Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy kell akarni hogy ne...

Hogy kell akarni hogy ne cigizzek?

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy mennyire káros, büdös, gyerekeim vannak, mikor terhes voltam és szoptattam nem szívtam, de akkor is az adott erőt hogy tudtam, amint lehet, rágyújtok. Le akarok szokni de igazából nagyon szeretek cigizni és mégsem akarok leszokni. Segítsetek, mert ez lassan megöl.
2010. jan. 11. 11:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

14 éven át szívtam napi egy csomagot, szinte minden élethelyzetben, fogalmam nem volt, hogy szokhatnék le. Aztán történt, hogy párom vásárolt nikotinos rágógumit. Gondoltam befalok egyet. Tényleg müködött annyiban, hogy nem kívántam egy darabig. Másnap kitaláltam, hogy eszem a rágót, és addig nem gyújtok rá, amíg bírok. Következett 3 nap pokolság, aztán feltünt, hogy ritkán gondolok cigire, és sokkal könnyebb már. Egy hetet bírtam már, és minden nap könnyebb. Mondjuk, szégyellem magam, mert ma bünbe estem, mert áldott kis családomnak épp most jutott eszébe, hogy rég nem hisztiztek, és volt egy pillanat, amikor inkább rágyújtottam, minthogy kiboruljak a feleségem elött (nem ö hisztizett, hanem apámék..). Ezt leszámítva, nem olyan nehéz, mint gondoltam. De tényleg! Elsö 3 napban, azt mondtam, feladom. Aztán most meg ha nincs ez a cirkusz, eszembe sem jut egész nap..


Játszodjál picit magaddal, próbáld ki, meddig bírod mondjuk rágóval vagy tapasszal. Ne fogadkozz, ne esküdözz, puszta kíváncsiságból. Ha kibírod 4 napig (minden nap kb. felezödik a vágy az elözöhöz képest), akkor már meg tudod csinálni tiszta poénból is.:)

2010. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én ugy döntöttem el az agyban ( 42 év cigi után), hogy autóztam befelé a városba, egy ragyogó tavaszi napon, és váratlanul, szép sorban öt kerekesszékes emberrel találkoztam kb 5 percen belül. Ez annyira letaglózott, hogy elnyomtam a cigit, és azóta sem gyujtottam rá ( 4 éve) Csak később tudtam meg, hogy valamiért a mi városunkba költöztették ezt a rehabilitációs intézetet, és ezért lett itt ennyi lábnélküli. Én akkor abban a pillanatban kitaláltam magamnak egy mondást: "Kuss, a lábad fontosabb" Ahogy az egyik énem rá akart gyujtani, a másik már rá is vágta a mondást. Hidd el nekem, azóta még csak nem is kivánom a cigit. Van neked olyan valamid, ami fontosabb, mint a cigid? Akkor találd ki a mondást, és azonnal vágd rá, ha kívánná a rosszabbik éned.
2010. jan. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szia!


Én 33 éves vagyok,sajna már vagy 20 éve cigizek rendületlenül,napi 1 dobozzal,mostanság töltöttet.Egyszer kb 5 éve jött egy gondolatom,hogy leszokok,vettem egy nicobrevin nevü gyógyszert,és sikerült is 1,5 évre leszoknom.Nagyon büszke voltam,a férjem is leszokott ő 4 évig nem szívta.nEKEM KÖZBE JÖTT EGY BULI NA AKKOR SZOKTAM VISSZA.aZÓTA IS VÁROM AZT A GONDOLATOT,hátha megint jön,tehát nem te tudod agyba eldönteni,hogy leszoksz,tudatosan nem hiszem ,hogy lehet majd csak amikor jön az a gondolat,hogy neked le kell szokni majd akkor sikerülni fog addig nem.Én is várok,várok hátha.Nem rettent el semmi a cigizéstől,maj ha újra érzem,hogy le kell szoknom akkor majd talán.Egyébként így vissza gondolva nagyon jó volt nem cigizni,sokkAl jobban éreztem magam minden féle szempontból.Mindenre volt időm,nem szaladgáltam ki fél óránként cigizni,nem voltam büdös,volt egy csomó pénzünk,nem voltam kedvtelen,nyugodtabb voltam.Várd az érzést te is velem együtt.

2010. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, így van ez, ahogy írod. Ezt az agyban kell rendet csinálni, nem akarat kérdése. Kell valaminek történnie, ami megakasztja a folyamatot. Nekem a kereksszékesek jöttek. Mindenesetre az életem gyökeresen megváltozott azóta. Ezt is csak akkor fogod megérteni, ha eltelik egy pár év, és nem hanyatlik tovább az egészségi állapotod.
2010. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utóbbiaknak!!
2010. jan. 25. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!