Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen dohányzást érintő...

Milyen dohányzást érintő korlátozásra lenne még szükség a nemdohányzók védelme érdekében?

Figyelt kérdés

Szerintem a zárt légterű vendéglátóipari egységekben és a buszmegállókban nagyon helyesen történt a dohányzás betiltása, de véleményem szerint további szigorításokra lenne szükség. Például:

- A közterületeken is be kellene tiltani a dohányzást, mivel egyrészt a füst zavarhat más közelben tartózkodókat (pl. járdán haladva), gyakran okoz más ruházatán égésnyomot, és minden tele van dobálva cigarettacsikkel.

- Tiltanám a dohányzást még 18 éven aluli jelenlétében még magánterületen is, hiszen egy gyerek nem választhat, ha a szülei dohányoznak, ő is kénytelen a füstöt belélegezni.

- Tiltanám a dohányzást járművezetés közben, mivel elvonja a figyelmet a közlekedéstől és a csikk legtöbbször a lehúzott ablakon landol kifele és szennyezi az utat, valamint szárazságban tüzet okozhat.


Hirtelen ennyi jutott eszembe? Ötletek, vélemények?



2014. márc. 22. 19:46
1 2
 1/20 anonim válasza:
68%
már most olyan szinten tiltott, hogy pár év múlva döbbenetesen meg fog nőni a dohányzók száma... főként arra gondolok, h be se léphet 18 év alatti dohányboltba. márpedig amit ennyire tiltanak, sokkal vonzóbb lesz... engem is sokszor zavar az utcán, annak ellenére h régen én is füstöltem. de más országokban, sokkal gázabb a helyzet.
2014. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
amúgy én személy szerint próbálom minél inkább védeni gyermekemet a füsttől. tisztában van vele, h van aki cigizik, de én teszek érte h tudja, ez ártalmas, így az utcán is gyorsabban elmegyünk mellettük-de az felháborító, ha gyerekkel egy légtérben cigizik a szülő. a legundorítóbb, mikor felhúzott ablakkal, kocsiban, elöl a szülők cigiznek, hátul ülnek a kicsik. ja meg a babakocsi tolás közbeni bagózás. h eddig nem bírja ki...
2014. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

kocsiban mar most is tilos kiskoru jelenleteben....de ha azt nezed ma mar 10-12evesen szivjak a cigit szal....

en is dohanyzok de ha kozteruleten akkor ha gyereket latok nagy ivbe kikerulom. tudom h nem egeszseges ezert ha mar en hulye raszoktam probalok masokra tekintettel lenni...seta kozbe ragyujtok de tomegbe pl nem. zart helyen alapbol nem, nem szeretem ha all a fust. talan neha kocsiba lehuzott ablaknal de akkor rogton ki is csapja fustot. ja es sose dobom el csikket....sztem az a minimum h elviszem egy kukaig. szoval ne ird le a dohanyosokat, nem a szabalyokat kene szigoritani mert meg csak azert is az ellenkezojet fogja csinalni mindenki....az embereknek kene egy kis eszet adni...

2014. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek!

Leszámítva a vezetés közbeni dohányzás tiltását!

Ugyanis én már a vezetést is betiltanám, hiszen az autók is szennyezik a környezetet és így a nemdohányzók szervezetét.


Mondjuk arra azért kíváncsi vagyok, hogy az én cigarettám, hogyan okoz más ruházatán égésnyomot!

És ha az a két másodperc, amíg elmegyek melletted cigivel a kezemben zavar téged, akkor nem a dohányzást kellene betiltani, hiszen nem a füst zavar, hanem szimplán csak túlreagálod!


Összességében én úgy gondolom, hogy a nem dohányzókat meg kellene jutalmazni és egy egzotikus, világkörüli útra elküldeni a dohányosok meg oldják meg a problémáikat ahogy akarják!

2014. márc. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"kocsiban mar most is tilos kiskoru jelenleteben...."

Mutass erre jogszabályi hivatkozást légyszíves, mert én ezt nem így tudom!

2014. márc. 22. 19:59
 6/20 A kérdező kommentje:

"Mondjuk arra azért kíváncsi vagyok, hogy az én cigarettám, hogyan okoz más ruházatán égésnyomot!"


Például úgy, hogy ha egy bagós megy a járdán, az ujjai között az égő cigaretta és a többségük persze a járda közepén megy, nem foglalkozva azzal, hogy a mögötte haladót zavarja az ocsmány cigarettafüst, ha nagynehezen kikerüli az ember a bagóst, mivel a járda közepén halad, előfordulhat, hogy a nemdohányos ruhájához ér az égő cigaretta.

2014. márc. 22. 20:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

3as valaszolo vagyok. fogalmam sincs, polgaror vagyok, szolgalatba mondta egy rendor hogy mar tilos (kb 2eve mondta)...

de egyebkent ez mar tell tulzas....mint leirtam en tekintettel vagyok a nem dohanyzokra, ezert elvarom hogy ok is legyenek ram. pl ne szuntessenek meg minden dohanyzo helyet... ha meg valaki ugy megy a jardan akkor egy "elnezest" megszolalas sokat segithet, mint a nem dohanyzoknak igy a dohanyzonak sincs hatul szemuk....de ha valaki felhivja magara figyelmet h otvan biztos arrebb all h elferjen mellette az illeto...

2014. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már így is túlzás a dohányzásellenes törvény, mondom sose dohányzóként. Lassan már sehol sem lehet rágyújtani...Ennyi erővel be is lehetne tiltani.
2014. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Gyűlölöm a cigit, de már így is túlzás, amit velük csinálnak.
2014. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

"Például úgy, hogy ha egy bagós megy a járdán, az ujjai között az égő cigaretta és a többségük persze a járda közepén megy, nem foglalkozva azzal, hogy a mögötte haladót zavarja az ocsmány cigarettafüst, ha nagynehezen kikerüli az ember a bagóst, mivel a járda közepén halad, előfordulhat, hogy a nemdohányos ruhájához ér az égő cigaretta."


Nos, én már jónéhány éve szívom és ugyan nem vagyok rá büszke, de nem is szégyellem és nem is fogom tagadni!

Viszont ha az utcán rágyújtok és valaki (akár dohányos, akár nem) jön velem szemben, akkor befordítom a tenyerembe a cigit! És ahogy észrevettem, nem csak én teszek így, hanem mások is!

Egyébként se megyek tömegbe cigizni és nem azért, mert meg van tiltva, hanem alapból nem teszem és kész!


Viszont rohadtúl tud idegesíteni, amikor nyolc méterre állok valalkitől szembeszélben és látványosan elkezd fulladozni, miközben engem néz, hogy bagózok!

2014. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!