Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen dohányzást érintő...

Milyen dohányzást érintő korlátozásra lenne még szükség a nemdohányzók védelme érdekében?

Figyelt kérdés

Szerintem a zárt légterű vendéglátóipari egységekben és a buszmegállókban nagyon helyesen történt a dohányzás betiltása, de véleményem szerint további szigorításokra lenne szükség. Például:

- A közterületeken is be kellene tiltani a dohányzást, mivel egyrészt a füst zavarhat más közelben tartózkodókat (pl. járdán haladva), gyakran okoz más ruházatán égésnyomot, és minden tele van dobálva cigarettacsikkel.

- Tiltanám a dohányzást még 18 éven aluli jelenlétében még magánterületen is, hiszen egy gyerek nem választhat, ha a szülei dohányoznak, ő is kénytelen a füstöt belélegezni.

- Tiltanám a dohányzást járművezetés közben, mivel elvonja a figyelmet a közlekedéstől és a csikk legtöbbször a lehúzott ablakon landol kifele és szennyezi az utat, valamint szárazságban tüzet okozhat.


Hirtelen ennyi jutott eszembe? Ötletek, vélemények?



2014. márc. 22. 19:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Aki dohányzik nem mehet a járda közepén? :O

Nah az már tényleg túlzás...

Nekem semmi bajom nincs vele, más meg mást csinál, pl. köpköd, vagy büdös.

2014. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

nem tudok törvény tmutatni de úgy tudom 18 éves nem vehet cigit, de szívhatja. a 18 év alatti érthető lenne ezért, de kivitelezhetetlen. nem kopogtat be a rendőrség midnenkihez hogy épp nem dohányoznak-e otthon.


ugyanakkor hiába van tiltás a lépcsőházakban, rendszerint megszegik, mire kijön a rendőr, sehol semmi. bemegy a lakásba, onnnan megy a szomszédhoz, meg a szellőzőn keresztül mindenkihez, és semmit se lehet tenni, teljesen legális, te meg szívjad vele. ez ellen kellene tenni. pl drága dolog de füstérzékelő kellene minden szintre, akár több is, mert nem csak zavaró meg káros, de tűzveszélyes is.


perzse illegálissá nem lehetne tenni a dohányzást, lázadás lenne belőle, meg szerintem nem is lenne édemes, mindekinek joga van tönkretennie magát, de másokat lehetőleg ne.

2014. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező te nagyon komoly pszichés problémákkal küzködsz. A térképről ne menjek le ŐFELSÉGE kedvéért? Én meg az ilyen egyének szabadságát korlátoznám.
2014. márc. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 x) ***** válasza:
53%

Ne haragudj kérdező, én ezentúl csakis otthon fogok cigizni, még át is kiabálok a szomszédba, nehogy a gyerekek belélegezzék a füstöt. Egy vicc ez a kérdés... főleg a kiskorúakra vonatkozó része. Aki szívni akarja, az úgy is fogja, aki meg nem azt fölösleges védeni tőle, akár kiskorú akár nem. Ismerek jó néhány kiskorút aki még a trafikrendszer előtt kezdte, és érdekes módon egyiktől se hallottam még, hogy ő leszokott mert "tilos" vagy "nem tud szerezni". Még mindig inkább a cigifüstöt lélegezzék be mint a kipufogógázt...

Egyébként meg ha zavar a füst akkor állj arrébb 2 métert. Pont annyi jogunk van akárhol akármit csinálni mint neked. Majd ha a nem dohányzó emberek nem dobálják el a szemetüket meg fölszedik a kutyapiszkot maguk után akkor majd mi sem fogjuk eldobálni a csikkeket (amit én mellesleg csak akkor szoktam ha tényleg nem találok kukát a közelben).

