik, de igaz. Lelkiismeret furdalásom volt amiért tudtam, a szüleim bíznak bennem és én mégis átvágom őket. Ebben a 4 hónapban igazából teljesen lerontottam a sulis átlagomat, emiatt már éppen elég csalódottak.. És erre még inkább megkívántam...


Tegnap egy kicsit mélyebben és komolyabban elbeszégettünk a barátommal és megkért hogy szokjak le...Én annyira meglepődtem ezen...komolyan rászoktam? Nem hiszem el!! Hiszen csak napi 2 szál. Még sose gondoltam bele abba hogy komolyan rászokok..észre se vettem.

Ezt válaszoltam neki: De én nem is vagyok rá szokva...

Erre ő: Akkor ne szívj el többet..amíg nem késő.


Ma szokásos bandával voltam (nyilván nem szívtunk suli előtt, hiszen ma nincs..:) ) és megkínáltak. Tudtam hogy nem szabad, de elfogadtam...akkor esett le, hogy nem bírtam vissza utasítani. Rászoktam.


Mit kéne tennem? Hogy szokja le? Félek..


2013. máj. 5. 13:23
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Szia! Én ugyan így szoktam rá na ennek már kb. 10 éve. Nem akarlak elszomorítani de én is mindig ezzel nyugtattam magam hogy ez nem rászokás csak valami extra,hát nem volt igazam.

Kétszer tudtam letenni az egyik úgy volt hogy: Én is éreztem ez így nem lesz jó és azt csináltam hogy pont mielőtt kezdődött a tanítás értem be a suliba esélyem se volt rágyújtani du.meg megszerveztem valami programot és elillantam a haverok elől.De ez ugye nem mehetett sokáig mert kérdezgették mi a bajom,de ennyi idő épp elég volt hogy megszabaduljak a szokás érzésétől és utána csak nemet kellet mondanom ebből az első 3 nap volt a rossz.

1 év után belemerültünk az éjszakába és megint rágyújtottam csatlakozott hozzá egy rossz időszak és évekig nem tudtam letenni,csak amikor terhes lettem a kis fiammal. :-( Egy szónak is száz a vége még most tedd le,mert minél jobban bele merülsz annál nehezebb lesz.Ha meg attól félsz hogy ezért a "banda" kiközösít vagy nem tart menőnek akkor keress egy másikat,vagy állj ki magadért!

2013. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez még egyáltalán nem rászokás, csak azt gondolod, ilyen fiatalon azthittem hogy a heti 1 szálra is rávagyok szokva, de nem. Butaság.

Nem hiszem hogy a cigi miatt romlott le az átlagod, annak valószínűleg más oka van, mondjuk az a "banda".

Nincs olyan hogy nem tudod visszautasítani, pici erőlködés és sikerül.. meglátod nem is szoktál rá.

2013. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Ez a gyenge akaratod miatt van,először azt kell megerősíteni!Nem azért mert a barátod ezt kéri,nem azért mert a szuleid kérik vagy mert én azt mondom, hogy tedd ezt,azért, hogy tegyél magadért,az akaraterő még sokszor jóljöhet!

Sok sikert! :)

2013. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a bíztatást :)

Igazából a bandát nagyon megszerettem és ők a legjobb barátaim...Ha megkérném őket, hogy amikor velem vannak ne gyújtsanak rá akkor szerintem meg tennék..de miért kérnék én ilyet? Persze tudom, hogy ezzel ha jobban belegondolok nekik is jót tennék, de nem akarom hogy azok az emberek akiket szeretek és a barátaimnak mondhatok, kellemetlenül érezzék magukat a társaságomban.

Az meg hogy menőnek tartanak vagy sem, az tényleg nem érdekel...ki mondja meg hogy mi a menő és mi a gáz? :)

2013. máj. 5. 13:51
 5/16 anonim válasza:

Nos,nekem volt egy nagyon rázós időszakom,kb 1,5 év dohànnyal nem volt gond,néha szivaroztam,droggal sem volt soha,mondjuk azzal nem volt és nem is lesz "kapcsolatom",az alkohollal volt kissebb probléma,de azzal sem az, hogy sokat ittam,mert nem is voltam részeg,csak nem túl jo suli utan 2-3sör majd egésznap aludni...és emellé jött egy haveri kör,nah ez volt a gázabb része,nagyon birtam őket,de ki kellet szállni ;) szal ehhez kellet némi akaraterő,az alkoholt könnye megszüntettem,mert fölösleges..

Te szüntesd meg a cigivel létesített kapcsolatod ,ha a haverjaidnak csak ez az eggyetlen "rossz cselekedete" akkor őket ne hagyd ott .

Nem kell megkérd, h ők ne cigizzenek,bár annyit mondhatsz,h ne kináljanak,ha máshogy nem megy, mondjuk akarat szempontjábol jobb ha sikerûl elutasitanod is .

Ha komolyan veszed menni fog ! Hajrá!

2013. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Szerintem a dohányzás nálad társasági tevékenység. Barátkozz nemdohányzó emberekkel, ők nem visznek a kísértésbe. Ha nem akarod megszakítani a kapcsolatot a dohányzó haverjaiddal, kérd meg őket, hogy ne kínálgassanak és ne gyújtsanak rá a társaságodban, vagy próbáljanak meg veled együtt leszokni. Talán lesz néhány olyan ember, aki szakít veled emiatt, de szerintem ez nem olyan nagy veszteség.
2013. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Kinga1995 ***** válasza:
0%
Attól h cigizel, még ugyanúgy ember vqgy. Ha szereted szívjad. Ha meg nem napi két szálat könnyû letenni
2013. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ha le akarsz szokni, akkor se úgy, hogy rögtön nem szívsz semmit! Szívj fokozatosan egyre kevesebbet, mert ha nem így csinálod akkor rosszul lehetsz vagy megbetegedhetsz.
2013. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajtával szoktak kínálni? F/29
2013. máj. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

golden, marlboro, bond, mikor mi van..:)

Holnap megpróbálok csak suli előtt, délután pedig semmit. Meglátjuk mennyire megy.

2013. máj. 5. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!