Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez télleg igaz amit az online...

Annacica1996 kérdése:

Ez télleg igaz amit az online doki írt nekem hogy ha fogamzásgátlót szedek és szedése közben vizipiázok akkor lehet trombózis vagy érszűkület problémáim? :O :/

Figyelt kérdés

2014. júl. 28. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a vizipipa és a fogamzásgátló kombóján van a hangsúly...
2014. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy a sima dohányzás sem ajánlott a fogamzásgátló szedése mellett hosszú távon, úgy a vízipipa dohány is hasonló módon hajlamosíthat trombózisra. Itt viszont inkább a hosszú távon van a hangsúly, ha egyszer vízipipázol, kétlem, hogy bármi bajod lenne.
2014. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

de én nem dohányt szoktam szívni pipába,hanem ilyen köveket szoktam használni. így is hajlamos lehetek a betegségre?

2014. júl. 28. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajlamos akkor vagy a betegségre, ha a génjeidben van egy olyan mutáció, ami miatt hajlamos lehetsz trombózisra. Ha a családodban előfordult valakinél, hogy fiatal korában, minden ok nélkül trombózisa volt, akkor nemcsak, hogy dohányozni nem lenne szabad, de gyógyszert szedned sem. Ha nem volt trombózis, akkor nyugodtan vízipipázz, de ne vidd túlzásba. (Szóval ne rendszeresen, havi 1x-1x szerintem belefér).
2014. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy basszus 17-18 évesen nem telt még olyan szintű intellektusra, hogyha tudod valamiről hogy káros, akkor azt elfogadod és használod, vagy nem használod és kész. Nem online dokikhoz kell szaladgálni, meg még itt is megerősítést várni... Nagyon gyerek vagy még...
2014. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, hadd védjem meg az utánam szólót. Azért ez az utóirat nem gondolod, hogy egy kicsit erős volt?
2014. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem !!! mert lehetett volna normálisabb is !!!
2014. júl. 29. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor én voltam kamasz akkor élte fénykorát ez a nagy vizipipa őrület, és mi is használtuk sokszor haverokkal. Az elejébe bennem is volt ilyen természetes aggodalom hogy mennyire lehet káros, meg bla bla... Aztán elkezdtem utána informálódni. Hát mondanom sem kell annyira megosztóak voltak a vélemények hogy azon igazodjon ki valaki. Viszont azt vettem észre, hogy bizonyos emberek,főleg vizipipa kedvelők egyszerűen annyira tűzzel vassal védik mindenféle szült érvekkel, hogy a vizipipa mennyire nem (vagy kevésbé) káros. Csak a saját szubjektív véleményüket bálványozták, amit annyira hallani akartak, de igazából semmi megdönthetetlen bizonyíték nem volt rá. Akkor kb kamasz korom második felének az eleje táján mondtam azt hogy igazából le is sz#arom az egészet. Túl kétkedő vagyok ahhoz hogy egy ennyire megosztó témában bármit is el tudjak hinni. Utána még használtuk párszor, sokszor, aztán úgy le is csengett az egész. Az árak is felemelkedtek rendesen. Nekem ennyi a tapasztalatom az egészről.


Üdv

A bunkó válaszló

2014. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!