Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kinek sikerült már leszoknia...

Kinek sikerült már leszoknia a cigiről teljesen nikotintapasz segítségével?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült egyszer, 1 évig tartott. Tehát lehetséges. Olyat is ismerek, aki napi 2 doboz cigit szívott 20 évig, és simán leszokott róla. Akkoriban nikotin tapasz sem létezett (1980).
2014. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Párom 5 év folyamatos dohányzás után, miután napi 1-2 dobozzal elszívott, csak úgy lerakta. Nem kellett hozzá semmi, csak akaraterő.
2014. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én próbáltam a nikotin tapaszt nem segített semmit, mert nem a nikotint hiányoltam, hanem hogy cigizzek. Végül egy év múlva miután kipróbáltam a tapaszt sikerült, kidobnom az összes cigimet. Azóta bevásárló listát használok és mindig, csak annyi pénzt viszek magammal, hogyha akarnék se tudjak cigit venni.
2014. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nikotinpótlás arra jó, hogy ne szenvedj nagyon fizikailag az elvonási időszakban, de a pszichikai függés az, ami sokkal keményebb dió: a cigi utáni kötődés nagyon erős lehet, eleinte annyira félembernek érezheti magát az ember, hogy emiatt gyújt rá, nem a nikotinhiány miatt (az olyankorra már rég nincs). A beidegződés pedig még ennél is tovább eltarthat. Én azt mondom, hogyha az emberben nem "kattan" át valami arra, hogy megértse és átlényegüljön azzal, hogy cigizni egyszerűen nincs értelme, akkor igazából sose fog róla leszokni: nem gyújt rá, de a kötődés, rágyújthatnék mindig benne lesz. Nekem szerencsére megvolt ez a "megvilágosodás", de ha ez nem jön valakinél, szerintem nem fog menni. (ismerősöm édesanyja 11 évig nem gyújtott rá, de mielőtt újra kezdett volna cigizni, minden nap kívánta és a visszaszokása után még többet szívott mint előtte)
2014. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!