Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tudom, hogy nem kellene de...

Tudom, hogy nem kellene de max heti 1 szálat szívok. Mekkora kárt tesz a szervezetemben?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

hatalmas..

Most erre mit mondjak??

Heti 1 szálat nincs értelme elszívni..

2009. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha még "csak" egynél tartasz, akkor most akard abbahagyni. Gondolom, ha nem érdekelnéd magadat, akkor ezt nem kérdezted volna meg. A fő probléma az, ha az ember életében valami, ami amúgy rendkívül káros, rendszerré válik, akkor ahhoz a szervezet hozzászokik, majd meg is követeli. Ez a függőség. Most még te lehetsz erősebb. Ne tedd tönkre magad. Először értsd ez meg. Értsd meg úgy, hogy gondolj arra az emberre, akit a legjobban szeretsz, és képzeld el, hogy ő az, aki szív. Te örülnél neki, hogy tönkreteszi magát? Annyi káros dolog hat ránk anélkül, hogy azt akarnánk: minek még direkt hozzárakni?? Szóval, akard abbahagyni. És ha igazán akarod, akkor sikerül is!
2009. dec. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Háth... az a baj hogy anyámis, meg a pasimis cigizik és körülöttem majdnem mindenki... ugyhogy erre most nemtok mit mondani...:S
2009. dec. 17. 17:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor legalább te ne legyél HÜLYE!
2009. dec. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én pasim is szív. Az öcsém is. A barátok nagy része is. Én mégsem. Nőként még fontosabb, hogy ne szokj rá. Egyrészt csúnya látvány, ha egy helyes, csinos lány dohányzik. Másrészt tényleg károsítja a szervezetet. Európában a magyarok élen járnak a dohányzásban, és ennek köszönhetően a tüdőrákban is. Soha nem tudhatod, hogy te rákos leszel-e vagy sem...!!! Sajnos, kevesen tudnak hosszútávra előre gondolkodni. Te lány vagy. Később talán akarsz majd gyereket. Ha emiatt lesz valami baja, és ne adj' Isten, beteg lesz, kire fogsz haragudni? Őrá? Hiszen ő nem tehet róla, csak te. Ezért jobb, ha az ember még az elején abbahagyja, mert akkor még sokkal könnyebb... Ezek nem csak szavak. Higgy magadban. Ja, és nem utolsó sorban: baromi drága mulatság, és egyre drágább lesz! Sokkal tartalmasabb dolgokra lehet költeni az elfüstölt pénzt... Úgyhogy, függetlenítsd magad attól, hogy a pasid meg az anyád dohányzik. Legyen ez az ő "bajuk".

Tényleg hagyd a fenébe. Még a bőröd is csúnyább lesz. A fogaid szépen besárgulnak. De még számtalan hátránya van. Légy okos! Kitartást kívánok hozzá. Most még tényleg nem késő.

2009. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a passzív dohányosok gyakran sokkal könnyebben kapnak olyan rákot mint akik tényleg dohányoznak...
2009. dec. 22. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!