Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy szokjak le a dohányzásról?

Hogy szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés
szeretnék egészségesebb életmódra váltani,és emiatt szeretném letenni a cigit is.próbáltam már tapaszt,megvonást,e cigit.semmi nem volt jó.akinek valamilyen formában sikerült leszoknia,kérem ossza meg velem.a pár éve tartótól a hosszabb ideig tartó dohányzásról való leszokás is egyaránt érdekel
2014. jan. 5. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen nem tudod elhagyni fokozatosan csökkentsd, aztán már ne mindennap gyújts.
2014. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
próbáltam napi 2 szálra csökkent,de utána újra ott voltam ahonnan elkezdtem
2014. jan. 5. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:
Februárban lesz nyolc éve hogy letettem, egyik napról a másikra. Előtte már egyszer abbahagytam fél évre, de visszaszoktam. Most is újrakezdeném, ha nem lenne ezer forint egy doboz. Ne úgy állj hozzá, hogy soha többé nem gyújtasz, mert ez ijesztő lehet, hanem úgy hogy most egy időre felfüggeszted a dohányzást, hagyod a szervezetedet kitisztulni pár hónapra, aztán mikor letelik a pár hónap kibirom egy évig is, aztán már ha addig kibirod nem fog kelleni.
2014. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez egy jó ötlet,megpróbálom.holnaptól megpróbálok nem erre gondolni
2014. jan. 5. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Én apránként hagytam el.

Tavaly júniusba kezdtem akkor a napi 15-18 szálamat csökkentettem napi 12 re nagy ritkán 13 lett belőle. Ezt még bírtam is. Aztán úgy 2 héttel később ez lement napi 8 ra 4 délelőtt 4 délután ha egyik délelőtt kimaradt 1 szál valami oknál fogva azt nem pótoltam be délután tehát akkor -1 szál.

Aztán augusztusba sikerült megfáznom elég csúnyán akkor 4 napig egyáltalán nem gyújtottam rá, akkor eldöntöttem hogy itt nem kell a cigi 2 hétig bírtam is nélküle de utána muszájnak éreztem hogy rágyújtsak, na akkor egyből 10 szál elment :(

Utána napi 8 szál volt ismét az adagom ahogy eddig is, majd október közepén ez lecsökkent 6 ra majd utána már csak 4 re.

Végül november végén volt egy doboz cigim benne 5 szál, abból 4 et elszívtam majd egy este amikor álltam a teraszon hogy rágyújtsak fogtam ketté törtem a cigit és kidobtam a kukába!

Tehát November 29-től egyáltalán NEM gyújtottam rá. Mert fejben eldöntöttem hogy akkor véget kell vetni a dohányzásnak. 6,5 éve dohányoztam ha jól emlékszem rá. Azóta igaz nem telt el sok idő de egyáltalán nem hiányzik.

Ugyan akkor éhesebb vagyok tőle mert hát a számba kell tegyek valamit mivel a mozdulat ami hiányzik még. De akarat erővel azt legyűröm, legtöbbször csak a ceruza végét rágcsálom inkább így valahogy megvan a hatása.

Az e-cigit meg hagyjuk én nem hiszek benne.

Akarat erő kérdése semmi több.

2014. jan. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetes, ne ezen járjon az eszed reggeltől estig, hanem valami máson, nem lesz nehéz ne izgulj.
2014. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 reptoid ***** válasza:

Nekem a szervezetem egyre kevésbé kívánta már. Nem tudatosan szívtam kevesebbet, hanem szimplán már nem esett olyan jól. Ilyenkor kellett egy elhatározás, hogy na akkor holnap már nem veszek újabb dobozzal.

Tényleg ne úgy állj neki, hogy mostmár nem gyújtok rá soha többet, hanem úgy, hogy csak 1 darabig most szünet van. Ha így kibírod egy pár hétig, onnan már sínen vagy.

Szerencsére elvonási tüneteim nem nagyon voltak, vagy észre sem vettem őket, de visszaszokni én is visszaszoknék, ha egyrészt nem lenne 1000 Ft fölött egy doboz, másrészt ha nem sajnálnám az eddig tisztán eltelt időt. Inkább a maga a cselekvés hiányzik sokszor, hogy na most akkor kimegyek rágyújtnai, de tudom, hogy a nikotinsokktól úgyis megfájdulna a fejem, az meg nem hiányzik :D

2014. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BestrivenEU válasza:

16 éves vagyok (fiú) és tudom hogy elég gáz de 12 éves koromtól füstöltem , de ez társaság függő volt + a családba mindenki dohányzott , és sokszor próbáltam leszokni és sose ment mindig próbáltam agyban eldönteni, de valahogy valamiért sose sikerült.Egyik este filmnézés közbe viszon elkezdett nagyon fajni a tüdőm é smegilyedtem..:(akkor eldöntöttem h leteszem.De nemsikerult es masnap ugyanugy gyujtottam akövetkezőt.Aztan amikor a torkom egy bizonyos pontja fajt mindig ha levegőt vettem , ha csuklottam ha köhögtem , és akkor betelt a pohár és eldöntöttem h leteszem örökkre a cigit.3 hónapja nem gyujtottam rá :)

Sok szerencsét előre is ! :)

2014. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!