Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 10 éve dohányzom, de megelégel...

10 éve dohányzom, de megelégeltem hogy sokba kerül és, hogy mindig büdös cigi szagom van.3 napja nem gyújtottam rá, és szabályosan undorodom a cigiszagtól. Azóta fáj a mellkasom és gyengének érzem magam. Pár nap múlva elmúlhatnak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Ha most leszokom, akkor 2-3 év múlva vállalhatok babát,hogy ne legyen gond a hajdani dohányos életmód miatt? Eltökélt szándékom a leszokás, de érdekelne hasonló cipőben járók és már leszokottak tapasztalatai is.

Köszönöm


2009. dec. 14. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Rossz hírem van: az elvonási tünetek egyhamar nem múlnak el, sőt, rohamokban később is rádtörnek majd, nagy intenzitással. A teljes leszokáshoz szükséges idő 9 hónap, de ennek a vége felé már csak nagyon enyhék, alig észrevehetőek lesznek a tünetek.


Sok sikert kívánok neked, a nikotn egy alattomos vegyület, légy erős, és ha kitartó vagy, egy életre megszabadulsz attól a szartól.

2009. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kívánom, hogy sikerüljön, és ne add fel... valoban elég kellemetlenek a mellékhatások, de 2 hét mulva jobb lesz már.. fogod érezni az illatokat:), friss leszel.. elöször tényleg nagyon rossz... még az evésre figyelj oda, mert én állandoan éhes voltam, és ez meg is látszott rajtam, bár közben edzettem, meg figyeltem hogy mikor mit eszek... jobb lesz a közérzeted nem sokára, sokkal jobban érzed magad. legyél eltökélt, én veled vagyok, szoritok neked:D szerintem 2-3 év mulva nyugodtan vállalhatsz babát.
2009. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem ismerlek, örülök a döntésednek! :) Sok kitartást kívánok hozzá!

Az, hogy mennyire erősek a tünetek, az teljesen egyedi. Lehet, hogy sokáig kínozzák az embert, de az is lehet, hogy ha kitartasz, már holnapra elmúlnak. Szerintem lebegjen ez a szemed előtt, becsüld meg azt az időt, amit már kitartottál és amíg rossz, gondold azt, hogy valószínűleg a holnapi nap az, amikorra teljesen elmúlnak, aminek egyre inkább megvan az esélye. :) A babád is már előre tapsikol neked, hogy így döntöttél! :)

2009. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Addig tart, amíg tisztul a tüdőd. :)Mondjuk ez jópár hét lehet... Most már ne gyújts rá-ha eddig kibírtad!

Én is így szoktam le, egyik pillanatról a másikra, pedig erős dohányos voltam.És ennek már 3 éve. Szóval sikerül! :)

Kitartás! :)

2009. dec. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak és minden sorstársatoknak nagy nagy gratula! :)
2009. dec. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia én is hasonló cipőben jártam.13év után döntöttem el egyik napról a másikra.Nagyon nehéz az biztos de 8 éve nem dohányzom ,ja és napi2dobozzal szívtam.Kitartás kell járj többet társaságba hogy ne legyen időd gondolkozni,lassan elmúlnak ezek a borzasztó tünetek.Még egy jó tanács valamilyen köptető segítségével (én ezt nem írom le,de szám is van a nevében) kicsit tisztisd meg a tüdődet,nekem segített.Most 2éves a kisfiam és egészséges.Nagyon nagy kitartást.Ja a sport is segít én is futottam hogy ne hízzak sokat,de csak lassú tempóba hogy bírja a szervezeted a változást.Nagyon jó érzés cigi nélkül élni,nem bűzlök mint a hamutál .Legyél erős
2009. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat:)

Még mindig a helyes úton járok és tényleg egyre könnyebb!

2009. dec. 15. 08:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Szobatársamnak az anyukája akkor hagyta abba a cigizést, amikor ő (szobatársam) megfogant, és mostanra tisztult ki úgy a tüdeje, mintha sose cigizett volna.

20F

2009. dec. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!