Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Vízipipába desztillált víz?...

Vízipipába desztillált víz? Jobban szűri a füstöt? Kevésbé káros?

Figyelt kérdés

Igen, orrom alá lehet dörgölni, nem vagyok jó kémiából.


Szóval azt tudom, hogy poláris oldószer, meg ha megiszod kioldja(/elvonja) a szervezetedből az ásványi anyagokat. (Remélem eddig jól írok mindent.)


Utánajártam nagyjából, és arra jutottam, hogy a vízben szűrődik a füst, (olvastam, hogy a felületi feszültség rájátszik stb.) és ami azt illeti többek között a nikotin elég jól oldódik vízben...


Tehát A KÉRDÉS: Kevésbé lesz káros a VP ha desztillált vizet öntök bele?


2014. márc. 31. 16:41
 1/2 without ***** válasza:
ez egy nagyon érdekes kérdés de szerintem nagyjából teljesen mind 1 mit teszel bele legyen az csapvíz deszt.víz vagy ioncserélt víz, ezek között a vizek között csak annyi a különbség hogy a deszt.vízben és az ioncserélt vízben nincsenek meg a víz keménységét okozó Ca&Mg ionok illetve a deszt.vízben csak vízmolekulák vannak, laborban azért használják őket mert egy esetleges reakciónál bezavarhatnak a különböző ionok vagy nagyon pontatlan eredményeket kapnánk, pipában szerintem teljesen mind egy esetleg annyi hogy ha deszt. vagy ioncserélt vizet használsz talán nem lesznek vízkövesek a pipa belső csövei, én sima vizet szoktam használni és 1 fél citromot belefacsarok és ez így nekem teljesen bejött bolti citromlé kaparni fog
2014. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
without: Köszönöm szépen a választ:) Kipróbálom max az érdekesség kedvéért. Vízlágyító van nálunk, úgyhogy vízkőre nem nagyon van panaszom, de ez a citromleves dolog hasznos info:)
2014. ápr. 1. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!