Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha 15 évesen havi 1 doboz...

Ha 15 évesen havi 1 doboz cigit szívok, akkor az okoz valami lényeges kárt a szervezetemben?

Figyelt kérdés
Légyszi hagyjatok azzal, hogy nem fogok tudni leszokni, mert úgy hébe- hóba rá szoktam gyújtani, és utána nem kívánom.
2011. szept. 13. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nemleszz semmi bajod csak kegyetlen budos leszel mennyé ink vizipipázni
2011. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pontosan havi 1/30 annyi kárt okoz, mint amennyit a napi 1 doboz okozna. Hogy ez "lényeges"-e vagy sem, az ízlés dolga.


Egy nagyszabású svéd felmérés szerint napi 1-4 cigaretta elszívása hosszú távon (több évtizedes távlatban) 2-3-szorosára emeli a szívbetegség kockázatát, a rákét nem emeli lényegesen.

2011. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az idő ezesetben ne számítson.

Akármit szívsz be, az bentmarad, ha káros akkor meg főleg.


12 doboz/ év, 120 doboz/10 év.. feltételezve 10 évig..

Addigra már belülről mohás lesz a tüdőd.. na jó, az azért nem, de olyan lesz mint egy koszos szivacs.


Ha a tüdőd nem jó, akkor nem tudsz oxigént felvenni a véredbe. S nem is csak oxigént veszel fel a véredbe, hanem más koszt is.. (néha. pl.: szénmonoxid..)


Ha nincs oxigén megfelelően a szervezetedbe, akkor az izmaid nem működnek, nem tudsz gondolkodni, megfelelően.


Mondjuk agysorvadás, izomsorvadás, de ezek ilyenkor ha 300 éves lennél...

izomfájdalmak, szív-problémák.. a szív is egy izom ugyebár.. szennyezett vér miatt érproblémák..



Hát nem sorolom.

2011. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 szál is okoz, ezt bebuktad :DDDDDD
2011. szept. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

AKI DOHÁNYZIK MEGHAL!

aki nem az is meghal..

2011. szept. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 wartburg353s ***** válasza:

Szerintem, ha megelégszel havi 1 dobozzal, és ráadásul nem is kívánod, akkor még nem vagy függő, tehát akár abba is hagyhatnád, ha aggaszt az egészségi állapotod!

Én is így kezdtem, aztán egyre többször gyújtottam rá, végül azt vettem észre, hogy már kell! Könnyebb az elején letenni.

2011. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha napi egy dobozt szivsz ,függő vagy. most 15 vagy, mire harminc leszel két doboz megy el. See pénzed nem lesz, se agysejtjeid.. Én tudom miről beszélek.. lehetőleg most szokj le.
2011. szept. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Szerintem olvasd el megint a kérdést, mert az HAVI 1 dobozról szól.
2011. szept. 27. 21:04
 9/10 anonim válasza:
A dohányzás lassú öngyilkosság. Saját tapasztalatból mondom, mert eü alkalmazottként naponta látni embereket, akik rák, tüdőbaj, érelmeszesedés, stb. miatt teljesen feleslegesen szenvednek és élik át a kínok kínját. Kötelezővé kellene tenni néha ilyen kórházi látogatást iskolásoknak. Kétszer is meggondolnák a bagót.
2011. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
HAGYD ABBA!
2014. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!