Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tisztelt doktor úr/nő! Párom...

Sznikoca kérdése:

Tisztelt doktor úr/nő! Párom hpv okozta nemiszervi szemölcsökkel ment bőrgyógyászhoz, ahol vért vettek tőle amit az Antszhez küldtek. Az a kérdésem h miért volt erre szükség? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt NINCS "tisztelt doktor úr/nő"! Előfordul ugyan, hogy akad itt egy-két orvos, de többségében ugyanolyan emberek válaszolgatnak, mint TE!

Ha doktor válaszát várod, orvosi oldalra menj!


Egyébként azért, mert ilyenkor automatice szűrnek másra is, az egyéb szexuális úton terjedő betegségekre is.

(Bár a condyloma NEM csak szexuális úton terjedhet, hanem közvetítő tárggyal is)

2014. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyéb nembitegség irányába is vizsgálják / TPHA, WDRL laborvizsgálatok/ , ezt ilyenkor rutinból küldik.
2014. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor most aggódnom kéne?azt mondták nem tudják mennyire terjedt el a vírus.lehet h a vérsejtjeit vizsgálják?
2014. jan. 2. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy frászt!

Az előbb írtuk: más betegségekre vadásznak!


"mennyire terjedt el a vírus"

Nem is fogják, de nem is lényeges. Ha egyszer bekerül a hpv a szervezetbe, ki nem irthatod!

Olyan, mint a herpesz.

Csak elnyomni lehet. Kezelni, majd az immunrendszer folyamatos "erősen tartásával" elérni, hogy ne újuljon ki.

S csak hogy tudd, ha ő fertőzött, nagy eséllyel te is az vagy!

Az, hogy lesznek-e tüneteid, más kérdés.

Te vagy a nő? Figyeld magad és járj rendszeresen rákszűrésre!

A hpv, rákra alacsony rizikófaktorú típusai okoznak condylomát, de ritka, hogy valaki csak egyetlen egy típussal fertőződik.

2014. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!igen,tudom.a hpvről már minden létezőt elolvastam.és folyamatban van a tesztem.elmentem nőgyógyászhoz,P1 lett.azt mondta a doki h hpv 100%ig ki van zárva.de nekem ez is egy ellent mondás.cytoligiából állapítható meg Tudtommal,és ha ott azt mondták h ki van zárva akkor el sem kaptam?azért írtam h félnem kéne e mert azt írtátok h más betegségre vizsgálják,tehát a hpv egy magában nem is lehet jelen? Vagy kicsi rá az esély h ilyenkor vesznek vért?
2014. jan. 2. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem egészen világos a dolog. Ki állapította meg, hogy HPV okozta a nemi szervi szemölcsöket, amivel a bőrgyógyászhoz ment ? Vért nyilván ezért vettek tőle, hogy igazolják a HPV jelenlétét pontosabban a feltételezett HPV ellen termelődött antitestek jelenlétét.
2014. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!