Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Allen Carr könyve tönkretette...

Allen Carr könyve tönkretette az életemet? Óriási dilemmában vagyok. Miért a legjobb dolgok a legegészségtelenebbek? Hosszú a sztorim, de nagyon hálás lennék ha tanácsot adnátok.

Figyelt kérdés

17 és fél éves srác vagyok. Több, mint két évig cigiztem napi kb 15 szálat szívtam. Elhatároztam, hogy abbahagyom, mert a sportteljesítményem romlott, és sportolni szeretek. Így hát többször megpróbáltam leszokni, de nem ment sehogy sem. Aztán megvettem ezt az Allen Carr könyvet, és sikerült. Nem olyan könnyen, mint ahogy írta, de sikerült. Tisztázzuk, hogy mindent értettem ami le volt oda írva, de akkor is hiányzott valamennyire a cigi. Az is igaz, hogy e könyv nélkül 1 napig se bírtam ki, hogy ne cigizzek, tehát tulajdonképpen hatásos. A dvd-t is láttam, szóval kívülről fújom a módszert.

A sportteljesítményem javult, edzésen is sokkal jobb vagyok (úszom), futni is eljárok, nem köhögök.

Ez így ment majdnem 4 hónapig. Elegem lett, hogy hiába vagyok egészséges, fitt stb, így nem élvezem annyira az életet. Telele lett a fąszom, és elhatároztam, hogy veszek egy doboz cigit. Vettem is, elszívtam belőle 5-öt, maradékot odaadtam másnak. Szar volt, nem esett jól, kész. Aztán pár naponta cigiztem, ha megkínáltak egy szállal, elfogadtam, egyre jobban esett minden szál. Amikor haverokkal piáltunk elszívtam egy dobozzal is majdnem.

Kiszámoltam, és 37 szál cigit szívtam el a 2 hét alatt. Tudtam, hogy még egy szál cigi és visszaesem teljesen. Szóval már jó pár napja nem cigiztem, és ez így pocsék. Nem érzek semmilyen elvonási tünetet (mint amikor leszoktam), de nem tudom így élvezni az életet. Úgy érzem kimaradok valamiből, úgy érzem nem teljes így az életem, mintha nem élvezném ki eléggé. Szar mikor mellettem rágyújtanak, hiába írja a könyv, hogy sajnáljam, inkább irigylem. Tisztában vagyok vele, hogy ez csak függőség, és csak azért élvezetes, mert a kųrva elvonási tünetet csökkentjük... de akkor is. Szar szar és szar így.

A másik meg, hogy utálok függni a cigitől. Utálom, hogy büdös vagyok tőle, utálom, hogy hamar kifulladok, utálom, hogy egészségtelen. Mégis az a 2 cigis év nagyon szép számomra, és a cigi is hozzátartozott, az szépítette meg. Lehet, hogy agymosott vagyok, de akkor is jó volt cigizni. Viszont amióta elolvastam a könyvet, nem élvezem. Szar lett az egész, nem érzem azt, hogy olyan jól esne mint régen, furdalna lelkiismeret, ha cigizek, nem jó ez így... De ha nem cigizek az is szar, tehát mindenhogy szar... Ha nem vettem volna meg azt a könyvet, most is napi 1 dobozt szívnék, boldogan, lehet, hogy köhögnék és szar passzban lennék, de legalább élvezném az életemet.. Annyival szarabb amióta nem cigizek..


nem tudom mit tegyek, tanácstalan vagyok. Hogyan tovább? Szerintetek?



2014. aug. 5. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

13 évig bagóztam 14-27 éves koromig, a végén már napi 2 doboz barna sophiane elment... egyrészt rohadt drága volt, egy házibulin volt, hogy +1 doboz is elpörgött+ még amit haverok kunyeráltak, ami barna szofi lévén nem sok, de így egy hétvége, vagy házibuli, diszkó stb előfordult, hogy 5-6 doboz is elfogyott... havi átlag 40-50ezret vitt el, csak az, hogy cigizek, és, hogy a környezetemben mindenki más is cigizik...

2 éve Allan Carr könyvével mivel totál kimosta az agyam, és megvilágosodtam tőle, egyik napról a másikra letettem a cigit, melóba, otthon, csajokkal nem is volt semmi gond, de hiába undorodok a cigitől, mikor haverokkal összeültünk és láttam, hogy füstölnek, karikákat fújnak, direkt rám fújják a karikákat mert tudták, hogy ezzel az őrületbe lehet kergetni, mivel én vagyok a karikafújó mester:D ilyenkor irgalmatlanul hiányzott...

Aztán véletlen, pont mikor már majdnem elhatároztam, hogy veszek cigit, akkor megismertem egy srácot, aki eladó egy elektromos cigaretta boltban, tőle vásároltam egy bazinagy készüléket mert vérbeli eladó a srác, 40.000ft ért... és mivel nekem a nikotin nem kell, csak a "füstölés" ezért a legális mentes liquidekből nyugodtan válogathatok a több száz íz közül...

természetesen egy értelmes ecigit, már megkapsz 10-15ezer ft-ből nem kell rögtön a legdrágábbal kezdeni... de nekem már van komplett kis gyűjteményem, jelenleg 10 különböző elektromos cigim, 4 elektromos pipám, és erősen hajlok rá, hogy e-bay ről rendelek egy elektromos vízipipát...


Az elektromos cigiben nincs égéstermék, így füst sincs, egyszerű glicerint alakít gőzzé, ami egy enyhén mérgező anyag, de egyszerű felvágottakban sokkal többet fogyasztasz belőle, mint amennyit elszívsz elektromos cigiből... egyébként enyhén dehidratál, ebben nyilvánul meg az enyhén mérgezősége...

Haverjaim persze totál kiakadtak, hogy télen nekik ki kell menni a hidegbe fagyoskodni rágyújtani, én meg "füstölhetek" akár a kocsma pultnál, de még akár egy étteremben, vagy moziban is(vetítés közben)... szép lassan ők is átszoktak az elektromos cigire, azzal a különbséggel, hogy ők Szlovákiából hozatják maguknak a nikotinos liquidet, de mióta ezt szívják, megszűnt a legtöbb kellemetlen cigis mellékhatásuk (reggeli köhögés, fulladás, vacak teljesítmény)


Suóval, ha csak a füstölés élménye hiányzik, de nem akarsz büdös lenni, azt javaslom próbálj ki egy normális elektromos cigit, én az ecigimester webshopot bátran ajánlom ott nem vertek még át.

2014. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Hát nekem akkor volt szar az életem,mikor cigiztem.Nekem is a könyv sokat segitett a leszokásban,és nagyon örülök,hogy nem kell függenem a megfosztottság és a hiány érzetétől.

Szerintem nem is akartál leszokni igazából,csak ugy kénytelen kelletlen,máskülönben nem ragaszkodnál ennyire hozzá.

Nagyon sok minden van amit lehet csinálni az életben és valódi örömet okoz,nem ugy mint a cigaretta.

Az igazi kulcs az életmódváltásban van,olyanemberekkel kell barátkozni akik nem hátráltatnak,hanem segítenek,és kerülni kell az olyan szituációkat ahol a cigaretta előtte felütötte a fejét.Ami még fontos,nem szabad teret adni az unalomnak,mert akkor vagy a legnagyobb veszélyben.Ha igy teszel akkor egy idő után boldog leszel...

2014. aug. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..
2014. aug. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!