2014. márc. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
12%

én sajnálom a kérdezőt, mert a kérdést lassan széttrollkodják. a legtöbb dohányos érzéketlen ember, és pont ezért kell ellenük törvény, mert másképp nem úgy cselekednek, ahogy kellene, ráadásul sokszor még ez is kevés.


itt a dohányzás témában túlnyomórészt dohányzók vannak, tehát a legbanálisabb kifogásoktól kezdve a komplex kompenzálós kifogástárig, hazugságig és terelésig bármi megtalálható a hozzászólásokban.


vannak országok, ahol tilos közterületen is a dohányzás, csak hogy tekintélyesebbeket említsünk: svéd, norvég, anglia. jellemzően a munkahelyi dohányzás tiltott, illetve azok, akik dohányoznak nem kapnak bónuszokat.

a probléma itt inkább azzal van, hogy az ország gadasága nem engedi meg, hogy ellenálljon a dohánylobbinak.


tehát még 3 évig biztosan nem történik semmi ezzel kapcsolatban, d elehet 10 év is kevés lenne.

2014. márc. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Aki részegen kiirtja egy baltával a családját az az érzéketlen ember.
2014. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor költözz ki Angliába hülyegyerek.
2014. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

köszönöm hogy élő példája vagy a szövegem tárgyának


léptem.

2014. márc. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

Most te csak trollkodsz ezzel a sok gyökérséggel, vagy komolyan ilyen begyepesedett farok vagy? A dohányzás egy több száz éves szokás, nem pedig egy újkeletű dolog, hogy így b*ssza a csőröd. Társadalmilag is elfogadott teljes mértékben, nem mint a drog meg alkoholizmus nyilvánosan.

Ergo ugyan annyi joga van egy dohányzónak a járda közepén dohányozni, mint neked ott sétálni.. sőt még ha akar fejen is állhat, akkor is kb. nulla közöd van hozzá. Ezek a baromságokat amiket mondasz, hogy kiégetik mások ruháját, meg a kidobott csikk szennyezi az utat.. nonszensz..

Azt az érvet vártam még, hogy a dohányfüst szennyezi a levegőt, komolyan eret vágtam volna rajtad.

Bár ígyis lehozott most az életről rendesen..

2014. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Frigg válasza:
91%

Kedves Kérdező!


Személy szerint nem tartom igazságosnak ezt a (szinte) mindenkire kiterjedő általánosítást. Én lassan 8-9 éve dohányzom, AZONBAN: az alapvető normákkal és viselkedési formákkal természetesen tisztában vagyok, ez soha nem is volt kérdés. Ha sietősen vagyok, járdán sem gyújtok rá, de ha mégis előfordul, akkor ahogyan előttem írta az egyik hozzászóló, befordítom a tenyerembe, hogy még véletlenül se érjen hozzá senkihez. Rajtam is van két égésnyom, amit kevésbé figyelmes dohányosok miatt szereztem (egy a kézfejemen, egy az oldalamon).


Valamint: kismama, babakocsi, gyerkőcök közelében SOHA nem gyújtok rá! Se buszmegállóban, se amikor nagy tömeg van körülöttem.

Azért nem hullatok könnyeket, hogy éttermekben/szórakozóhelyeken betiltották a dohányzást. A tömör, masszív, "vágni lehet" füstöt sohasem szerettem.

Mondjuk az, hogy kocsmákban sem lehet már rágyújtani, valamivel kellemetlenebb (de főleg télen/ősszel, amikor esik a hó vagy az eső, esetleg nagyon szeles). Nyáron amúgy is a kialakított kerthelyiségekben ücsörgünk barátokkal, ott rá szabad gyújtani, és jól esik egy-egy pohár sör mellé.

Az, hogy vonaton sem lehet... nos, nem tudom. Ha hosszabb távon utaztam, szerettem rágyújtani, de természetesen kibírom így is, csak unalmasabb :)


Az autóban dohányzás: mint fentebb írtam, gyerek mellett nem! Viszont ha egyedül, vagy felnőtt (esetleg szintén dohányos társasággal) nem vészes, ablak lehúz, szellőztetés.


Én mindig figyelembe vettem, ha valaki "allergiás" a dohányzásra, ebben az esetben nyilvánvalóan nem gyújtottam rá. De azért lássuk be: szinte már nincs olyan hely, ahol rá lehetne gyújtani, lassan már a szabad ég alatt se, meg a saját lakásomba se, erkélyen se, mert megy a füst. Akkor hol?


A szemetelés meg úgy gusztustalan ahogy van, de nem csak a csikkek eldobálása.


Szóval ha kérhetem ne vegyünk mindenkit egy kalap alá!


23/N

2014. márc. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!