Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kiknek sikerült leszokni a...

Kiknek sikerült leszokni a dohányzásról és mik a legjobb módszerek?

Figyelt kérdés
8 éve cigizek és szeretném vègleg lerakni.

2014. jan. 26. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
több mint 5,5 éve szoktam le, nem volt semmi csodaszer csak a kökemény elhatározás. Nálam tényleg müködött az agyban döl el a dolog.
2014. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 6 évig dohányoztam, napi egy dobozzal.

Két hónapja nem szívtam egy szálat se, Nicorette rágóval pótolom, napi 5-6 szem, 4 mg-os.

Eddig működik, de nem akarom elkiabálni!

Meglátjuk, mikorra tűnik el TELJESEN a vágy a cigire, mert azért az csak gyötör még, de nem úgy, mint amikor abszolút nem volt nikotin pótlás.

Ez a Nicorette jól pótolja a nikotint.

Úgyhogy nekem ez eddig bejött!

2014. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kemény dohányos (napi 2-3 doboz) szokott le háziorvos által adott tablettával. Rosszul lett tőle, ha cigizett rá. Nagyon, nagyon kemény volt neki, amíg szedte a gyógyszert, de cigizni eszébe se jutott. Elsőre leszokott.
2014. jan. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az akarat a legfontosabb, ha ez nincs meg, akkor hiába az egész...hiába költesz a nikotinos tapaszokra, rágókra több tízezreket nem fog tudni leszokni.

Még valami, ha már túl vagy egy bizonyos időszakon még véletlenül se jusson eszedbe megjutalamazni magad cigivel!

2014. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Biasa ***** válasza:

24 év után sikerült leszoknom, már 2 éve nem szívom.Nekem Alan Carr könyve segített átállítani az agyamat arra, hogy semmit sem vesztek, ha leszokok.

1 dobozzal ment el naponta, erősen függő voltam, de mindennél jobban megérte lerakni.


Itt a könyv linkje, ha érdekel:

[link]

2014. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a Nicorettet, hogy jól pótolja a nikotint.

Szerintem a leszokás nem csak akarat kérdése, illetve persze az, de a nikotinhiány az brutális tud lenni, aki nem szenvedett tőle, az nem tudja azt hiszem.

A falat tudnád kaparni kínodban, borzalmas!

Nem az hiányzott nekem, hogy szívjam-fújjam, valamit a számmal csináljak, mert akkor elég lett volna egy sima rágó, vagy cukor, vagy nikotinmentes e-cigi, bármi...

Nekem, és ezt csak a magam nevében mondom, nekem a NIKOTIN hiányzott.


Szerintem minden dohányos más, más a személyisége, minden.


Nekem a rágó nagyon bejött, 6 éve nem volt nap, hogy ne gyújtottam volna rá, láncdohányos voltam, ehhez képest 2 hónap cigi nélkül maga a sikerélmény.


Nem gondolom, hogy visszaszokok, egyrészt nagyon elszánt vagyok, másrészt meg, ha előjön az elvonás mégis ott a pótlék.


Majd a rágót is lerakom, de erre még rászánok egy fél évet.

2014. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Éppen ma, február elsején van 8 éve hogy leraktam. Eldöntöttem, az utolsò dobozt még elszívtam és kèsz. Az elsö hét év el is ment, de utóbbi idöben mindíg cigizhetnékem van. Nem tudom hogy ujrakezdem-e, de a nyolc év alatt megtisztult a tüdöm, ugyhogy megérte.
2014. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kb 15-16 évig cigiztem, és 1 hónapja tettem le. Én sem használtam semmilyen pótszert, csak az Allen Carr könyvet olvastam. Nem kaparom a falat a nikotin hiánytól, és csak ritkán jut eszembe, hogy rágyújtsak, és azt sem olyan nehéz megállni...
2014. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!