Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigaretta vagy a...

Elektromos cigaretta vagy a "rendes" cigaretta ártalmasabb?

Figyelt kérdés

Üdv.


Egyik családtagomnak lesz a születésnapja,és ő erős dohányos,viszont gondolkodtam,hogy mit vegyek,de nem tudom,hogy az elektromos cigi vagy a rendes ártalmasabb-e.

Ha a rendes ártalmasabb ,akkor veszek neki 1 elektromosat,mert akkor az nem annyira ártalmas,plusz olcsóbban kijön.


2014. máj. 31. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez elég meghatározhatatlan. Van aki szerint egészségesebb, van aki szerint káros. Szerintem egésségesebb, mert a rendes cigi papírját átitatják mindenféle vacakkal.
2014. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, de ha tényleg olyan nagy dohányos, próbáld meg a szivarkát, mert annak a "papirja" dohánylevélből készült, ami kevésbé káros.
2014. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ég rajta a papír ez elég nagy előny.
2014. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért a normális szivarka elég drága, ami tényleg dohánylevélben van. 1500-2000/10 száltól kezdődnek. Ilyen 450 Ft-os szutykokat (amik nem illetik meg a szivarka kifejezést) ne szívjon, inkább a sima cigi.
2014. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
67%

Szerintem csak nyomatják a sok hülyeséget az elektromos cigiről,hogy mennyivel egészségesebb,mint a rendes.

Közbe meg ki tudja milyen mű szarok vannak benne.

Ahogy már írták vegyél neki minőségi szivart.

2014. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 3Error válasza:

Sokkal ártalmasabb. Kb. 130 plusz mocsok van a sima cigiben, mint a villanyosban. Mindkettőt szívom, a simát régóta, tehát nem vaktában beszélek.


Viszont, ha ajándékba veszed és erős bagósnak, arra számíts, hogy nem 2 forint lesz a neki megfelelő e-cigi.

(az olcsó gagyi semmit nem ér, pénzkidobás...)


Nézd meg Bleki videóját a youtube-on, most csinált egy 2014-es "mit vegyek?"-et. (Darth Vaper-ként keress rá)

2014. jún. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nos a normál cigit mikor szívod füst keletkezik füst=kátrány, ennek a kátránynak egy része lerakódik a tüdőben, átlagosan 200-250 ártalmas és vagy toxikus, függőséget okozó anyagot tartalmaz(a nikotinon kívül)...


Az elektromos cigaretta töltete áll 1*glicerinből, ez egy az élelmiszer iparban hétköznapokban használatos enyhén mérgező anyag... az enyhén mérgező jelen esetben annyit jelent, hogy dehidratál.

tartalmaz még illat aromát, valamint ritka esetben színezéket.

de ezeket az anyagokat nem elégeti, hanem hő és szívó erő hatására langyoskás gőzzé alakítja, tehát nincs kátrány...


A nikotinos töltet árusítását Magyarországon betiltották.

Fontos tudni, hogy egyelőre csak az árusítását, így a birtoklást és a használatot nem, külföldről akár online rendeléssel, illetve bennfentesektől kéz alatt mindenki be tudja szerezni, aki be akarja.

A hazai kínálatban csak mentes töltetek vannak, én pl ilyen herba álítólag gyógyfüves löttyöket szívok, mivel mikor vettem elektromost, én már rég nem dohányoztam, és nekem csak a füstölős elmélkedés hiányzott.

A gond itt kezdődik, mivel egy erős dohányos hiába szívja ezeket a mentes löttyöket, a nikotin éhségét nem fogja csillapítani.

Ha pedig semmit nem tudsz az ecigikről, akkor a nikotinos töltet beszerzése is valószínűleg körülményes lenne a számodra.

2014. jún. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
amúgy 3-4 éve kezdett el terjedni az elektromos cigaretta, a károsságáról releváns statisztikákat, majd olyan 30-50 év múlva várhatunk.
2014. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam mind a kettőt és fényévekkel jobb az elektromos cigi. Az aromán és a nikotinon kívül glicerin van benne, ami megtalálható az összes sejtedben, meg egy csomó élelmiszerben + van benne egy másik cucc, amit gyógyszer adalékanyagként szoktak használni, szintén nincs semmilyen hatása, csak a gőzképzést segíti. Kb 2 hét után hatalmas volt a változás: nem lihegtem a lépcsőn fölfelé, nem köhögtem és nem volt reggel gombóc a torkomban. A híresztelések arról, hogy sokkal károsabb, csak azért terjedtek el ennyire, hogy a dohányipar ne veszítse el a vásárlóit. Igaz, hogy amióta üzletekben tilos a nikotintartalmú liquidek forgalmazása, kicsit macerásabb beszerezni, mert neten kell megrendelni, de szerintem megéri. Sokkal olcsóbb is. Ha elektromos cigit szeretnél venni, akkor viszont nem érdemes 3-4 ezer forintos kínai vackokkal szórakozni. Én az enyémet 1 éve vettem, akkor volt a 2 akksi+2 patron+töltő együtt 12 ezer forint. Viszont egy töltéssel használattól függően 2-3 napot kibír, és kb 2 év egy-egy akksi élettartama. Ha ilyet szeretnél venni, ajánlom az eGo-kat.
2014. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!