Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tw megkínálod az ismerősöd...

Tw megkínálod az ismerősöd cigivel, ha rágyújtasz? Miért nem képes sok dohányos megkínálni? Sajnálják tőlem azt az 1 szálat?

Figyelt kérdés

én nem cigizek, szóval nem húzok le senkit cigivel, ew feltűnő, hogy sokan nem kérdik hogy kérek e cigit, mikor a haverjaim meg bárkit kínálnak!

A haverjaim megkínálnak bárkit cigivel, ha ragyujtanak!

Most nem arról beszélek, hogy a Blahán oda mennek mindenkihez, hogy "kérsz 1 szálat?" hanem ott volt az osztálytárssam, akkor látták először, és megkínálták!


Bezzeg más dohányos előveszi a cigit meg se kérdi, hogy dohányzok e kérek belőle?

A munkások is ilyenek! Jönnek kőműves, festő, beszélgetek velük, ragyujtanak akkor bontják a teli cigit és meg se kínálnak!


Sajnálják tőlem azt az 1 szálat, vagy a haverjaim a túl rendesek?



2014. júl. 6. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha dohányzik, legyen cigije. Szendvicsből sem kínálsz meg embereket, hogy kérsz-e egy harapást...

Nem sajnálat kérdése. Bár, van olyan ismerősöm aki csak a saját cigijéről szokott le.

2014. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én szoktam kínálni ismerőseimet akiről tudom hogy dohányzik és épp velem van kint.


Én sem kínálgatok akárkit, de ha valakivel elbeszélgetek azt persze megkínálom udvariasságból. Munkahelyemre is jött egy új kolléga és kihívtam őt kávézni aztán kint rá akartam gyújtani, akkor kínáltam mivel mondta hogy nem dohányzik így többet már nem is kínálgattam vele mert tudom hogy nem cigizik. Pár kollégával szoktuk egymást kínálni ha egyszerre vagyunk kint, de nem jellemző. Idegennek meg nem adok mert ahhoz drága, igaz hogy magam töltöm a cigit de ha valakivel elbeszélgetek és rágyújtanék akkor megszoktam kínálni.


Régen amikor még nem cigiztem elején kínáltak az osztálytársak akkor nem fogadtam el utána leszoktak róla. De amikor sajnos elkezdtem akkor már egyből kínáltak. De akinek én adok cigit de ő egyszer sem kínál meg annak többet én sem adok. Mégsem kajáról van szó ugye.

2014. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnál, eltennéd és ha összejön 20 eladod?


Engem borzasztóan idegesítene, ha nem cigiznék és mindenki folyton kínálgatna.

2014. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Akit ismerek és dohányzik azt vagy:

-kedvelem és megkínálom

-utálom a pofáját és nem kínálom meg


Akit frissen ismertem és szimpi szintén megkínálom, ha nem akkor nem.

2014. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a legjobb haverjaimat kínálom meg, vagy olyat aki jófej és bírom, de őket se mindig. Ha pl látom, hogy neki is van cigije, akkor szívja a sajátját. Vagy ha pl, már nekem is kevés van, s nincs időm/pénzem venni akkor nyilván nem adok. Ha dohányoznál, akkor tudhatnád, hogy egy szál is milyen fontos, mikor már csak pár darab van.

Egy munkás meg nyílván nem fog megkínálni, azok általában szegények, így is a legolcsóbb cigit szívják, s nem engedhetik meg anyagilag, hogy most random valahányszor leállnak valakivel beszélgetni, adjanak egy szálat.

17L

2014. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt az egy szálat sajnálják, de gondolj már bele találkozik egy nap mondjuk 10 ismerőssel, ha mindet megkínálja az fél doboz cigi.

Vagy van aki elszáll és ha egyszer megkínálják, utána már természetesnek veszi, hogy szívhatja a másik cigijét.

Aki megkeresi rá a pénzt és nem szülőktől kapja, az jobban odafigyel arra hogy fél doboz cigit ne osztogasson el.


Egy munkás miért kínálna meg valakit ahol dolgozik? Azért megy hogy pénzt keressen és nem azért, hogy jópofizzon és idegent kínálgasson. Ennyi erővel, ha dolgozom (pultozok) és rágyújtok, meg kellene kínálnom a vendégeket, akik ott vannak?


Megint más tészta, hosszú ismeretség után. A jó barátaimat bármikor megkínálom, a munkatársaimat bármikor megkínálom, mert tudom, hogy kölcsönös.

2014. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sajnálják tőled csak nem szeretnék hogy rászokj.
2014. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem kötelező megkínálni senkit sem cigarettával. max megkéred őket, hogy tudnak-e adni. ezen nem kéne problémázni
2014. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel MAGADNAK cigit?!
2014. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szokás megkínálni egy másik embert cigivel. A cigi az nem olyan mint a chips, hogy előveszem és mindenkit szépen megkérdezek, hogy ki kér. Én kifejezetten jószívű ember vagyok, de eszembe sem jut bárkit is megkínálni a cigimből. Nem azért mert sajnálom, és ha kér, akkor adok, csak ez egyáltalán nem egy megszokott dolog. Aki dohányzik, annak ott a saját cigije, azt szereti, azt szívja. Aki meg nem dohányzik azt minek kínálgatni? Szóval tényleg a haverjaid túl rendesek, mert nem egy bevett norma kínálgatni a cigit. Pláne, hogy az emberek nem is ugyanazt szeretik.
2014. júl. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!